Atentáty které měly změnit svět sv. 1

Atentáty které měly změnit svět sv. 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276538/bmid_atentaty-ktere-mely-zmenit-svet-3fY-276538.jpg 4 89 13

Obliba V. P. Borovičky, jednoho z největších a nejčtenějších českých autorů literatury faktu, vychází z jeho schopnosti zkoumat prameny a nacházet v nich podivuhodné, ostatním unikající, skutečnosti. Výběrová reedice jednoho z nejznámějších děl tohoto nepřekonatelného autora literatury faktu obsahuje 10 nejlepších již publikovaných příběhů a dva nové, nalezené v autorově pozůstalosti a redigované autorovým synem. Dvanáct napínavých příběhů popisuje slavné atentáty počínaje Césarovou smrtí, vraždou sv. Václava a konče útokem na říšského protektora v Čechách.... celý text

Literatura faktu Literatura česká Historie
Vydáno: , Svoboda

Atentáty, které měly změnit svět , 1974

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Knihy pana Borovičky jsem vždycky ráda četla. Opravdu mi přišly pěkně a věrně napsané, jak vše bylo a nic si nepřikrášluje.

Amneris
18.10.2021 5 z 5

Knihu jsem mnohokrát použila při studiu historie a ráda se k ní vracím. Autor u jednotlivých "obětí" popisuje jejich život a historické souvislosti a co předcházelo jednotlivým útokům. Určitě doporučuji.

RoBertino27
15.03.2021 5 z 5

Mám v knihovně vydání z roku 1980 a mnohokrát jsem k této knize vracel. Otevřeně přiznávám, že jsem téměř polovinu obětí neznal, takže mnohdy mělo čtení i objevitelský charakter. Asi nejoblíbenější pasáží bylo pozadí vraždy J. F. Kennedyho a rovněž Hitlerova Operace Valkýra. Právě tato publikace mi pak otevřela cestu k dalším Borovičkovým dokumentům.

boxas
15.02.2021 5 z 5

Paráda! Kdo má rád literaturu faktu, užije si!

jirka9453
10.02.2021 4 z 5

Řekl bych, že knížka co do výpovědní hodnoty určitě má dost co nabídnout a určitě jsem rád, že jí v knihovně mám, ale nelze než nesouhlasit s komentářem hned pod mým - taky jsem tam vnímal osten zaujatosti, který občas vykouknul až moc. Ale špatná volba to rozhodně není.

Milonak
04.08.2020 4 z 5

Pro mě osobně překvapení - ke knize jsem se dostal víceméně náhodou a moc se mně do jejího čtení nechtělo. Ale musím říct, že V.P.Borovička píše velmi poutavým a zajímavým způsobem, navíc obsah samotný mě hodně zaujal. Atentáty a celé jejich zákulisí jsou podrobně a srozumitelně popsány, občas je tam sice různých jmen až moc, ale to se prostě nedá nic dělat. Váhám mezi 4 a 5 *, nakonec dávám 4, protože mně přijde, že ta zaujatost proti západním mocnostem (zejména CIA) je tam občas až moc poznat. Tím nechci mafiány ze CIA nijak ospravedlňovat.

Camel-9
03.12.2019 4 z 5

Zajímavá kniha o atentátech z mnoha dob a pohledů. Zajímavé poznatky a různé shody náhod v každém příběhu.

peter5446
15.10.2019 2 z 5

Knihu si rád čas od času otevřu, ale nelze si nevšimnout autorova zaujetí pro socialistický režim a duality všudypřítomných fašistů proti utlačovaným "soudruhům" po celém světě, což knize odebírá objektivní úhel pohledu, proto chvílemi pochybuji o pravdivosti uvedených "faktů".

lepe80
23.07.2019 5 z 5

Klasika, která má co říct nejenom přátelům historie. Množství zajímavých kapitol spojuje to, s čím se lidstvo potýká od časů Kaina a Ábela, sledujeme osudy mocných a slavných lidí na které byly spáchány atentáty nejenom z politických důvodů... Výběr témat je poutavý a čtení zajímavé.

Aragothar
09.08.2013 5 z 5

Dobrý, určitě doporučuju, stejně jako další knihy od Borovičky.

Pest
30.07.2013 5 z 5

Knihu vydalo nakladatelství Svoboda, výběr událostí zahrnuje nejpozději sedmdesátá léta, tudíž se nelze divit náznakům servilit tehdejšímu režimu, za nějž byly jednotlivé politické atentáty autorem sepsány. Avšak, Borovička je ve svém žánru stylově i odborně profesionál každým coulem. Můžeme diskutovat, co jsou fakta a co domněnky, ale takhle jsou tvořeny dějiny. Pomiňme tedy názorové rozdíly a vychutnejme si tvůrčí umění Pana spisovatele.

hadak
02.01.2011

Tohle mě moc neoslovilo, do čtení jsem se musel skoro nutit.

Spyware
30.11.-0001 4 z 5

Pokud se řadíte mezi fanoušky literatury faktu, tak s výběrem této knihy urřitě neprohloupíte. Propracovaně a čtivě zpracované pokusy či samotné atentáty směřované na slavné osobnosti dějin.