Slza

Slza https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200169/bmid_atlantida-slza-G7a-200169.jpg 3 446 88

Atlantida (Lauren Kate) série

Nikdy nesmíš plakat... Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky... Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

Teardrop , 2013

vanessa.175
26.05.2015 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila,zaujala ma najmä svojou jedinečnosťou,pretože s takým príbehom som sa ešte doposiaľ nestretla,knihu som prečitala na jeden dych,a dalšie pokračovanie knihy si určite s radosťou prečítam.

pajka0071
21.05.2015 4 z 5

Obálka nádherná, děj skvěle vymyšlený, jen trošičku zdlouhavý, ale to mi moc nevadilo :) Ale úplně jsem se do knížky začetla až ke konci, kde mě to fakt bavilo a moc se těším na pokračování:)

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Nevyhnu se srovnání s předchozí sérií autorky. Jednička rozhodně dopadla lépe než první díl Andělů. Bála jsem se kopírky, ale prozatím jsem nic závažného nenašla, za což má autorka velký palec nahoru. Spoustu autorů se s tím neúspěšně pere. Autorka se naplno ponořila do mytického světa čarodějů v záři tajemného města Atlantida. Kniha není bůh ví jaké terno, ale tak jak jsem čekala málo, mě celkem mile překvapila. Bohužel mě trochu štvala depresivní hlavní hrdinka, která neustále trpěla nikým nepochopená. Závěr knihy pak tak trochu napovídá co se bude dít dál, ale zajisté nás čeká nějaký nečekaný obrat (doufám). Myšlenka série Andělé se mi líbila, doufám, že až budu na konci této, budu také tak okouzlena. Kniha se čte v podstatě sama a velmi rychle zjistíte, že je konec. V daném žánru bych knihu hodnotila mnohem lépe, ale v porovnání s jinými knihami to bohužel jinak nejde :)

Mozkovna
21.04.2015 5 z 5

Překvapivě krásná knížka. Bavila mě od začátku do konce, některě pasáže jsem opravdu hltala s touhou dozvědět se, jak to bude dál. Eureka mi byla sympatická a jejím pocitům jsem rozumněla. Ander - no tak co se dá říct, jsem puberťačka, holky v mým věku prostě berou tajemný kluci. Užívala jsem si každé kapitoly, kde se vyskytoval, a na konce jsem snila být na Eurečině místě. Brookse jsem měla zezačátku ráda, pak zrovna dvakrát ne (choval se hrozně a na můj vkus moc majetnicky), ale po dočtení jsem s ním soucítila. Cat byla taková nevinná plující ryba v rybníčku, patřila do celku, ale občas trochu zabírala prostor.
Nevím, co bych k tomu ještě řekla. Přirozeně jsem čekala fantasy rozuzlení (a kdo ne, tak bude hodně trpět) a nevadilo mi to. Bylo to podáno takovým způsobem, že jsem jim to věřila. Jen mi teda spadla čelist až ke kolenům, když jsem se dozvěděla, co znamenají ty „škrábance“. Bylo to fakt moc hezký, hrozně se těším na další díl. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Pro dospělé to buď bude nuda nebo taková oddechovka, pro čtenáře mého věku asi větší žůžo a zábava. Čtivé, poutavé, příkemné :)

barca6519
16.04.2015 5 z 5

Tato kniha se mi líbila zaprvé obálkou a zadruhé mě strašně moc dojal ten příběh a hrozně se těším na druhou část Atlantidy Vodopád♥

warca
09.03.2015 2 z 5

Knihu jsem nedočetla. Moc jsem se na ni těšila a potom mě strašně zklamala. Nic moc mě v ní nezaujalo a nemohla jsem se do ní začíst. Obálka je tedaa bombová, ale co s obálkou, když jinak není co hodnotit v knize?

Bee
20.02.2015 3 z 5

Četla jsem už autorčinu předchozí sérii Andělé a vzdala to po pár dílech, takže jsem se rozhodla dát jí ještě jednu šanci u téhle knihy.
Nejsem si vůbec jistá, co si o tom myslet. Lauren Kate má skvělou schopnost vybrat si zajímavý, neokoukaný téma a vymyslet celkem životaschopnou zápletku, načež to naprosto zabije prací s postavami. Stejně jako u andělské série i tady je všechno prapodivně zmatený a místy tak nudný, až mě to ničí. Děj je předvídatelný a postavy nedotažené a těžko uvěřitelné, což je škoda, protože by z toho opravdu mohla bejt skvělá kniha. Myslím, že další díly asi ani zkoušet nebudu.

Lentilka2
18.02.2015 2 z 5

Nápad se mi líbil... ale jinak je kniha podle mého napsaná nepoutavě a strašně zdlouhavě. Zda se mi to? Nebo se v té knize skoro nic neodehrálo? :D Nezvykle dlouho jsem tuto knihu četla.... za mě teda ztráta času....

Markouš
18.02.2015 5 z 5

Tahle knížka mě pohltila už od samého začátku. Zatím nejlepší kniha, kterou jsem četla. Dala bych deset hvězdiček, ale maximum je bohužel pět. :) Rozhodně doporučuji. ;)

muchomurka
10.02.2015 3 z 5

Knížka má zajímavý nápad, ale zpracování značně pokulhává. Přišlo mi, že autorka sama neví, co pořádně chce psát, jaké je pozadí celého příběhu, což pak bylo různě nadstavováno a vysvětlováno. Doufám, že následující díly budou mnohem lepší, méně utahané, rozvláčné a informačně prázdné. Jakýkoliv rozhovor byl o ničem, vždycky, když to vypadalo, že Ander či kdokoliv řekne nějakou zajímavou, vysvětlující informaci, která by příběh posunula, Eurka utekla či rozhovor byl jinak utnut. Celkově mě Eureka fakt štvala, její nezájem, chování, uvažování - měla jsem chu't jí vrazit, Ander může být zajímavá osoba, ale tady se moc nevyskytoval, takže těžko soudit. A Brookse mi bylo líto, ale je osvěžující, že to není klasický zamilovaný trojúhelník, kdy si musí vybrat... Uvidíme, co přinese další kniha.

Kao
19.01.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha! Četla se dost dobře jen je škoda,že to nevyprávěla přímo Eureka,ale vypravěč... Jinak jsem se asi zamilovala do Andera,ale to se asi budu muset postavit do fronty co?:D Doporučuju všem co rádi žijí ve fantasy světě a každý den čekají na vysvobození z téhle divné díry,kde žijem:D

nikola8798
08.01.2015 5 z 5

Krásný příběh, ve kterém jsem opravdu soucítila s Eurekou. Přečtenou jsem ji měla ani ne za dva dny, vážně mě vtáhla do děje. Hltala jsem každý řádek a na konci knihy jsem se divila, že je konec. Rhodina smrt mě vážně zaskočila, bylo mi jí líto (Snad jen kvůli dětem).
Eureka je sama o sobě nepochopená. Možná jí ani její okolí pochopit nechce, sami si o ní udělají obrázek i bez podrobností. Její otec, který byl zaslepený Rhodou a děckama by se měl radši začít starat o dceru, která ho zjevně potřebuje. A Ander, to je kapitola sama pro sebe.
Jen mi bylo líto, že nebyl Eurečin 'break down' víc popsaný. Člověk by řekl, že po několika letech bez pláče se pořádně zhroutí.

Malous
07.01.2015 3 z 5

Slzu jsem měla dost dlouho rozečtenou a měla jsem co dělat, abych se prvními 200 stranami vůbec prokousala. Nic se tam nedělo, Eureka mi lezla na nervy a z Andera žádné extra informace nevypadly.
Zbytek příběhu byl lepší, konečně nějaká ta akce a informace o bájné Atlantidě, i když jich moc nebylo. Čekala jsem super mystický příběh a nedočkala sem se, možná tak lehce na konci.

KleaM
29.12.2014

no ten konec byla šílená blbina, začlo to docela dobře a pak hrůzinec, škoda

K.M.
29.12.2014 4 z 5

Konec byl docela nudný i když měl děj vrcholit.

ElisR1
02.12.2014 2 z 5

Celkem nuda... Nápad to byl zajímavý to jo, ale podle mého názoru posledních 80 stránek, kdy se konečně začne něco dít, nemůže utáhnout tří set stránkovou knihu... Takže pro mě zklamání.

Veronika.C
24.11.2014 3 z 5

Námět nebyl špatný, kniha se mi líbila, dobře se četla. Druhý díl si určitě přečtu, abych věděla jak vše dopadne ale mezi mé nějvětší favority tato série patřit nebude.

vikimi
09.10.2014 2 z 5

Takhle kniha pro mě byla bez debat velký oříšek.
1. Začetla jsem se strašně rychle a přišlo mi zajímavě pojatá ona vlastní sebevražda u Eureky. To hodnotím s nadšením, autorka se tam dle mého dobře předvedla :)

2. Někdy jsem měla dojem, že je kniha psaná pro děti, vysloveně pro nejmenší publikum, občas se kniha vyznačovala takovou prostou naivitou a slabostí. To bohužel patří mezi vady na kráse, které jsem objevila.

Některé pasáže byly krásné, příjemné a krásně vystihnuté. Eureka se mi na některých stránkách tak moc zamlouvala, jindy mi přišla zmatená nebo aspoň já z ní zmatená rozhodně byla. Také se moc opakovala její nerozhodnost a celkově zaseknutý stav.
Ander mi sedl svojí tajemností a zvláštním vzezřením. Brooks - no ten už se mi od začátku nelíbil a nepůsobil mi jako kamarád, choval se moc majetnicky a neuvolněně.
To, jak Ander Eurece všechno vysvětluje(na konci) nebo, jak Eureka vzpomíná na matku, všechny tyhle pasáže byly zdařilé.
Konec, prvního dílu mi bohužel přišel opět hodně nereálný a spíš pro dětské publikum.

Nevím, z knihy mám tolik dojmů, ale ten hlavní závěr je asi takový:
Moje nadšení neupadalo, spíše klesalo a vzdouvalo se jako na grafové křivce. Někdy jsem se ohromně bavila, jindy jen četla věty jdoucí za sebou. Knížka mě asi i trošku zklamala.
Mám však v plánu pustit se do dalších dílů, abych viděla, jak se příběh bude dál linout a samozřejmě na konec. Překvapí autorka? Uspokojí některé mé zatím nedobyté části čtenářské duše?

Slza mě neodradila od čtení, ale v mých očích umístila autorku s napůl zdařilými Anděli na nižší příčku, než kterou v mých očích doposud zastávala.
Hold něco nám sedne, jiné ne. Když vidím pod sebou ty ódu pějící příspěvky, ptám se sebe pořád dokola: Opravdu Ti to tolik nesedlo!?
Nebylo to špatné, ale k tomuhle dílu se asi nevrátím.

P.S. Omlouvám se za chaotičnost mého komentáře, tohle je jedna z mála knih - možná i jediná kniha - u které si z - mě neznámého - důvodu nedokážu vytvořit nějaký souhrnný názor a ohodnotit knížku lehce čitelnou nálepkou....

dqenisa
09.10.2014 5 z 5

Mám příběhy téhle autorky ráda a i tenhle se mi líbil. Těším se na další díl. Přišlo mi, že série Andělé byla o kousek lepší, ale ani tohle není žádný propadák. Naopak mě to velmi rychle vtáhlo do děje a jak jsem se začetla nedokázala jsem přestat.

Arianne
03.10.2014 3 z 5

Začátek byl dost unylý, nicméně téma potopeného kontinentu mě zaujalo natolik, že jsem se donutila vytrvat. Přibližně ve dvou třetinách se děj konečně trochu rozjel a pak už se četla téměř sama. Postavy byly celkem sympatické, každý měl svou vlastní osobnost, za což knihu chválím. Jen mi chybělo takové to postupně dávkované odhalování a rozkrývání, všechno se vysvětlilo naráz na konci snad během dvaceti stránek a to mi přišlo trochu škoda, protože pak úplně nevynikl potenciál, který příběh určitě má.