Útok na Atlantidu

Útok na Atlantidu https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5868/utok-na-atlantidu-5868.jpg 4 40 3

Atlantida série

Nebezpečná cesta napříč prostorem i časem s cílem změnit osud Země. Napadl nás už v minulosti. Před deseti tisíci lety způsobil zánik Atlantidy a rozvrátil tuto lidskou civilizaci natolik, že po ní zbyly jen mýty a legendy. Pod jeho mocí se v paralelních rozměrech hroutila Země za Zemí. Jedna Země však dokázala opakovaně odrážet jeho nájezdy - v Bermudském trojúhelníku, v Ďáblově moři i v Kambodži. Nyní se Stín, dávný nepřítel lidstva, opět vrací. Poslední útok Stínu po sobě zanechal na celé planetě miliony mrtvých, šířící se díru v ozonové vrstvě a oblak radioaktivních plynů v atmosféře. Bývalý příslušník Speciálních jednotek Eric Dane věří, že jeho vidění jsou ve skutečnosti vzkazy, jež ho informují o tom, jak může zachránit svět před naprostou záhubou. A tak se Dane spolu s posádkou výzkumného plavidla amerického námořnictva vydává na nebezpečnou cestu napříč prostorem i časem v zoufalém pokusu změnit osud Země…... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , BB art

Atlantis: Assault on Atlantis , 2007

Thebookman
15.06.2015 5 z 5

Viz komentář u prvního dílu. :-) K tomuto dílu mám stejný názor. :-)

Marky.F
28.03.2014 4 z 5

Ačkoli se stylem psaní a střídáním časových linek tento díl příliš nelišil od prvních čtyřech, na tomto se mi časová linie v minulosti zdála až zbytečně podrobně popsaná. Kromě toho mi přišlo, že narozdíl od ostatních dílů se nevyřešila žádná důležitá nová záhada a s celkovým dějem se příliš nepohlo dopředu, naopak se pouze celý díl zabýval tím, jak vyřešit problémy z dřívějška. Asi nejslabší díl ze série, ale i tak nebyl špatný.

renefer
21.09.2013 3 z 5

Tenhle díl mi příjde z celé série nejslabší. Nejenže si autor nastudoval něco z fyziky a teď nás tím ohromuje na vícero stranách, ještě ke všemu se zde z minulosti zaměřil na období boje bělochy s indiány u Little Big Hornu a je to popsáno opravdu dost drasticky. já jsem na mayovkách vyrůstala, ale ty vždycky končily happy endem, zatím co tady je to naopak. Navíc nemám ráda dějiny Ameriky (kromě předcolumbovských), takže tenhle díl mi opravdu nesedl.
Celý příběh začíná trochu ztrácet logiku, protože všechny časové osy Země jsou obětovány, aby se zachránila jedna - ta naše. Ozáření námořníci z jiné časové osy slouží jako palivo pro pohon dopravního prostředku Stínu, který vezme z další časové osy ozón a dopraví ho do té naší.
Doufám, že poslední díl série vše napraví.

Atlantida

Greg Donegan (p)