Atlas vyhubených živočichů

Atlas vyhubených živočichů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408332/bmid_atlas-vyhubenych-zivocichu-Hnc-408332.jpg 4 24 7

Fascinující velkoformátový atlas zvířat, která obývala naši planetu. Lidstvo právě zažívá šesté masové vymírání živočišných druhů v dějinách Země. Vymírání, které může mít vážný ekologický dopad na další vývoj planety i na nás, kteří o sobě tak pyšně tvrdíme, že jsme pány tvorstva. Spisovatel Radek Malý se pokusil na tuto alarmující skutečnost upozornit výpravnou knihou, která mapuje příběhy vybraných zástupců vyhubených druhů a hledá příčiny jejich smutného konce. Velkoryse pojatý atlas je doprovozen překrásnými expresivními celostránkovými obrazy talentovaného malíře Jiřího Grbavčice a podrobnými vědeckými ilustracemi proslulého Pavla Dvorského. Ponořte se do čtení a přiveďte zpátky k životu všech 41 hlavních hrdinů. Osud modré planety je jen ve vašich rukou…... celý text

Artemisis
19.07.2023 5 z 5

Krásná kniha. Když jsem ji poprvé četla tak mě osobně překvapilo kolik druhů už není. Jen je smutné že za vyhubením stojí hlavně člověk.

Ivanule
08.02.2022 5 z 5

Krásná obrazová publikace, kteru si moc rádi určitě přečtou i dospělí,bohužel není už tak veselá, když se z ní dozvíme, kolik už jsme dokázali vyhubit živočišných druhů zvířat:( Velice pěkná kniha,rozhodně by neměla chybět v knihovničce

Millius
22.12.2020 3 z 5

Plusem této knihy je její formát. Obrazové publikace si zaslouží větší formáty, na jejichž stranách ilustrace pěkně vynikají. Jinak mne kniha moc nenadchla. Téma vyhubených živočichů vlivem lidského počínání je velmi zajímavé a mně osobně velmi blízké. Obsah je opravdu stručný a chápu, že laické veřejnosti základní informace stačí. Průšvih je bohužel kvalita reprodukování celostránkových ilustrací Jirky Grbavčice. Měl jsem možnost porovnat originály ilustrací s reprodukcí v knize a je smutné, že v dnešní době skenování, kalibrací a drahých grafických programů, neumí vytisknout barvy co nejblíže originálu a nebo si s tím trochu nepohrát. Je zde i několik informačních i kresebných nepřesností. V roce vydání této publikace, měla vyjít jiná s totožným tématem, s daleko bohatším popisem o živočišných druzích i důvodech jejich vyhubení. Ta však nevyšla.

AgiMangi
13.12.2020 4 z 5

Úžasné, kniha mi stručná nepřijde a doplńující ilustrace příbuzných druhů a predátorů jsou jen skvělím doplněním textu.

IHT
17.11.2020 4 z 5

Pekny vypravny atlas pro mladez. Informace v nem sebrane jsou sice dostupne v nekolika jinych ceskych knihach, ale uceleny strucny format a velka ilustrace jsou prinosem knihy. Texty jsou sepsany opravdu poutave, palec nahoru pro pana Maleho. Jedinou drobnou vytku bych mel k ilustracim - ilustrace dvou autoru si nekdy dost protireci nejmarkantnejsi priklady jsou kachna ruzovohlava, ci krysa buldoci. Maluvky pribuznych druhu, pripadne predatoru (liska, kocka, ...) jsou vatou, ktera zaplnuje stranku, kde je text prilis strucny...

MilanHe
18.02.2020 5 z 5

Velociraptor možno treba čítať viac s pochopením alebo knihou len nelistovať. V knihe sa neuvádza, že korytnačka slonia je vyhubená. Ale niektoré jej poddruhy, ktoré majú byť nenávratne vyhubené (je tam uvedené Geochelone nigra complex - complex ako poddruh neexistuje, myslí sa tým komplex viacerých poddruhov).

velociraptor
02.01.2020 1 z 5

jsou tam napsané blbosti (například. želva sloní a vyhubená ???!!!)

zvířata, fauna ochrana zvířat

Autoři knihy

Radek Malý
česká, 1977
Jiří Grbavčic
česká, 1965

Kniha Atlas vyhubených živočichů je v