Hra na smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ptáci roznášejí městem ostatky mrtvé dívky, jejíž tělo se nakonec najde na nejméně pravděpodobném místě, které mají všichni na očích. Jen stará kartářka, kostelník a kroužek spiritistů vědí zřejmě víc, než kdo jiný. Do vyšetřování případu se kriminalistům z okresu pod velením kapitána Pařízka a nadporučíka Dvořáka připlete bývalý kolega Augustin Veliký a jeho bohémští přátelé, malíř Jozífek Smetana a sochařka Gréta Hornová. Tajemství vraždy, která svým mystickým pozadím připomíná jakýsi sektářský rituál, hrdinům dokonale znechutí jejich oblíbený vermut....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26965/hra-na-smrt-5PW-26965.jpg 4.530
Série:

Augustin Veliký (2.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Severočeské nakladatelství
1. vydání originálu:1972
Počet stran:270
Edice:Labyrint (8.)
Autoři obálky:Bedřich Dlouhý, Miloslav Fulín
Vazba knihy:měkká / brožovaná s přebalem
Náklad:50 000 ks
ISBN:45-001-72
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Hra na smrt

Přidat komentář
faba
06.09.2018

Výborná a vtipná detektivka. V době kdy jsem to četl, jsem vůbec nevěděl, že to napsal Kapitán Kid. Marně jsem po knihovnách hledal něco dalšího od spisovatele Rabského. :-) Nyní už můžu tohoto autora číst bez dalšího "detektivního pátrání".

p0stm0derna
22.07.2018

Trochu závažnější než autorova řada s mladým detektivem Otou Finkem. Což není na škodu. Humor ale nechybí ani tak. Výborný děj i prostředí. Postavy místy parodické (zvlášť vedlejší) ale lze poznat, že jde o záměr. Závěrečná scéna v poirotovském stylu, dedukce a hypotézy se vrší terasovitě, přes to běží vodopád psychické manipulace...bezva.

Iwíček
19.04.2018

Musím říci, že tento román je opravdu zajímavý. Autor ukazuje, jakým způsobem lze aktualizovat detektivní žánr. Nejedná se tedy o klasickou detektivku. Jaroslav Velinský použil zajímavý námět a zápletku. Dílo mohu doporučit všem milovníkům detektivního žánru.

marlowe
06.04.2014

Na rozdíl od bezděčného detektiva Oty Finka mi Augustin Veliký k srdci moc nepřirostl. Všichni protagonisté působí jaksi uměle a nevěrohodně - stejně jako celé to jejich kabaretně-amatérské policejní vyšetřování.
Oproti jedničce ubylo groteskních motivů, zato vlastní příběh natolik "zkomplikovatěl", že přestal být (alespoň pro mne) akceptovatelný (motiv mrtvého těla v báni, psychologické motivace aktérů, překotný výskyt osob na místě činu v okamžiku vraždy atd., atd.).
Přesto plánuji přečíst si i zbylé dva díly - třeba už jenom proto, abych zjistil, co těch dlouhých 18 let (dvojka byla napsána v roce 1972, trojka v roce 1990) s našimi hrdiny provedlo.