Ať se rozhodneš jakkoli

Ať se rozhodneš jakkoli https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428852/bmid_at-se-rozhodnes-jakkoliv-siD-428852.jpeg 4 84 26

Skrytá síť série

1. díl

Na jisté varšavské ulici dojde k dopravní nehodě, při níž zemře herec a moderátor oblíbeného pořadu pro děti Ryszard Buczek. Všechno ukazuje na to, že ztratil kontrolu nad vozidlem. Redaktorka bulvárního portálu Julita Wójcická je ale přesvědčená, že Buczekovi někdo s odchodem z tohoto světa pomohl. Nezkušená novinářka začne pátrat na vlastní pěst a brzy si uvědomí, že pravda o smrti oblíbeného moderátora je mnohem děsivější, než by si kdo dokázal představit. Julita obdrží anonymní varování a s hrůzou zjišťuje, že ve světě řízeném moderními technologiemi nic není jako dřív. Zločinci pracují novými, dosud neznámými metodami, všechno je dovoleno a každý náš krok na síti lze dohledat…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Cokolwiek wybierzesz , 2019

Katania
27.11.2020 5 z 5

Klobouk dolu! Moc povedená knížka . Spousta lidi opravdu stále netuší, jak dokáže být internet nebezpečný...doufám, že bude pokračování.

Bishamonten
04.11.2020 5 z 5

"My už v tý dystopický kyberbudoucnosti žijeme. Jenomže interface je uživatelsky příjemnej, takže to nikomu nedošlo."
Ďalší román, kde je ústrednou témou kyberkriminalita a darknet. Tento je síce menej akčný, zato osobnejší a ide viac do hĺbky. Kultúrne aj geograficky blízke prostredie severných susedov navyše umocňuje pocit imerzívneho zážitku. Veľmi príjemné prekvapenie. Rád by som si prečítal pokračovanie.

DK197
19.09.2020 5 z 5

E-KNIHA: Tato kniha - opravdu velké překvapení. "Internet je zmršený, aplikace jsou zmršený, uživatelé jsou zmršený." Věta, která dokonale ztělesňuje knihu a rezonuje s mým názorem. Napínavá knížka o moderních technologiích, aplikacích a internetu. O těch stinnějších stránkách. O bezpečnosti. O jedné na první pohled nepochopitelné vraždě. Svižné tempo, zajímavé postavy. Nenásilný, chytrý apel na společnost. To vše navíc zabalené do polské tak blízké a přitom vzdálené kultury. Jsem spokojená. A strašně bych chtěla druhý díl (nebo další autorovu knihu.)

sharik
25.08.2020 4 z 5

Klasická témata známá ze severských thrillerů (od hackerství až po genderovou nerovnost), avšak překvapivě originálně pojatá. Přesto, že Ať se rozhodneš jakkoli působí na první pohled jako další z řady zaměnitelných románů (zvláštní jen tím, že autorem není Švéd, nýbrž Polák), nenechte se zmást. Szamalek využívá klasické postupy a motivy současných severských detektivek, nicméně jde mnohem více do hloubky než leckterý světový bestsellerista. Navrch přidává taktéž mnohem uvěřitelnější postavy.

cirruska
21.08.2020 4 z 5

Překvapivý thriller z atraktivního prostředí, kdy se nechce věřit, že i taková může být realita. Houževnatá a akční reportérka se kterou nebyla nuda si mě získala. Ale i ostatní postavy, které byly dosti zajímavé se mi líbily. V příběhu jsem našla i odpověď na jednu mou otázku, týkající se temného internetu, nad kterou jsem dlouho přemýšlela, takže bonusová hvězda k dobru :) Odpověď na email zní ANO (si tipuji) a těším se na další díl (si přeji).

bbara155
03.08.2020 5 z 5

Dobrý a napínavý příběh o nebezpečích internetu a zajímavé srovnání polské reality s českou. Donutilo mě to změnit hesla na bezpečnější :-). Překvapilo mě, že Polky jezdí do Česka na interrupce a že je to stojí tolik peněz.

polská literatura hackeři politické thrillery kyberkriminalita

Autorovy knížky

Jakub Szamałek
polská, 1986
2020  88%Ať se rozhodneš jakkoli

Kniha Ať se rozhodneš jakkoli je v