Až ji uvidíš

Až ji uvidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120597/bmid_az-ji-uvidis-63ef86731367e.png 4 355 82

Život Marcy Taggartové se roztříštil na kousky. Před dvěma lety ztratila svou milovanou dceru Devon, která údajně zahynula v Irsku při nehodě na moři. Tělo se nenašlo a Marcy nikdy nepřijala, že její dcera je mrtvá. Vidí ji všude kolem sebe… a když je sama na návštěvě v Irsku, uvidí ji za oknem kavárny doopravdy. Tak začíná zběsilý hon za přeludem, který je Marcyinou jedinou nadějí. „Vím, že nejsi mrtvá, Devon! A já tě za každou cenu najdu.“... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Now You See Her , 2011

martousek
21.10.2013 4 z 5

Pro mě zase jednou trochu nenáročnější čtení s překvapivým koncem. Čte se prakticky sama, v celé knížce se dobře vyznáte a po tom množství kriminálek, co běžně čtu a odhaluji vraha to je příjemná změna, kdy opravdu pátráte po Devon.

princesse
25.08.2013 5 z 5

Další kniha od Joy, která nezklamala. Čtivá se zajímavou zápletkou. Určitě nepatří mezi nejlepší co autorka napsala, ale rozhodně neurazí. Stojí za přečtení.

miuk
20.08.2013 1 z 5

Děj byl překombinovaný. Kniha se četla dobře, to ano, typická oddychovka na nedělní odpoledne na dece, ale to je tak vše.

Lucka385
31.07.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla jsem ji přečtenou za dva dny. Fieldingová je má nejoblíbenější spisovatelka a rozhodně opět nezklamala. Děj má spád, zajímavý konec, až mi to bylo docela i líto, jak to skončilo. A že Marcy není dokonalá? A kdo je?

Neri
27.07.2013 3 z 5

Kniha pro mě byla mírným zklamáním. Na rozdíl o všech ostatních knížek Joy Fielding, kde jsem s napětím hltala každou stránku, tady jsem měla už v polovině pocit, že by kniha snad ani nemusela pokračovat. Konec zajímavý, ale celkový nevýrazný dojem z celého příběhu nezachránil. Ale i přesto je stále jednou z mých nejoblíbenějších autorek a vyhlížím s nedočkavostí každou její novou knihu.

renataab
23.05.2013

Kniha se mi velmi dobře četla, děj měl spád, napětí se stupňovalo, jen ten konec mi přišel strašně zvláštní, rozuzlení nečekané.

Jana1964
26.04.2013 4 z 5

Docela dobře napsané, jen konec mě nemile překvapil, bylo to jak ze špatné detektivky.

evasamankova
01.03.2013 3 z 5

Román mě mile překvapil. Dobře se četl a celková sonda do duše truchlící matky byla zajímavá. Nechybělo napětí a samotným koncem mě autorka celkem dostala.

malen
27.02.2013 4 z 5

Mně se to líbilo, docela napínavé, musela jsem se držet , abych se nepodívala na konec knihy , jak to dopadne.

kvapca
24.02.2013 3 z 5

Od Fieldingové jsem přečetla všechny knihy a přestože i tato kniha je dobře čtivá, patří k jejím slabším kouskům,
ne-li přímo k nejslabším

Ben Nevis
23.01.2013 2 z 5

Fieldingová si vyhrála s psychologií hlavní hrdinky, ale bohužel ji nedokázala udělat sympatickou. Marcy na mě působí jako zpovykaná panička, která je celý život zvyklá na to, že se o ní stará nějaký chlap. Peníze rozhazuje jako člověk, který nemusel v životě pracovat. Na jednu stranu se snaží být silná a samostatná, ale o pár stránek dál se věší na každého chlapa, co se na ní usměje.
Takže místo aby vzbuzovala lítost nad svým osudem, většinu času leze na nervy.

Knížka by se mi víc líbila, kdyby se držela hledání dcery a lásky, protože krimi zápletka je do ní násilně zašroubovaná a hlavně kvůli autorčině neschopnosti vybudovat věrohodnou zápletku Marcy vyznívá jako pytel ořechů, ne mísa. :-)
Zařadila bych to mezi nenáročnou četbu pro ženy.

Kritiku si zaslouží i český vydavatel, protože na obálce vyzrazuje informace tak z půlky knížky. Naštěstí jsem to dopředu nečetla.

RomanaH
12.01.2013 5 z 5

tahle knížka není až tak o ději, zato ty pocity matky po ztrátě popisuje přesně...
u mě skvělá kniha!

danalis
05.01.2013 3 z 5

Od Fieldingové jsem četla už mnohem lepší a dějově propracovanější knihy.

dada1838
04.01.2013 4 z 5

Autorku mám ráda, ale četla jsem od ní lepší.

alexandra111
05.12.2012

Její knihy jsou všechny úžasné,je pravda,že některé jsou hodně napínavé a některé i takové nudné,ale tato je něco mezi a já už stejně na nějaké šílené drama nemám nervy.Tak tato mi vyhovuje,i když jsem čekala konec s jiným vyuzlením.

rose
25.10.2012 4 z 5

Napínavý, strhující příběh s krizí i katarzí a nečekaným rozuzlením. Postava matky, neúnavně hledající svoji dceru, je vykreslená dokonale přesvědčivě. A neustálé váhání, kdo je vlastně dobrý a kdo špatný, nás udrží v napětí až do poslední stránky.

Izu
02.10.2012 2 z 5

No nevím,mám z téhle knížky rozpačitý pocit.První půlka nic moc,nemastný neslaný děj,druhá půlka už lepší,ale i tak to nezachráni můj pocit nudy.

Aneleh
21.08.2012 5 z 5

Joy Fieldingová je moje nejoblíbenější spisovatelka, přečetla jsem všechny její knihy a ani jedna mě nezklamala. Líbí se mi její styl psaní, jak se dokáže vžít do psychologie jednotlivých postav a poutavě vykreslit jejich povahu a problémy. Ve spojitosti se zápletkou, která je vždy velmi zajímavá a aktuální, si troufám tvrdit, že tak nedokáže psát nikdo jiný. Netrpělivě čekám na její další knihu, každou si přímo vychutnávám.

Lidka
15.08.2012 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a tím možná od ní očekávala víc. Ano, výborně se to četlo, zápletka nebyla marná, ale přesto mi to tentokrát přišlo takové méně poutavé, a závěr mne teda překvapil... tak jo, těším se na další určitě mne to od četby jejích knížek neodradilo.

Juditha
14.08.2012

Je to první kniha, kterou jsem od spisovatelky četla a musím říct, že její styl psaní se mi moc líbí. Kniha byla velmi hezky napsaná, napínavá a určitě ji všem doporučuji. Určitě si přečtu další kousky.