Ať zemře

Ať zemře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449535/bmid_at-zemre-0HE-449535.jpg 4 162 54

Být ta druhá může být vražedné. Říká se „jednou záletník, vždycky záletník“. Marcie Maddoxová tvrdě pracovala, aby se dostala tam, kde je teď. Po aféře, která proběhla před několika lety, vede úplně jiný život, ale její nový svět – svět venkovských klubů, jacht a okázalých domů v Savannah v Georgii – není jednoduché udržovat bez ohledu na to, jak moc se snaží. Stejně tak jako není snadné udržet si manžela Jasona, který jí k tomu všemu otevřel dveře. Když se Jasonův šéf vrátí z návštěvy Londýna s novou manželkou, mladá paní Radfordová není vyloženě suvenýr, který si ostatní představovali. Keisha je sexy, neskutečně nádherná a černoška… a rychle převezme Marciino místo krásné druhé manželky. A ve chvíli, kdy Marcie zahlédne nezaměnitelné jiskření mezi Keishou a Jasonem, je načase začít jednat. Pomsta se prý nejlépe podává zastudena, ale během rozpáleného léta se v Savannah krev vaří tak, že by snadno mohla někoho smrtelně spálit. Thriller o prohnané druhé manželce, která pro své postavení udělá takřka cokoliv. Pro čtenáře Sedmilhářek od Lianne Moriarty a fanoušky Lisy Jewell. Sarah Pinborough ve své novince opět dokazuje, že je mistryní svého řemesla, tak hlavně #neprozraďteKonec.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Metafora

Dead to Her , 2020

KatkaHutyrová
KatkaHutyrová
14.03.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorkou. Jsem naprosto nadšená.
Perfektní, čtivě napsaný thriller, od kterého se hned tak neodtrhnete. Knížka je plná zvratů, a přestože je poměrně objemná (má skoro 400 stránek), přečtete ji téměř na posezení. Děj jde rychle kupředu, autorka Vás nenechá ani na chvíli vydechnout. V průběhu čtení jsem odhadovala, jak to asi dopadne a "padoucha" jsem tipovala hned několikrát. Netrefila jsem se ani jednou.
Určitě se podívám i po dalších autorčiných knihách.

Vestička
Vestička
11.03.2021 5 z 5

Mně se to moc líbilo, tenhle typ literatury se čte nejlíp. Moderní, napínavé, spád akorát, zavedlo mě to do míst, které zřejmě nikdy nenavštívím, seznámilo mě to s komunitou lidí, do které nikdy nebudu patřit. Seznámilo mě to s voodoo, o které se nezajímám. A bylo to originální s překvapivým koncem.a malý spoiler: Název knihy jako nevyřčená poslední věta, to tu ještě nebylo.

IVANA143
IVANA143
27.01.2021 4 z 5

Po prečítaní ma hneď napadla veta " Menej je niekedy viac." Trošku menej strán, trošku menej chaosu a bolo by to dokonalé. Ví o tobě sa mi páčilo viac, ale to najmä kvôli tomu skvelému koncu. Ať zemře má tiež výborný koniec, ale predsa len nie tak šokujúci. Každopádne, neuveriteľne návyková kniha. Prečítané za dva dni, a to len preto, že som sa prinútila to nedočítať v jeden deň, pretože som chcela mať čerstvú hlavu na rozuzlenie. Super.

petula22
petula22
21.01.2021 5 z 5

Výborný thriller, mělo to spád, vývoj, 400 stránek uteklo jako nic. Mě se knížka moc líbila.

jromovic
jromovic
09.01.2021 4 z 5

Kniha Ví o tobě je pro mě naprostá srdcovka a proto si dal kupuji další knihy od autorky s přáním další knihy podobného tématu. Opět nic :) nebavilo mě neustálé Marciino přemýšlení a podezírání, v půlce knihy se to trošku rozjede a konec mě osobně překvapil.

petaSk
petaSk
07.01.2021 3 z 5

Při čtení knihy jsem vzpomínala na mé dětské sledování Dynastie a Dalasu. První polovina knihy byla taková soap opera z prostředí smetánky, kdy každý analyzuje každého a strašně se drbe :-D První polovina mi vykouzlila takový škodolibý úsměv, nad postavami, které jsou přece hloupější a povrchnější než já :-D Přiznám ale, že tato část se mohla zkrátit.
V druhé polovině nastane zlom a kniha se překlene do thrillerové polohy, i když i tady se jedná hlavně o vztahovku. Sympatického hrdinu tady moc nehledejte, ale to vůbec není na škodu. Až na zdlouhavější tempo a posledních asi deset stránek, které knize spíše uškodily, to bylo fajn čtení.

tereza8
tereza8
27.12.2020 3 z 5

Na mě byla kniha i příběh moc dlouhý, někdy až zbytečně táhlý, vykreslený do detailu. Chvíli jsem se ztrácela i ve jménech a vztahových vazbách. Začátek i konec mě bavil méně, nejlepší byla za mě prostřední část.

knihomolkadorfa
knihomolkadorfa
23.12.2020 3 z 5

Zhruba polovina knížky mě vůbec nebavila a dokonce jsem ji chtěla odložit nedočtenou. Ale nakonec jsem jí dala šanci. Byla jsem zvědavá, k čemu těch skoro 400 stránek vlastně směřovalo. Konec to trochu napravil, ale za mě takový slabší průměr.

Devil-Ivet
Devil-Ivet
20.12.2020 3 z 5

Po více jak polovině knihy se mi nedařilo začíst se. Postavy byly ploché, nevýrazné a některé protivné. Neustále jsem si říkala, co nám chce autorka sdělit. Až s poslední částí se vše otočilo a já začala být zvědavá. Jak to dopadne? Tak nějak jsem tušila, kdo za tím vším je a jaké tajemství jedna z hlavních postav ukrývá. Hodnotím jako průměrný thriller.

perpe2a
perpe2a
16.12.2020 5 z 5

Velmi čtivé, zajímavé. Psychoromán. Do poslední chvíle nevíš, kdo je vrah. Moc doporučuji.

Týna79
Týna79
08.12.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Už jsem četla “Ví o tobě” a naprosto užasná kniha. A teď, abych se zaměřila na tuto knihu. Ani nevím jak to popsat, autorka mě zase dostala a překvapila. Musím přiznat, že chvíli trvalo než jsem se do děje v žila, ale potom už to jelo a nemohla jsem knihu odložit. Autorka mi asi vždycky vyrazí dech. Prostě coo?!! Ten konec a k tomu ještě epilog, prostě úžasné. Rozhodně doporučuji přečíst a jestli Vás hned nechytne začátek, tak to rozhodně nevzdávejte a uvidíte, že to bude stát za to!!!

lendinka.k
lendinka.k
26.11.2020 5 z 5

Po dočtení epilogu mi přeběhl mráz po zádech. Dlouho mi trvalo, než mě příběh začal bavit, ale stálo to za to!

mikika
mikika
23.11.2020 3 z 5

tady se nás autorka snaží přesvědčit o tom, že i bohaté paničky, které se nechaly koupit pracháči, mají své problémy. ale nějak jsem se do nich jaksi nedokázala vcítit...

Ilona
Ilona
22.11.2020 5 z 5

Další z autorů, jejichž knížky jsou lepší a lepší. I když tato, v pořadí třetí, je naprosto odlišná od předchozích. Ale stejně tak ji hltáte stránku za stránkou a zcela jistě patří mezi to nejlepší, co letos v tomto žánru vyšlo.

Zzofinka
Zzofinka
15.11.2020 3 z 5

Mne se vlastně docela libila do prvni tretiny,dalsi tretina se tahla a ta poslední vlastně celkem taky,i kdyz rozuzleni to trochu vylepšilo.Za me by to chtělo vetsi spád...

Booktwins
Booktwins
12.11.2020 3 z 5

Zajímavá knížka, která mě začala bavit cca až od 150 strany, kde nabrala obrátky a konec se mi docela dost líbil. Hlavní hrdinka tomu dodávala ten šmrnc a za mě to nebylo špatné. Když se na to tam zpětně dívám dala bych něco mezi 3,5-4 hvězdami.

Hvězdinka
Hvězdinka
03.11.2020 3 z 5

Ale jo, druhá polovina si to u mě trochu vylepšila, o zvraty nebyla nouze. Ale celkový dojem je průměrný.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
03.11.2020 4 z 5

80%
Co že to máma říkala? Její perly moudrosti o světě?
V životě jsou peníze, sex a moc jako Otec, Syn a Duch svatý, zlato. Na to nikdy nezapomeň. A žena může mít všechny tři, když není pitomá. Takže nebuď pitomá.

Výborný psychologický thriller s mnoha zvraty s prvky woodo a s velkým spádem děje v druhé polovině. Ano, šlo o peníze, sex a moc hned od začátku. Zápletka je moc dobře vymyšlená, i když vraha jsem si tipla kupodivu správně. Na spisovatelku je to takové umírněnější dílo, nešokuje tolik, jako předešlé knihy, ale epilogem si to u mě zase spravila.
Rozhodně doporučím.
A kdo že tam byl vlastně největší padouch?
Nesouhlasím s tím, že kniha je podobná jako Sedmilhářky. Ty se mi totiž vůbec nelíbily.

stesti.s.knihou
stesti.s.knihou
02.11.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha a další skrytý poklad mezi thrillery. Podle anotace příběh nevypadá nijak extra, ale nenechte se zmást!
Marcie pochází z chudých poměrů, v minulosti žila v karavanu a pracovala jako servírka. Měla však štěstí a ulovila velmi bohatého muže, jenž se s ní, po vyhroceném rozvodu s bývalou ženou, oženil. Marcie si postupně několik let buduje své místo mezi savannahskou smetánkou, lidmi s “modrou krví” s bohatou rodinnou historií a neméně bohatými konty. Zlom však nastává ve chvíli, kdy mezi ně přichází nová manželka jednoho z nejvýše postavených členů jejich společnosti. Jeho původní manželka zemřela na rakovinu, William však nelenil a našel si ženu novou, ještě o 10 let mladší než je Marcie. Ta se najednou cítí být ohrožena ve svém postavení nejmladší manželky ve společenství; když si navíc všimne neskrývaného flirtování jejího manžela s novou ženou Williama, rozhoduje se, že to tak nenechá.
Už samotný tento příběh by vystačil na fajn thriller, věřte mi ale, že tohle je teprve začátek. V knize sledujeme kontrast mezi společenskou smetánkou a ženami z nižší společnosti, ješitnost starších, bohatých mužů, kteří si myslí, že za peníze si koupí cokoli, ale také prvky černé magie a voodoo.
Opravdu vřele doporučuji, knihu jsem přečetla za dva dny a po jejím dočtení jsem měla přesně takový ten prázdný a zároveň naplněný pocit, který získáte jen tehdy, když dočtete opravdu dobrou knihu, která vás svým příběhem naprosto pohltí.

Veronika2692
Veronika2692
28.10.2020 3 z 5

Od Sarah jsem četla obě předcházející knihy a musím říct, že se mi líbily mnohem víc než tato. Určitě nebyla špatná, to vůbec, ale za mě je daleko za Ví o tobě i Tiché lži. Občas jsem se v postavách ztrácela a ani mi nebyly dvakrát sympatické.

nevěra tajemství pomsta thrillery pro ženy

Sarah Pinborough
britská, 1972