Australskou divočinou

Australskou divočinou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122746/bmid_australskou-divocinou-Bs9-122746.jpg 4 7 3

Dramatický příběh výpravy, jež se na počátku šedesátých let 19. století pokusila přejít australský kontinent z Melbournu ke Carpentarskému zálivu. Mooreheadova objevná práce je první souhrnnou a podrobnou zprávou o průběhu expedice, o jejích členech a jejich osudech.

Literatura naučná Cestopisy a místopisy Historie
Vydáno: , Orbis

Cooper's Creek

MasterKimi
17.09.2023 5 z 5

Poutavým způsobem napsaná, nervy drásající zpráva o objevitelské expedici z doby, kdy Austrálie ještě byla skutečnou Terra Australis Incognita. Osud výpravy mi v nejednom směru připomněl expedici Roberta Falcona Scotta. Působivé, obdivuhodné a srdcervoucí. Knihu jsem opravdu hltal

Ikkju
11.06.2020

Další příběh, ve kterém dobrodružství shazuje lenost, lajdáctví a velký díl smůly. Účastnil jsem se pár vandrů, které byly na hranici mých schopností, a upadnout z vyčerpávající cesty plné nepříjemných situací do sladkého odpočinku je tak lákavé. Všechna čest všem, kteří se i na konci sil dokáží zburcovat, a aspoň se snažit dosáhnout vytčeného cíle. Ve vražedném podnebí Austrálie to vůbec není samozřejmost.

Nechytil jsem v knize, snad díky svojí nepozornosti, linku domorodé technologie úpravy místních zdrojů, dle mého kamaráda, který se z Austrálie vrátil, to byla jedna z hlavních příčin neúspěchu výpravy. V Austrálii je tahle výprava samozřejmě všeobecně známá a diskutovaná.

mikryn
14.04.2017 5 z 5

Krásný historický cestopis o objevování Austrálie. Koho baví cestopisy, tak si přijde na své.

Austrálie 19. století cestopisné příběhy australská literatura objevitelské cesty cestovatelé výpravy a expedice

Alan Moorehead
australská, 1910 - 1983