Autenticita

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Touha žít opravdově, autenticky, nám v životě ukazuje směr. Chceme žít naplno, tak aby naše slova a činy odrážely to, co si myslíme a co cítíme. Naše myšlenky a pocity jsou pak vyjádřením toho, kým skutečně jsme. Snahou žít autenticky se v životě nezbavujeme bolesti, strachu, truchlení či smutku, ale získáváme možnost nacházet smysl v tom, co děláme, co cítíme a jak se chováme. Žijeme-li autenticky, jsme schopni lépe snášet těžkosti a překážky. Autor nabízí svěží a inspirující pohled na psychologii autentického života včetně praktických rad a cvičení. Vychází z existenciální filozofie, z poznatků humanistické psychologie a vlastní zkušenosti psychoterapeuta. Uvádí příklady z vlastní terapeutické praxe a ze zkušenosti ostatních terapeutů. V návaznosti na učení Abrahama Maslowa a Carla Rogerse vede autor čtenáře ve třech krocích k autentickému žití. Prvním krokem je poznat sám sebe, druhým vlastnit sám sebe a třetím být sám sebou. Pro všechny fáze uvádí autor praktická cvičení a doporučení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386162/autenticita-21a-386162.jpg 4.110
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Autenticita

Přidat komentář
Alteriol
04. dubna

Pevně věřím, že pro začátečníky ve vodách pozitivní psychologie a jedince, kteří na sobě začínají pracovat, ale nevědí jak, je tato kniha přínosná, nicméně mně se četla špatně, nutil jsem se do ní. Autor často odkazuje na mého oblíbence C.R.Rogerse a vysvětluje základní, zdravý směr růstu.
Ještě bych rád doplnil, že za nejpřínosnější část považuji poslední oddíl se cvičeními pro nalezení vlastní autentické polohy.

anezka5057
17. března

Popravdě jsem od knihy očekávala víc :( kniha mě moc nebavila a proto ani dobře nečetla


klara1550
25.06.2019

Možná je to tím, že mám z této oblasti načteno hodně, ale kniha mě moc neoslovila. Mám pocit, že autor opakuje tisíckrát řečené. Na druhou stranu je možná dobře, že někdo tyhle myšlenky pospojoval dohromady zase trochu jinak než ti před ním. Kdybych měla něco ocenit, tak některá cvičení na konci.

Chesterton
08.11.2018

Práce na sobě je pro mě lehce zrádné heslo, v hloubi mé autenticity mi ani trochu nevoní:) Nejen, že jsem nahlédla, že tuším, kdo jsem. Zejména jsem si nad prvními kapitolami uvědomila jak jsou naše dětské instinkty zdravé. Jak urputně dokážeme někteří svou autenticitu bránit a zadělávat si na problémy. Společnost jako taková, nejen asi česká posttotalitní, celkem tíhne k přetvářce, která se vyplatí v krátkodobém horizontu. Je to obecně hloupá lidská vlastnost. Potěšila mě vlastní autenticita, ale i na nějakou tu obranu jsem narazila. Jediné co mi malinko nesedí je až absolutní bezbřehost, ale to je vlastnost odborných psychologických textů. Kniha se asi nejvíc vyplatí mladým rodičům, ale může otevřít oči komukoli :o)

lidunka1
15.10.2018

Knihu bych doporučila nejen psychiatrům a psychoterapeutům, ale všem, kteří chtějí na sobě udělat kus práce a posunout se v životě zase o krůček dál. Mám ji celou podtrhanou.

Sazovsky
26.08.2018

Kniha udělá rozdíl v životě toho čtenáře, který se rozhodne, že chce pro sebe objevit, kdo ve skutečnosti je. Protože mě kniha velmi oslovila, založil jsem i facebook komunitu s názvem #autentičnost.

Doporučujeme

Pět jazyků lásky
Pět jazyků lásky
Jak drahé je zdarma?
Jak drahé je zdarma?
Proč muži lžou a ženy pláčou
Proč muži lžou a ženy pláčou
Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit

Štítky

psychologie

Autor a jeho další knihy

Kniha Autenticita je v

Právě čtených1x
Přečtených12x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst29x
Chci si koupit13x