Autobusy Karosa 700

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hranaté autobusy Karosa řady 700, které začaly začátkem osmdesátých let nahrazovat starší vozidla typů Škoda 706 RTO či Karosa Š 11, mají v historii české, ale i slovenské veřejné dopravy nezastupitelné místo. Na autobusových nádraží jich stály desítky. S autobusy veřejné dopravy, ale i dalšími aplikacemi tohoto vozidla seznámí čtenáře tato publikace. Fundovaný pohled do "dějin" tohoto autobusu přináší mnohé překvapivé informace: Karosy jezdily i na plyn, sloužily jako pojízdný hotel, existovala speciální verze na přepravu vězňů, na podvozcích Karosa se stavěly i moderní luxusní autobusy. V knize ale najdete především přehledně uspořádaná technická data, ukázky výkresové dokumentace, informace o vývoji, výrobě i exportu (tyto české autobusy se dostaly třeba na Tchaj-wan), informace o konstruktérech a mnoho dalších zajímavostí - zejména ale stovky mnohdy unikátních dobových fotografií a obrázků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222402/big_autobusy-karosa-700-222402.jpg 4.97
Vydáno: , Grada
více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Autobusy Karosa 700

JiříM
09.06.2019

Super knížka.

Primán
06.06.2017

Bezva kniha. O autobusy se zajímám a když mne zaujme ten a ten typ autobusu, tak hned pátrám zdali o tom není napsána tato kniha. Kniha obsahuje tovární nákresy, historii, počty vozů a doloženo spoustou mnohdy pobavujících fotografií. Pro podobné blázny do autobusů jako jsem já je kniha jako vyšitá.


vildoff
05.03.2017

Super kniha.

mira.l
25.03.2015

Další z knih edice Retro od nakl. Grada, tentokrát mapující historii autobusů "hranaté" řady 700. Jako vždy u těchto publikací je zde přehledně podána historie vzniku a vývoje, výroby, počtu vyrobených kusů jednotlivých modifikací a také některých provedení, se kterými se ne zrovna každý setkal, ačkoliv naše silnice patřily těmto autobusům takřka výhradně ve druhé polovině 80. let a na začátku let devadesátých, kdy je vytlačily jednak Karosy řady 900 a především modernější autobusy zahraničních značek. Jako každá tato kniha je i tahle doplněna řadou fotografií.