Autismus - zdravotní a výchovné aspekty

V úvodu autoři stručně informují o biologickém základu autismu, o možnostech současných diagnostických technik, medikaci i nejčastějších dalších poruchách, které autismus někdy doprovázejí. Těžištěm knihy jsou však praktické návody, jak reagovat na problémy, které se mohou při výchově a vzdělávání dětí s autismem vyskytnout. Publikace vychází z nejnovějších vědeckých poznatků a je napsána přehledně a srozumitelně, takže je přístupná i rodičům a vychovatelům, kteří nemají odborné speciálněpedagogické vzdělání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115397/autismus-zdravotni-a.jpg 4.88

Autism, medical and educational aspects

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál

Maanna
11.08.2017

Oceňuji především fakt, že se autorům v knize opravdu daří přiblížit lidem potíže, na které lidé s autismem při komunikaci narážejí. Razí cestu, která se nesnaží donutit osoby s handicapem, aby byly jako my (což v případě autismu mnohdy ani nejde), ale která hledá možnosti jak nastavit komunikaci tak, aby byla přístupná oběma stranám.

autismus výchova psychologie

Autoři knihy