Mrtvý z Olivetské hory ekniha

BĚHEM JEDINÉ NOCI MUSÍ AUGUSTIN VELIKÝ OBJASNIT VRAŽDU MUŽE Z OLIVETSKÉ HORY… Deštivou nocí uprostřed hor spěchá muž v lesnickém klobouku a se psem na vodítku. Ve tmě u skalního převisu se mihotá zář ohně trampského tábora a na lesní cestě leží mrtvé tělo se šerifskou hvězdou na košili. Mokrým lesem zatím brouzdají účastníci stokilometrového turistického pochodu – mezi nimi kriminalista na penzi Augustin Veliký, jeho přítel v činné službě nadporučík Dvořák a jejich společný známý, malíř Jozífek Smetana. Nevědí, že je kromě únavné túry čeká vyšetřování vraždy, jejíhož pachatele odhalí za jedinou noc… Třetí příběh ze série detektivek s Augustinem Velikým věnoval Jaroslav Velinský kamarádům trampům a památce jizerských lesů, kde v šedesátých letech založil trampskou osadu Island, která měla svůj kemp právě na vrcholu Olivetské hory. V roce 1990 se stal román prvním sešitem obnoveného Rodokapsu, nyní vychází podruhé. VYCHÁZÍ POUZE JAKO E-BOOK!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372426/mrtvy-z-olivetske-hory-j2y-372426.jpg 4.336

Augustin Veliký (3.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Mystery Press

Corso

Tento treti pribeh sa mi zda vyzretejsi, premyslenejsi ako predosle dva. Vdaka tomu ze sa odohrava v lesoch v uzavretej od sveta odrezanej skupine ludi, posobi skoro komorne. Velmi dobre napisana detektivka, az VELMI DOBRE. Pre mna velke prekvapenie. Slovne postuchovanie hlavnych postav je potlacene trosku do uzadia oproti prvym dvom pribehom, a zrazu je to celkom drsna zalezitost. Uz to nie je vtipny pokus o cesku detektivku ale vyzreta zalezitost. Cital som s potesenim.

kuruteku

Už se těším na vandr na Island, nikdy jsem tam nebyl a lituji. Příběh je dokonale uzavřený, čtení na jednu/dvě noci, doporučuji za deště a lezavé zimy, rozdělat oheň a připíjet grog. Mrtvola stačí v knize. Paradoxně mi ani nechybělo Velikého cinzano a jiné propriety této série.

Jaroslav Velinský

Jaroslav Velinský