Audrey Hepburn

Audrey Hepburn https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46874/bmid_audrey-hepburn-UWz-46874.jpg 4 20 3

Její krása se ukázala být nadčasovou. Stejně půvabná, ať se pohybuje, nebo stojí, baletní držení těla, zářivé tmavé oči a nádherný profil, který jí královny mohly závidět. Audrey Hepburn by se bezpochyby stala slavnou už v mládí, i kdyby ji neobjevil film – jednoduše proto, že by jí žádná kamera nemohla odolat. Dnes, více než deset let poté, co ukončila život, určuje její ikonickou krásu to, že nad tělesný půvab je nesmrtelný její úsměv.... celý text

1amu
1amu
16.08.2020 5 z 5

Krásná žena ! Štěstím bylo, že u nás se promítalo s Audrey opravdu mnoho filmů. Narodila se v r.1929 v Belgii holandské šlechtičně, baronce von Heemstra, otec Joseph Ruston se narodil v obci Úžice u Prahy a byl významným bankéřem. Jméno Hepburn si zvolila z rodokmenu své matky, kde vévoda Hepburn byl třetím manželem Marie Stuartovny.
Audrey po baletní přípravě v Londýně využila v r.1951 nabídku z broodwayské show Gigi na titulní roli. Jak jinak - zazářila.
A začala kariéra superstar. R.1953 - jedna ze dvou hlavních rolí ve filmu Prázdiny v Římě a ihned Oscar !
1956 americká verze Vojna a mír, kouzelná a něžná Nataša Rostovova, vedle ní kníže Bolkonskij - její první manžel Mel Ferrer. Audrey jde ve filmech z náruče do náruče hvězd Hollywoodu. Trvá to do roku 1967, kdy zahraje fantasticky slepou dívku v thrilleru Čekej do tmy . Připravte se na mrazivý thriller.
Na scénu vstupují dvě postavy. Susy, která nedávno přišla o zrak a stále se učí jak s tímto handicapem žít, a psychopatický vrah Roat. Roat chce získat heroinem nacpanou panenku, o které si myslí, že ji Susy má. Jediné oč jde Susy, je přežít. Když ve tmě skočí psychopat (Alan Arkin) po Suzy, vždy zaječelo hrůzou celé kino. (Kvůli tomu jsem šel na tento film opakovaně asi 5x).
Úžasná herečka, něžná a statečná žena. Podlehla zákeřné nemoci v r.1993.
Nelze na ni zapomenout.

Peter.Melon
Peter.Melon
11.01.2016 4 z 5

Pěkná biografie s krásnými doprovodnými fotkami...

NoelHudson
NoelHudson
08.06.2014 5 z 5

Plno nádherných obrázků, nezapomenutelných filmů, dokonalých výroků a elegance Audrey. Brilantní kniha bez bulvárního balastu. Chválím a tleskám. Kniha nesmí chybět v žádné knihovně fanouška Audrey a filmů.

herečky Audrey Hepburnová, herečka, 1929-1993

Autoři knihy