Už zase skáču přes kaluže

Už zase skáču přes kaluže https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94260/bmid_uz-zase-skacu-pres-kaluze-qIz-94260.jpg 4 325 65

První část trojdílné autobiografie australského spisovatele, sledující jeho dětství, vypráví o chlapci postiženém obrnou. Dík vrozené životní energii a podpoře rodičů i kamarádů překonává obtíže a prožívá šťastné dětství na australském venkově. Verše přeložila Hana Žantovská. 23-016-72

Literatura světová , Biografie a memoáry , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

I Can Jump Puddles , 1956

nicolettkaa
07.09.2018 3 z 5

Knihu jsem dočetla až na druhý pokus, ale bylo to pro mě vyložené utrpení. Možná tady budu za nesoucitný kus ledu, ale tak strašně mě to nebavilo. Oceňuji odhodlání Alana postavit se svému handicapu (o kterém ani nevěděl, že handicap je), ale to je tak vše.

Patrikcz
07.05.2018 5 z 5

Další knížka mého dětství - pěkný příběh o bojovnosti a naději. Občas úsměvné a občas smutné, ale co nejdůležitější velmi čtivé.

kacaabba
25.02.2018 4 z 5

Způsobem vyprávění neuchvacuje, ale ukázka ohromující vytrvalosti a houževnatosti z toho dělá příběh hodný přečtení. Film se inspiroval začátkem a koncem knihy. Přesto jej hodnotím výše než knihu.

smatralka008
01.11.2017 5 z 5

Super kniha. Moc se mi líbila.

Katy25
20.03.2017 1 z 5

Tato kniha byla moje povinná četba, u které jsem si myslela, že bude pěkně nudná, a pro mě teda nudná byla, ale na to že to byl pravdivý příběh jak autor popisoval svou nemoc, tak mě trochu i zaujala. Je to velmi smutné. A to mi u toho bylo lito

medvedice3
08.01.2017 5 z 5

Nejdřív jsem jako desetileté dítko v kině viděla stejnojmenný český film (1970, režie Karel Kachyňa) a teprve pak četla jedno z vydáních sedmdesátých let. V té době to ještě nebyla povinná četba. Při filmu jsem plakala a obdivovala hlavního hrdinu za jeho ohromnou vůli.

vlkodlaq
09.11.2016 3 z 5

Hořkosladký příběh, který mi přes svou kvalitu nedělá příjemno. Hodně smutného a málo veselého. Přečteno v rámci povinné četby.

eva6354
21.07.2016 4 z 5

Občas se mi zdálo, že se na několika stránkách v podstatě nic nestalo, že kniha zdlouhavě vypráví "o ničem", ale i přesto se mi kniha líbila. Je to klidné čtení ideální na léto. Alanovo odhodlání, odvaha a víra byla velice inspirativní a obdivuhodná.

evelýny
15.07.2016 5 z 5

Krásný, dojemný příběh vytrvalosti, osobní statečnosti, rodinné soudržnosti, přátelství. Příběh plný naděje a očekávání. Příběh o jednom splněném snu, navzdory nepříznivému osudu. Příběh, který vás dokáže rozesmát a zároveň rozplakat. Troufnu si říci, že tento příběh je pro jeho čtenáře příběhem nezapomenutelným.
A nezapomenutelným se stal příběh obrnou postiženého chlapce i díky jeho filmové podobě, díky vynikajícímu hereckému výkonu pana Vladimíra Dlouhého, a nejenom jeho.

P.S. S tímto příběhem osobní statečnosti budete v mém srdci navždy spojen vy, pane Vladimíre Dlouhý. Snad vám to jednou na té nekonečné party budu moci říci...

Scheila
13.07.2016 5 z 5

Knížka je to skvělá, líbí se mi odhodlání a víra toho klučíka. U knihy jsem se zasmála i pobrecela. Myslím že je to kniha psaná životem.

KacenkaS
05.07.2016 5 z 5

Miluju tuhle knížku, už jsem ji přečetla asi 7x ...

Katy25
01.06.2016 1 z 5

Povinná četba

Lucy101
10.03.2016 5 z 5

První jsem viděla film. Úplnou náhodou jsem pak narazila na knižní verzi. Velmi emotivní a dobře napsaná ! :) Naprosto jsem se dokázala vžít do děje a vše si dokonale představit. Je fakt, že je zdlouhavě psaná, v knize jsou části, kdy autor píše o něčem ale zároveň o ničem, ale i přesto pro mě jedna z nejlepších.

ThrisaManx
02.03.2016 3 z 5

Kniha mi už od dětství leží na polici. Léta čekala, až ji chytnu do ruky a přečtu. Přiznávám, nikdy mě nelákala. Když jsem si ji konečně přečetla, překvapená jsem nebyla - kniha mne dle mého očekávání moc nebavila. Měla jsem pocit, jako by autor neustále vyplňoval stránky mnoha slovy, přesto ale nic důležitého a významného neřekl.
Příběh krásný a dojemný, bohužel zdlouhavý a téměř bez děje. Alespoň bez zajímavého děje.
Možná kdybych si to přečetla už v tom dětství, můj názor by byl zcela jiný. Škoda.

3nitka
21.01.2016 4 z 5

Pekná kniha pre mládež. Aj keď neviem, či aj pre dnešnú. Každopádne pre mňa pekná.

sara101
02.12.2015

Tento příběh jsme četli ve škole v čítance a líbil se nám a potom jsme se mohli podívat na počítači ve třídě na tento příběh bilo to pěkné doporučuji to i ostatním ...
Vážně to je pěkný příběh ...

Jessica007
09.09.2015 4 z 5

Tuto knížku mi koupila máma jako dítěti. Přečetla jsem ji několikrát a viděla jsem i víckrát film, podle které byl natočen. Autor knihy, jenž je zároveň hlavním hrdinou - knížka je podle pravdy - prožíval své dětství v Austrálii, ale jeho knihu zfilmovali čeští filmaři. Hlavní hrdina knihy dostane infekční obrnu (proti které v době, kdy se děj odehrává, se neočkovalo) a dostane se do nemocnice, je ochrnutý, nemůže chodit, v knize je popisováno jeho prožívání nemoci, léčení i to, že nakonec začne chodit o berlích a hlavně touží opět skákat přes kaluže a jako jeho otec jezdit na koni. A vše to zvládne. Knížka člověka vtáhne do děje, je psaná velmi autenticky, ale mně z ní bylo kolikrát velmi smutno, i když nakonec relativně dobře dopadne, vždy jsem při její četbě vše hodně prožívala. Četla jsem ji, ale veselá četba to není, spíš naopak, i když je příkladná houževnatost chlapce, který se nevzdává a vlastně nakonec vyhraje. Rozhodně je to knížka o hrdinství a pevné vůli.

hanicka258
12.06.2015 4 z 5

Pěkně napsáno, jen mi neskutečně vadilo, když skloňovali buš podle rodu mužského :-)

Rade
11.02.2015 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství. Pamatuju si, jak mi bylo malého Alana líto, když byl sám v nemocnici s dospělými.

Ječmínek
07.04.2014 3 z 5

Dospělý chlap to cítí takhle: je to lidské, sladké a nudné. Možná je to teda spíš pro mládež?