Až moc blízko

Až moc blízko https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354613/bmid_az-moc-blizko-LF0-354613.jpg 3 82 38

Lstivé. Zákeřné. Vražedné. Takové jsou tyhle přítelkyně… Mia je úspěšná psychoterapeutka s prosperující praxí, přesto neváhá všeho nechat, když se v telefonu ozve její dlouholetá přítelkyně Lysette a celá zoufalá ji prosí, aby hned přijela. Její kamarádka Sarah totiž spáchala sebevraždu skokem ze střechy parkovacího domu. Zůstal po ní jen mobil s neodeslanou zprávou LITUJI. Mia je odhodlaná zjistit, co se stalo. Jak vysokou cenu za to ale bude muset zaplatit?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Motto

Too Close For Comfort , 2016

Madi
12.04.2024

Dočetla jsem to ke stránce 63 a dal číst nebudu. Vůbec mě to nezaujalo.

Zlatinka.Emilly
20.10.2023 1 z 5

Přečetla jsem 50 stránek a po přečtení recenzí už nemám chuť pokračovat. Možná si ji později doposlechnu jako audio.

Airelle
19.08.2023 1 z 5

(SPOILER) Poslední dobou se hodně věnuji čtení štafet, aby taky ne, když jsem jimi doslova zavalená! Tahle štafeta byla od @knizni_svet_s_jiri.

Co se týče tohoto thrilleru, tak na něm mě štvalo úplně všechno. Připadala jsem si, že jsem se ocitla v malém americkém městě plném debilních lidí, řízenými manipulativní debilkou, která má pocit, že bohatství je všechno.

Hlavní postava Mia je psychoterapeutka a přijíždí do města na pohřeb Sarah, což je kamarádka Miyny nejlepší kamarádky Lysette. Policie jí požádá o pomoc při pátrání po vrahovi Sarah, a tak se rozjíždí něco, co se jen tak nevidí. Mia vidí všechno jen přes svoje terapeutické brýle, jestli se to tak dá říct. Vše neustále psychologicky analyzuje, až je to naprosto dokonalá nuda.

Knihu jsem sice dočetla, ale co se týče vraha, tak jsem byla zklamaná, protože se celá kniha točila kolem úplně jiných lidí, a nakonec jsme se dozvěděli pravdu až mezi řečí.

simca9342
14.01.2023 5 z 5

Mia - psycholožka , i když je to práce dost náročná, ma své postupy jak se sem tam odreagovat. Jeden netradiční se naskytne ve spojitosti s tragédií. Miina kamarádka Lysette je v šoku: Její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu skokem ze střechy domu . Mia později ale zjistí, že tam nejede jen jako psychická podpora kamarádky. Musí změnit plány a několik týdnů zůstane ve službách místní policie, protože kolem ní se začnou dít věci...

izka
08.09.2022 1 z 5

Už jsem myslela, že ani nedočtu. Tolik nesympatických postav, psané nezajimavě. Za mně tedy podprůměr..

Knihomolka506
11.08.2022 4 z 5

Práce psychologa může být někdy těžká, zvlášť, když jde o postavení žen v pracovní pozici. Mia si to ale nepřipouští. Tedy aspoň ne většinou. Zná se dost dobře na to, aby sem tam uměla "vypnout" a zregenerovat od náročnějších pacientů. Pár takových dní se hodí a Mia je okamžitě přijme, ale jak pochopí, nejede na veselku, dokonce ani na zájezd k moři. Její kamarádka Lyss se nemůže vzpamatovat z drastické smrti její nejlepší kamarádky Sandry. Když souhlasí a rozhodne se na pár dní zakotvit , přijede policie a věci se dají do pohybu...

lumul
01.07.2022 3 z 5

mně se to docela líbilo. Jen jsem poslouchala jako audioknihu a opravdu si myslím, že by paní Štvrtecká měla všechny postavy číst stejným tónem. Její přednes mužských rolí je dost nepříjemný. Vlastně i když se snaží číst povýšené hlasy, dětské hlasy... Škoda

Čmeláček
19.06.2022 3 z 5

Spíš takový slabší průměr, kniha se nečetla moc dobře. Tři stars jsou tak akorát, nebo možná až moc? :))) No ale nechám to tak...

Astraia
07.06.2022 4 z 5

Já jsem s knihou zas až takový problém neměla. Čteno jako audiokniha. Jana Čtvrtecká knihu nečetla s bravůrností a dramatickým podáním.
Každou postavu jsem dle interpetčina podání poznávala.
Jednoduše napsaná kniha, u které nebylo potřeba moc přemýšlet, a to jsem zrovna potřebovala. Lehké čtení bez hororového či děsivého napětí

MaJa264
30.04.2022 1 z 5

Zdlouhavé, nudné. Stálo mě hodně námahy dočíst knihu do konce.

SilvieSisinka
24.12.2021 2 z 5

Bohužel jsem se do knihy nezacetla.Nebavilo mě to.

Sabina335
12.12.2020 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala trochu víc, alespoň podle obsahu na obálce. Kniha se sice četla celkem lehce, ale nedostávalo se mi vůbec žádného napětí. Od thrilleru bych čekala víc, proto hodnotím spíše průměrně.

pastelka53
14.11.2020 2 z 5

Plytké čtení bez jakéhokoli napětí.
Chyběl mi tam spád a většinu knihy se buď někdo litoval nebo se točil v kruhu otázek a odpovědí.

evin84
28.09.2020 odpad!

Nedočteno!Knihu odkládám a později se k ní možná vrátím. Nebavila mě.

janina66
15.09.2020 2 z 5

( audio) Nevím, kdo píše anotaci, ale jako thriller, či dokonce dobrodružná kniha to rozhodně nebyla. Žádné napětí, natož gradace děje chybí. Mia mně byla nesympatická a celkově všechny postavy působily studeně a neosobně. Jedině kladně hodnotím hlas Jany Štvrtecké.

Bakana
11.08.2020 1 z 5

Hned na začátku mě překvapilo, že dospělou ženskou dokáže rozhodit tragická smrt její přítelkyně natolik, že si musí zavolat další svoji kamarádku, protože není ani schopná odvést svoje dítě do školy. Chápu, taková událost s člověkem zamává,... ale toto? Spoiler: Naštěstí se ukáže, že zmíněná dáma jede v koksu, takže je to možná omluvitelné.
No a ta hlavní postava! Žena před čtyřicítkou, psycholožka, která je dotčená, že její nejlepší kamarádka ze střední, která teď už bydlí v jiném městě, je vdaná a má 3 děti, už není její nejlepší kamarádka. Asi se během uplynulých dvaceti let nikam neposunula a má pořád rozum té sedmnáctileté holky nebo co měl být kýho šlaka záměr tohoto nesmyslu.
Pak je tady policajt a jeho kamarád, náhodou zrovna šéf naší psycholožky, kteří zřejmě o školených policejních psycholozích nemají moc velké mínění, protože na případu nechají pracovat v minulém odstavci zmíněnou paní, přestože o tuto práci vůbec nestojí.
No a ta poslední kapitola je taky perla. Za takový sladký happyend by se nemusel stydět autor dívčích románků. Ještě tam chybělo to očekávané miminko...
Prostě nesmyslně splácaná blbost s bandou slepic v hlavních rolích.

Lka
08.06.2020 3 z 5

Audio :

Připojuji se k většině názoru. Moc zdlouhavé a vleklé. Vyposlechla jsem si ji jednou a víckrát se k ní už určitě nevrátím.

m_martina
07.06.2020 3 z 5

Knihu jsem sice dočetla, ale nadšená jsem z ní nebyla. Není úplně špatná, ale mně jednou stačilo.

bacouch
09.01.2020 1 z 5

WTF? TAk tohle bylo pro mě tedy čiré utrpení. Neuvěřitelně kravská hlavní postava (asi má být kladná?), která se do všecho motá, vše komplikuje, hystericky se dojímá a má pocit, že ze svého titulu může vpodstatě vést vyšetřování. Měla jsem dojem, že jestli ještě jednou uslyším větu: "Já jsem Lysettina nejlepší kamarádka!", začnu zvracet. Takže milá paní Eleanor Moran, již nikdy více se my dvě nesetkáme. Neplačte. Sama si za to můžete!

Layyen
21.07.2019 4 z 5

vůbec ne špatná detektivka.. jednoduše společnost žen je vždy zákeřnější než společnost mužů což zde mluví za vše :)