Souboj Ghost Riderů

Ghost Rider proti Ghost Riderovi! Robbie Reyes se konečně rozhodl zbavit toho ohnivého monstra, které se v něm skrývá. Takže přišel čas udělat tu nejrozumnější možnou věc – provést exorcismus svého auta. Jediný problém, (pokud tedy nepočítáme démona pod kapotou), je Johnny Blaze – původní Ghost Rider a současný král pekla, který má s Robbiem své vlastní plány. Netrvá dlouho a je tu závod Blaze versus Reyes. Divoká jízda skrz nejtemnější hlubiny podsvětí! Avengers mezitím bojují o život proti své vlastní základně – posedlé vražednou, peklem prokletou duší! Ale to nejhorší teprve přijde, kvůli ne zrovna přátelské návštěvě z vesmíru! A aby zachránili duši Robbieho Reyese, budou se muset Avengers vydat do pekla! Obsahuje sešity Avengers (2018) č. 22–25 od Jasona Aarona, Stefana Caselliho, Luciana Vecchia, Dalea Keowna, Joea Weemse, Jasona Keitha a Ericka Arciniega. Plus All-New Ghost Rider (2014) č. 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468636/souboj-ghost-rideru-UeG-468636.jpeg 4.43

Avengers 5.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Challenge of the Ghost Riders, 2020

Kniha Souboj Ghost Riderů

fvalek

Pátý díl Avengers naštěstí po hrozném 4. díle opět najíždí na klasickou dějovou linku neskládající se z různých úryvků, ale hezkého souvislého příběhu, který mě zaujal, přestože se mi úplně nelíbí Ghost Rider, ale možná právě po tomhle dílu ano. Sice je to celé trošku matoucí, nevím kdo kde vládne, proč je Blaze místo Mephista králem pekla, a kdo je vesmírný Ghost Rider, jak se posedlo to auto, ale zrovna tady není moc potřeba se orientovat, hlavní je si užít show a ono to vše nějak zapadne.

Je zajímavé porovnávat, co je mocnější, jestli síly pekel nebo nekonečně mocné vesmírné bytosti apod., zábava ale byl i závod v pekle a celý exorcismus. Návštěva Hellstorma potěšila, a kdo viděl seriál, určitě byl nadšený. Avengers v trošku podružné roli byli ale fajn a předvedli se dobře. To je možná rozdíl mezi některými DC komiksy, kde vždycky tým dopadne špatně, aby vynikl jednotlivec. Tady Avengers Robbieho skvěle podrželi a střihli si parádní týmovku. Ocenil bych i dozvuky Války říší, které se sem tam objeví v krátkém náznaku - mám rád, když si můžu příběh dějově zařadit.

No a co je důležité je i dění okolo Tonyho, kde si ale ještě neodvážím dělat nějaký závěr. V minulých dílech se vždy ve flashbacích věnovali někomu z pravěkých avengers, takže mi bylo trošku líto, že se tu nevěnovali Ghost Riderovi na mamutovi, ale ten už za sebou svou část má a navíc se objevila spousta jiných Riderů, takže nemám co vytknout. :)