Atlas záhadných míst

Atlas záhadných míst https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58975/bmid_atlas-zahadnych-mist-LSX-58975.jpg 4 42 5

Nevysvětlená posvátná místa, symbolické krajiny, starověká města a ztracené země světa.

Literatura světová , Mytologie , Záhady

Vydáno: , Knižní klub

The Atlas of Mysterious Places , 1987

Hobo
25.10.2023 5 z 5

Sice obsahuje jen všeobecně známá záhadná místa, ale většině jiných publikací chybí tak dokonalá obrazová část.

Filomena1961
23.10.2022 5 z 5

Kniha mě oslovila nejen textem, ale také fotografiemi. Vlastně se všechno zaměřuje na vztah lidí, krajiny a historie. Člověk nám z dávné minulosti zanechal své stopy a stopy svých kultur. Je neuvěřitelné, co všechno lidé dokázali - neskutečné stavby - pyramidy, katedrály, kromlechy, megalitické aleje, obřadní středisko Mayů. Symbolické krajiny - peruánské obrazce, bludiště a labyrinty, svatyně, obří sochy. Starověká města a ztracené země. Minulost nám zanechala odkaz otázek a na většinu z nich nemáme a neznáme odpověď. A tak nad tím vším žasneme přesto, že máme daleko lepší technologie 21. století. Kniha je rozsáhlým průvodcem do tajemných lokalit a světa nevysvětlitelných míst, měst a krajů.

CassidyXXX
02.11.2021 1 z 5

Grafické zpracování je "vyblité" a obsah tristní. Autorka je zjevně nějaká progresivní nána, která skrz růžový brejličky popisuje třeba Aztéky jako nějaké mírumilovné hipíky a zcela zamlčuje jejich lidové zábavy - např. veřejné vytrhávání srdce lidem zaživa, brutální mučení nebo zdobení měst lebkama obětí.

Atanone
22.04.2018 5 z 5

Nádherně provedená kniha o zajímavých místech,krásné fotografie.

Bytost na cestě
19.01.2012 5 z 5

Atlas, kde najdete všechny záhadná místa světa :-)

tajemno záhady starověká města posvátná místa

Autorovy knížky

Jennifer Westwood
anglická, 1940 - 2008
1994  83%Atlas záhadných míst

Kniha Atlas záhadných míst je v