Atlas řek pro děti

Atlas řek pro děti https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492864/bmid_atlas-rek-pro-deti-xJK-492864.jpg 5 2 1

Pokud byste se podívali z výšky, viděli byste, že je naše planeta doslova protkána stuhami řek. Řek divokých, dlouhých, prudkých, hlubokých i těch úplně mělkých. Chtěli byste se, vy všichni milovníci vody, ale i ti, kteří se s vodou zrovna nekamarádí, dozvědět, co je pro ty jednotlivé řeky typické? Jak vypadají, kdo v nich žije či kudy protékají? Které řeky jsou pro lidstvo důležité a životodárné, které jsou průzračně čisté, které hrají všemi barvami a které patří mezi řeky posvátné? Otevřete knihu tvořenou šesti rozkládacími mapami, nasedněte do kajaku, loďky nebo do člunu a vydejte se na velkou výpravu po zajímavých řekách světa.... celý text

SSTknihy
SSTknihy
01.08.2023 5 z 5

Krásná, moc pěkně ilustrovaná knížka plná zajímavých informací o největších a nejdůležitějších řekách světa. Vůbec se nenechte odradit tím, že je atlas určen pro děti. Já jsem z něj byla nadšená! Oprášila jsem si školní znalosti ze zeměpisu a dozvěděla se i spoustu nových informací. Rozkládací mapy jsou skvělým doplněním, stejně jako malé knížečky přibližující faunu a flóru dané oblasti.
Tenhle atlas bude vážně bavit všechny generace. Žádná nudná výuka. Mohu jen doporučit.