Attila: Hunové, Řím a Evropa

Attila: Hunové, Řím a Evropa https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133868/bmid_attila-hunove-rim-a-evropa-fNR-133868.jpg 4 19 5

Autorka známá svými pracemi o stěhování národů nebo historií Franků se ve své knize soustředí na původ Hunů, jejich kulturu a způsob života, sleduje jejich vpády na území římské východní říše, spolupráci se západořímskou říší, která však neměla dlouhého trvání, kulturu a život na území hunské říše, vývoj západořímské říše v 5. století n. l., průběh bitvy na Katalaunských polích roku 451, jež znamenala zastavení hunské invaze, přibližuje osudy Attily a Flavia, vývoj v hunské a západořímské říši po smrti těchto výrazných osobností i hunskou tradici v evropské minulosti a současnosti. Vpády Hunů do Evropy, jejich vztahy s oběma částmi římské říše, osudy dvou význačných osobností; hunského vládce Attily a západořímského politika a vojevůdce Flavia Aetia. Krize a poslední období existence západořímské říše.... celý text

Ameno
06.03.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o všech věcech kolem Hunů.
Pro někoho může být až moc odborná.
Za mě velmi zajímavá a poučná kniha.

bleekemolen
12.09.2021 5 z 5

Tematicky precteno v ramci vyletu do Ravenny. Skvele erudovana autorka mi pomohla ujasnit nektere nejasnosti v politice pozdniho obdobi Zapadorimske rise. Vsem zajemcum o tuto tematiku nelze nez doporucit

Khamul1
16.06.2020 5 z 5

Čtivé, zajímavé, kvalitní

thorir
04.03.2018 5 z 5

Opět fascinující čtení o fascinující době stěhování národů. Kniha ukazuje, že historie v žádném případě nemusí být záplavou nudných dat určených k zapamatování. Nepovažuji se za historika, nemám profesionální humanitní historické vzdělání, kniha se přesto čte skvěle. Vyzdvihuji zejména úvodní kapitoly pojednávající o možném původu kočovných kmenů Hunů z oblastí severního Mongolska.

kasparos
11.02.2017 5 z 5