Slza

Slza https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200169/bmid_atlantida-slza-G7a-200169.jpg 3 446 88

Atlantida (Lauren Kate) série

Nikdy nesmíš plakat... Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky... Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Teardrop , 2013

Brunnetka
22.03.2017 5 z 5

No upřímně-zaujala mě obálka :-D Až potom jsem řešila o čem to asi může být.... A naprosto úžasný!!! Nesmět brečet-to je naprosto šílený.....navenek jsem tvrdá holka, ale v soukromí brečím i u dojemných reklam....
Téma tohoto příběhu je skvělé... Sice preferuji ich-formu, ale na tu er- se dá zvyknout... ;-)

EvikU.
06.03.2017 3 z 5

Knihu jsem si koupila, protože má krásnou obálku. Líbila se mi, jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

Norea
02.01.2017 4 z 5

Mne sa táto kniha dostala za pomoci kamarátky, ktorá mi hovorí, že sa mi bude páčiť. Kniha je svkelá. Zaujal ma obal obsah, kamarátkyne opsi a čítalo sa to tak ľahko ako keď natierate maslo na chlieb. Páči sa mi krajina, pomaly a stále sa meniaca dejová línia, charaktery postáv. Koniec a dopad osudu hlavnej hrdinky. Čo ma najviac udivovalo, fascinovalo, bol opis čarodejníc. Tie boli fakt nádherné a mätúce. Odporúčam.

BetyN.
21.12.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala nádhernou obálkou, zvláštní anotací a názvem. A musím říct, že mě nezklamala. Kniha a autorčin styl psaní je zvláštní a to se mi právě líbilo. Námět je originální. Kniha má určitě své kouzlo v tom, že anotace moc neprozrazuje o čem kniha je. Čtení bylo zajímavé a zábavné, doporučuji. Těším se na další díl.
Recenze na mém blogu: http://hlavavknize.blog.cz/1612/co-muzou-zpusobit-slzy

amalie8939
13.10.2016

hmmm jo to jo byla dobra

zuzanagelnarova
14.09.2016 3 z 5

Zaujala vůbec nebyla špatná!

PajusenkaB
14.08.2016 2 z 5

Začátek knihy byl pro mě velice zajímavý, stejně jako anotace, která mě nakopla ke koupi. Celkem této koupě lituji. Kniha byla skoro celá o tom, jaký je Eureka chudáček a jak to má v životě těžké. Už od začátky knihy jsem věděla, co vlastně Eureka je. Děj nic moc, většinou to byl popis o Eurečině utrpení. Druhý díl si přečtu, jelikož už ho mám, ale jinak je pro mě tato "série" nezajímavá.

Emma-3
13.03.2016 4 z 5

bylo to super, ale konec neeee :''c

Mark2000
23.01.2016 3 z 5

Tato kniha mě zaujala především kvůli obálce, která se opravdu vydařila, podobně jako u všech knih Lauren Kate. Obsah knihy byl už podle mě horší. Spisovatelka měla sice úžasný nápad a bylo vidět, že její fantazie nemá hranice, ale připadalo mi, že první dvě třetiny knihy byly o tom, jak se Eureka topí ve svém žalu a samotný děj se začal odehrávat až v posledních 100 až 50 stránkách. Po pravdě mě k druhému dílu donutil konec, který byl z celé knihy nejvydařenější. Jsme opravdu zvědavá, jestli autorka dokáže druhým dílem napravit, to co se v prvním tak úplně nepodařilo.

Eleanor-ka
21.01.2016 4 z 5

Pořád badam, jak tuto knihu hodnotit. Samo o sobě ten děj, ten nápad je opravdu neuvěřitelný! Ale místy mi detaily přišli tak nějak pritazene za vlasy. Především vztah mezi Eurekou a Anderem, alespoň z její strany. Přesto se mi kniha líbila, hezký se cetla a pravděpodobně se pustím do dalšího dílu.

Milášek
16.01.2016 2 z 5

Dobrý nápad. Musím přiznat, že jsem ale čekala víc. Četlo se mi to docela blbě= nevím zda to bylo stylem psaní, ale já osobně jsem se nemohla vůbec začíst. U cšech knížek většinou mam, že koukam kolik mi zbývá stránek do konce a štve mě, když už mam třeba půlku knihy přečtenou. Tady u té jsem to měla ale naopak-snad už budu mít půlku :/.

adorinka
03.01.2016 2 z 5

Príliš dlhý začiatok oproti rýchlemu spádu ku koncu. Pekná myšlienka, ale niektoré veci sa mi zdali nedotiehnuté alebo naopak pritiahnuté za vlasy. Ale dám šancu druhému dielu a uvidíme.

notburga
31.12.2015 3 z 5

Pro mě takový průměr. Moc puberťáckého povídání, ale asi holt nejsem ta správná věková kategorie. Mám takový dojem, že tím drastickým koncem si autorka připravovala půdu pro mnohem dramatičtější druhý díl. Uvidíme...

torri55
22.11.2015

Začala jsem číst teprve nedávno, ale už teď se mi celkem líbí. Začátek byl dost smutný a první 2 nebo 3 kapitoly se mi tolik nelíbily, ale už to začíná být lepší. Navíc si myslím, že ten smutný začátek k tomu zkrátka patří a dělá to z toho ten krásný příběh. Už teď doporučuji.

Madlenkačte
19.10.2015 4 z 5

Nádhera!! Autorka má hodně bujnou fantazii, vůbec moje hlava nepobírá, jak někdo může vymyslet takový příběh a jak je popisován, opravdu smekám. Všem moc doporučuji, stojí opravdu za přečtení. Titulka knihy je též hezká, jen škoda tolika gramatických chyb v textu.

Fortuna
21.09.2015 3 z 5

Obálka, která upoutá, název, který donutí po knize šáhnout.

Příběh byl podle mě tak trošku bez děje, nic moc se toho nedělo. Nemám sílu vypisovat vše, protože většina mých názoru je v ostatních komentářích pode mnou. Jen bych chtěla zmínit - nepřišel vám konec velice podobný, myslím, že druhé, knize ze série Andělé..?

2,5*

Anonymní
24.08.2015 3 z 5

U knížky mě zaujal obal a to mě ji donutilo koupit. Knížka sama o sobě, tak hezká nebyla, tak trochu mi přišla bez děje. Protože to bylo hrozně dlouho takové suché a zvláštní .... Trochu souhlasím s předchozím komentářem, že děl byl nudný a stereotypní. Ale na druhou stranu jsem tu knížku hltala, protože způsob, kterým spisovatelka psala mě nutil číst dál a dál. Druhý díl si určitě přečtu a jsem zvědavá jak to půjde dál ... Je možné, že se mi to začne líbit o moc víc, ale kdo ví ?? :)
A TEĎ POZOR SPOILER:¨
To jak zemřela Rhoda bylo podle mě přetažené za vlasy. Když už chtěla Rhodu zabít měla to vymyslet jinak ...

Natyyy4444
26.07.2015 5 z 5

Lauren Kate je moje nejoblíbenější spisovatelka,a když jsem začala číst Slzu nehorázně jsem se těšila,jako malé dítě. Knížka je neuvěřitelná.Styl jakým spisovatelka píše je pro mě dokonalý.Ander byl a je záhadný a to mě nutilo číst a číst.Ander mi byl už od začátku sympatický,ale Brookse jsem ráda neměla a ani nemám.Když hodnotím každou knížku od Lauren Kate musím dát plný počet,protože její knížky jsou vážně úžasný!

Arya26
10.07.2015 2 z 5

Anotace se mi vážně líbila ,ale knížka ,tak úžasná nebyla. Děj byl nudný stereotypní. Eureka na vše kašlala ,nic ji nebavilo , nikdo ji nebyl dobrý. Pořád jsem čekala na zlomový okamžik ,kdy začne být příběh zajímavý. Jenomže ,když jste už na konci a pořád se nemůžete začíst ,tak to asi není to pravý ořechový. Autorka si vymyslela zajímavý příběh ,jenomže vůbec nevyužila jeho potenciál. Byla to hrozná nuda. Než se dopracujete k osvěžujícímu konci ,tak usnete. Nevím ,jestli se vůbec zmůžu na druhý díl ,ale teď o prázdninách si tím nechci otrávit život :) .

Samira
06.07.2015 3 z 5

Už od začátku jsem nepochybovala, že se mi příběh bude líbit, velmi mě zaujal také způsob vyprávění a na začátku jsem knihu doslova hltala. Postupně však velké množství detailů a flashbacků ubralo knize na spádu. Rozjela se vlastně až na konci, který byl zároveň hodně drastický. Na další díl jsem, ale zvědavá, věřím, že bude mít úplně jiné tempo.