Atom - Cesta subatomárním vesmírem

Atom - Cesta subatomárním vesmírem https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93857/bmid_atom-93857.jpg 5 30 2

Srozumitelně napsaný a velmi zajímavý populární výklad základních otázek a témat jaderné fyziky. Přední autor sci-fi a literatury faktu vykládá historický vývoj úvah o atomech, jejich stavbě a energii, o světlu, gravitaci, antihmotě, o podstatě a stavbě vesmíru. Činí tak s mistrovstvím sobě vlastním, jeho výklad je poutavý a srozumitelný pro každého středoškoláka.... celý text

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , Jota

Luigi1
Luigi1
26.11.2023 4 z 5

Tato kniha byla na můj vkus moc vědecká,byla to teda dřina ale zase jsem o něco chytřejší

muf-rodrigo
muf-rodrigo
07.01.2021 5 z 5

Na této populárně naučné knize je vidět, jak fantastický byl Isaac Asimov autor - většina lidí si ho pamatuje jako autora sci-fi, těch ale většinu napsal v 50.-60. letech minulého století, pak se přes 30 let věnoval především psaní vědecké a populárně-vědecké literatury, psaní esejů a úvodníků a sestavování antologií, v době, kdy internet byl jen snem budoucnosti, a ani to možná ne. Přestože za 30 let od sepsání knihy vědecký pokrok zase posunul hranici poznání subatomárního světa o kus dál, je tahle čtivě a srozumitelně psaná kniha stále dobrodružným výletetem do atomu, kterým by měl začít každý, koho tahle problematika začíná zajímat. Začíná sekcí Hmota, pokračuje přes Světlo, Elektrony, Jádra, Izotopy, Neutrony, Rozpady, Antihmotu, Neutrina, Interakce, Kvarky a končí Vesmírem. Tahle kniha by měla být učebnicí, je dostatečně hutná a nabitá informacemi a zároveň se čte úplně sama. Nejnovější informace k novým objevům si už dnes lze dohledat na internetu. Je velká škoda, že Isaac už nemůže sepsat aktualizované vydání. Další kniha, kterou z knihovny jen tak nevyřadím.

molekuly a atomy jaderná fyzika molekulární fyzika

Isaac Asimov
americká, 1920 - 1992