Až přijde ten Mág

Až přijde ten Mág https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193049/az-prijde-ten-mag-193049.jpg 4 1 2

Knížka Až přijde ten Mág navazuje na vzpomínky Dagmar Halasové na šťastnou dobu jejího dětství. Jde o volné pokračování autorčiných pamětí v knize Snová existence aneb Nazývám kočku kočkou, do níž jako úvod k popisu let, jež se svým manželem strávila v Římě, zařadila vzpomínky z dětských let.

triatlet
17.07.2017 4 z 5

„Tam vysoko nad tratí jsou Petrovice, které zná Vlastivěda moravská, o nichž se zmiňují texty, vížící se k loucké farnosti a k Lukám nad Jihlavou. O petrovickém kostelíčku se rovněž píše. Ne, není neznámý. A navíc ho kdysi, je to tak dávno, uhlem v kresbě zachytil dnes slavný umělec z dalekého nebo ne zas tak dalekého Petrkova.“ (s. 21)
Pro našince, který pochází z vesnice, jež je nedaleko od Brádla a Jeclova, a jenž pravidelně běhá nad tratí pod Petrovicemi směrem k Předboři, kouzelné počtení.
Vybavilo se mi dětství, kdy jsme s konvičkami na mlíko chodili sbírat maliny.
Dvě ilustrace Bohuslava Reynka jsou ozdobou vzpomínek Dagmar Halasové na dětství prožité nad řekou Jihlavou.

jarka78
20.08.2015

Krásná, poetická. Novodobá "Babička".

Dagmar Halasová
česká, 1938
1992  93%Bohuslav Reynek
2007  50%Snová existence aneb Nazývám kočku kočkou
2007  87%Druhý hlas
2014  80%Až přijde ten Mág
2021  60%Skryté krásy kořeny…

Kniha Až přijde ten Mág je v