Atlas českého fotbalu od roku 1890

Atlas českého fotbalu od roku 1890 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132684/atlas-ceskeho-fotbalu-od-roku-1890-132684.gif 5 6 3

Český a československý fotbal v netradičním zpracování. Téměř 200 barevných map a grafů vystihujících historii, současnost i vývoj našeho fotbalu z nejrůznějších pohledů. Na 700 vyobrazení klubových i svazových znaků a klubových i reprezentačních dresů. Více než 1000 fotografií hráčů, trenérů, týmů, záběrů ze hry, archiválií. Bezmálá 2000 sestav klubů i národního týmu. Přes 4000 klubů lokalizovaných v mapách. Rejstřík téměř 6000 hráčů a trenérů s jejich prvoligovými kariérami. Nespočet dalších informací, rekordů, kuriozit...... celý text

Richard Hrob
18.03.2024 5 z 5

Tady nemůžu jinak, než dát 5*. Krásné provedení, množství fotek a grafů, různých historických tabulek a srovnání. Tvorba knihy musela být opravdu mravenčí práce. Super počin.

Kabuky
03.10.2023 5 z 5

Perfektní a přehledná kniha.

Forestwalker
17.06.2021 5 z 5

S touto publikací si autoři museli dát pořádnou porci práce. Čtenáře určitě na první pohled zaujme její grafické zpracování, obsahující různé grafy a tabulky s tematikou vztahující se k českému (a československému) fotbalu - např. vývoj cen vstupenek a porovnání, co by si místo jednoho takového lístečku mohl občan v různých dobách koupit, ale také křížové tabulky obsahující výsledky všech historických ligových zápasů.
Velkou část knihy zaujímají fotografie, ať už historických vstupenek, momentek ze zápasů nebo skupinových portrétů vítězů ročníků federální a posléze i české ligy. Nechybějí ani obrázky znaků klubů a klubových dresů, včetně těch oddílů, které už dávno zanikly.
Osobně jsem již mnohokrát využil jmenné rejstříky. U reprezentantů najdeme základní životopisné informace, pro mě zajímavější jsou ale seznamy všech prvoligových hráčů, u nichž čtenář nalezne informace o tom, na jakých hráli postech a kdy působili v konkrétních klubech.
Kniha už je přeci jen staršího data, takže poslední zaznamenanou sezonou je ligový ročník 2004/2005. Pokrývá však i nejstarší období naší kopané, počínaje loučeňskými zámeckými fotbalisty.