Atlas duše těla a ducha

Atlas duše těla a ducha https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446092/bmid_atlas-duse-tela-a-ducha-RKf-446092.jpg 5 3 1

Tato kniha čtenáře seznámí s rozličným pojetím lidského těla, duše a ducha v několika odlišných kulturách. Začíná západním pohledem na anatomii a fyziologii, založeném na vědeckém bádání. Zde se věnujeme tělu, od kostry až po imunitní systém a s pomocí skvělých ilustrací jsou srozumitelně vysvětleny všechny jeho funkce. Poté se zaměřuje na metody sledování a zlepšování tělesného a duševního zdraví, jako jsou osteopatie, akupunktura, iridologie, reflexologie, a nakonec vás seznámí s holistickými teoriemi o spojení člověka s vesmírem... Z těchto teoretických základů pak autor vychází při popisu nejrůznějších pohledů na tělo pocházejících z různých starobylých nauk včetně indického systému čaker, čínského systému meridiánů, stromu života kabaly nebo víry západoafrických šamanů.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Metafora

The Atlas of Mind, Body and Spirit , 2006

Wheelcrusher
29.06.2022 4 z 5

Přeložit "mind" jako "duše" mi příjde jako poměrně nedůstojná ezoreklama... věřímže každej kdo skutečně prahne po duševním prozření přirozeně touží i po jeho racionálním objasnění, respektive po osvícené MYSLI:) Atlas je to jistě moc zdařilej, akorát se místy čte hůř, jelikož především Meridiány s Kabalou jsou podle mýho prostě nabubřelá fraška, která není výhledově směrodatná.
Hlavně si myslim, že i ostatní kapitoly jde podstatně zjednodušit věčným FAKTEM, jak jsme prostě ztělesněnym vesmírem co je uvnitř všech svých organických skafandrů zduchoprázdně stejnej, navzdory tomu v jaký galaktický úvaze nebo slunečních hodinách se zrovna nacházíme (bez jakýchkoli parafrází a veškerýho iluzorního lidství), na základě čehož se sebedotazováním můžeme zotavit na těle i na duchu bez šprtání cizích vejmyslů založených na pozemské psychoze aneb "Kde najdu někoho, kdo zapomněl slova, abych si s ním mohl popovídat?" - citáty jsou na tom asi nejlepší.

Autorovy knížky

2008  93%Atlas duše těla a ducha

Kniha Atlas duše těla a ducha je v