Atlas pravěkých a raně středověkých hradišť v Čechách / Atlas der vor-und frühgeschichtlichen Burgwälle in Böhmen https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436810/bmid_atlas-pravekych-a-rane-stredovekych-F7P-436810.jpg 5 4 2

Unikátní Atlas pravěkých a raně středověkých hradišť v Čechách – kniha shrnující více než pětitisíciletý (!) fenomén hradišť na našem území.

OlafSveinsson
15.11.2020 5 z 5

Naprosto vyčerpávající atlas, který zkoumá rozložení opevněných hradišť na území české kotliny nejen v různých časových obdobích, ale i z pohledu nadmořské výšky, teploty, půdního profilu atd.

Inozuka
12.07.2020 5 z 5

Celkem 55 map zkoumajících fenomén hradišť na našem území z různých aspektů a úhlů pohledu. Čtenář zde najde členění časové s rozpětím od pravěku do raného středověku, geografické, klimatické, teplotní apod. Každá mapka je doplněna textem uvádějícím zabrazená fakta do celkových souvislostí. Cenná publikace pro historiky, archeology i zájemce o dějiny osídlení Čech a Moravy nebo zmíněné dějinné období.

pravěk archeologie raný středověk

Jörg Nowotny
německá, 1978
Karin Göbel
německá

Kniha Atlas pravěkých a raně středověkých hradišť v Čechách / Atlas der vor-und frühgeschichtlichen Burgwälle in Böhmen je v