Ať žijí rytíři!

Ať žijí rytíři! https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47252/at-ziji-rytiri-47252.jpg 4 35 12

Ať žijí rytíři! Kdo by neznal tento seriál z televizních obrazovek?! Napínavý příběh se vrací k drsnému životu našich předků, k bitevním vřavám, třeskotu zbraní při rytířských kláních i drobných šarvátkách a nabízí také humorné příhody a kouzlo romantiky. To všechno zažije pět sourozenců bránících rodnou tvrz a čest rodinného jména proti dobyvačným choutkám Albrechta z Krvenos, proradného a krutého souseda spolčeného s loupežníky. Jejich příběh jste viděli. Teď je čas, abyste si ho přečetli!... celý text

eliska2106
10.09.2021 4 z 5

Moc pěkný příběh. Volila bych spíš pro starší děti, místy docela drastický, ale líbí se mi, jak nabádá děti k rytířské odvaze :)

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

Ať žijí rytíři je tak ojedinělým příběhem, že na trhu rozhodně nic podobného nenajdete.. Ivona Březinová umí vyprávět tak, že Vás vtáhne do děje a stěží knihu odkládáte. Jste napjatí a zároveň se hodně nasmějete. Postavy jsou prostě kouzelné.. za mě má kniha stejnou kvalitu jako film a seriál, které jsem si též nesmírně zamilovala :)

Frida12
28.03.2021 5 z 5

Seriál jsem neviděla, ke knížce jsem se dostala jen proto, že jsem nevěděla, co číst...
Ale velmi mile mě překvapila! Petr mě na začátku dost štval, nejvíce jsem si oblíbila malou Kateřinu.
Rozhodně stojí za přečtení!

Světnadhlavou
06.07.2017 5 z 5

Pěkná a veselá knížka. Hezky se čte. Seriál a film taky super.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velmi čtivě napsaná knížka. Má stejnou hravost a humor, jako filmové zpracování.

any333
08.04.2016 5 z 5

Podle seriálu, plné hlášek, nejvíce mě dostalo, jak v první kapitole hlavní zbrojnoš nabádá jiného zbrojnoše, aby děti hlídal, ať prý nezboří aspoň to vězení.

1v8na
08.09.2014 4 z 5

Příběh byl moc pěkný. Bylo to takové oddechové čtení a stálo za to.
teď se chci ještě podívat i na filmovou verzi.

Mája2002
27.06.2014 4 z 5

Knihu jsem si půjčula v knihovně a paní Březinovou musím hodně pochválit:-) . Zatím nej hláškou je pro mě hláška malé Kačenky:,,Péťo, vzbuď se," já mám pořád ten hlad,,. Útěk dětí a romantika jsou popsané velmi hezky. Hláška záporáka Albrechta mi příjde nej tahle:"oběsit tě na něm by bylo málo!,,.

Mája2002
17.06.2014 4 z 5

Na webu:www.postavy.cz někdo v diskusích napsal že v knize není nic navíc když je to napsané podle seriálu. Je to sice pravda ale ani v nejmenším mi to nevadí. Seriál by moooooc hezky udělaný a nikdy nezapomenu pochválit Pavla Kříže za skvělýýýýý herecký výkon "záporáka":-)

Adelosaurus
27.03.2014 5 z 5

Je to skvělá knížka. Chvilku se bojíte, chvilku umíráte smíchy... :D

tyzik.cejka
20.04.2013 3 z 5

seriál je dobrý ale knížka moc težká přesto dávám 3 hvězdy

Sarča
17.02.2013 5 z 5

Děti tam bojují a dělají strašnou srandu. Citáty z filmu umíme s mladší sestřičkou nazpaměť.