Slza

Slza https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200169/bmid_atlantida-slza-G7a-200169.jpg 3 446 88

Atlantida (Lauren Kate) série

Nikdy nesmíš plakat... Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky... Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Teardrop , 2013

Rečna
26.09.2014 4 z 5

Mě se kniha hodně líbila .... byla sem tam i trochu drastická což bylo fajn... děsně se těším na 2. díl... podle toho co tu píšou ostatní si určitě přečtu sérii Andělé :))

barca8336
05.09.2014 3 z 5

Do této knihy jsem se nemohla pořádně začíst. Asi od poloviny to už celkem ušlo. Ale i tak, dle mého názoru jsou Andělé lepší. :-(

Markett
21.08.2014 5 z 5

Velmi obdivuji fantazii, jakou má Lauren Kate. Námět je velmi originální a potom, co jsem dočetla sérii Andělé, jsem byla na tuhle knížku zvědavá. Jak už jsem zmínila, je velmi originální, napínavá, a co je hlavní- nepředvídatelná. Eureka mi trošku připomínala Luce ze série 'Andělé'- ani jedna z nich nemá jednoduchý život a je na nich něco nepopsatelného, co se mi líbí. Ander se mi líbil, protože se uměl vždycky objevit v nejlepší chvíli. Konec je zase otevřený, což je pro mě znamení, že musím číst dál. :) Určitě mohu doporučit- knížka je moc pěkná a originální.

spencer
09.08.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Musím říct, že se mi líbila víc než celá série Andělé :)

Safienka
04.08.2014 3 z 5

Nemohla jsem se do ní začíst. Když už jsem se začala orientovat (skoro v půlce), tak se to rozjelo. Na můj vkus až moc sáhodlouhých popisů, které mi vadily.

ph-m4367
26.07.2014 4 z 5

Kniha mě překvapila tím že její podoba byla v R formě a já obyčejně mic takovéto knihy nečtu, avšak autorka to zas vylepšila svým úžasným talentem popisovat věci. Její způsob přirovnání některých věci k jiným je naprosto skvělý a originální. Musím však uznat že v některých částech knihy jsem se trochu nudila protože Eureka se ani nesnažila navázat kontakt s okolním světem. Brooks mi přišel jako klasický nejlepší kamarád prostě ne moc originální(až na tu část s Atlasem). Ander naopak mi přišel docela osobnostně zajímavý(ne vzhledově až na ty tyrkysové oči) to jak na první pohled vypadal sebevědomý ale taky ti že dokázal na Eureku zírat aniž by se cítil nějak trapně on nebo dokonce i samotná Eureka. Také to že Ander svou sebevědomiu slupku neovládal natolik aby jí Eureka nedokázala prokouknout. Shrnutě si myslím že je to popisově zajímavá kniha a dějově též=krásna kniha.

--nora--
11.07.2014 5 z 5

Tahle knizka byla presne podle mrho gusta.fantasy, smrt a laska.
knizku jsem pri cteni zhltla jak malinu

Pets
14.06.2014 3 z 5

Musím ocenit autorku a její představivost, jak umí do detailu popsat prostředí. Příběh mě ohromil a ted jsem napjatá, jak se to bude dál vyvíjet. Ovšem knížka celkově pro mě skoro nudná, nebýt příběhu samotného, tak ji odložím a už se k ní nevrátím. Vše bylo hrozně zdlouhavé, vlastně se to rozjelo téměř až ke konci, což je škoda. Chvílema jsem i přeskakovala pasáže, kde se vše dopodrobna na můj vkus až moc, popisovalo (vzhled prostředí atd.) Vydržela jsem, ovšem opravdu jen kvůli tomu příběhu, který je jinak napínavý.