Atlantis ve světle moderní vědy

Atlantis ve světle moderní vědy https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79949/bmid_atlantis-ve-svetle-moderni-vedy-sTr-79949.jpg 4 8 2

Vymyslel si Platón Atlantis, anebo skutečně existovala? RNDr. Z. Kukal, CSc., hledá v této knize odpověď na tuto otázku. V příloze jsou obsaženy úryvky z Platónových dialogů Timaios a Kritias v překladu F. Novotného. – Vydání 2., doplněné, 69 obrázků.

JAnlauf
29.07.2022 5 z 5

Vynikající kniha pro všechny "hledače Atlantidy", bohužel mi připadá, že trochu zapomenutá. Jedná se zřejmě o nejkompletnější shrnutí teorií o Atlantidě a o reálných možnostech jejího nalezení/zkoumání, přičemž se autor nepouští do žádných fantastických teorií (díky za to!!!), ale dívá se na Atlantidu jako na seriózní téma. Nechybí ani kompletní text Platónových dialogů Timaios a Kritias, prakticky jediných původních textů o Atlantidě.
Jediné, co bych autorovi trochu vytknul, je že se v textu často odkazuje na Platónovu dataci Atlantidy do doby cca 9000 let př.n.l. Pokud bychom opustili tento údaj, pak Platónova Atlantida dostává daleko reálnější obrysy, protože jinak na ní vcelku nic fantastického není, zvlášť když porovnáme Platónův text s jeho současníky (např. Hérodotovy Dějiny, kde autor popisuje reálný svět, přitom fantazií z dnešního pohledu zrovna nešetří).

freejazz
25.08.2018 4 z 5

asi som čakal viac.
je to výborné zhrnutie všetkých teórií, ktoré svet navymýšľal do poolovice 80. rokov okolo existencie či neexistencie Atlantídy, ale chhýbal mi tam nejaký prvok prekvapenia, možno nová teória, možno viac fantázie. je to príliš vážne. ale pre toho, čo chce získať vhľad do problematiky fajn súhrn.

Atlantida

Zdeněk Kukal
česká, 1932 - 2021
1985  75%Záhada Bermudského trojúhelníku
1987  56%Soumrak kouzelníků
1982  90%Přírodní katastrofy
1985  88%Atlantis ve světle moderní vědy
1977  100%Základy oceánografie

Kniha Atlantis ve světle moderní vědy je v