Katakomby

Katakomby https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314396/bmid_katakomby-2BI-314396.jpg 4 210 55

Asylum série

< 3. díl

Napínavý příběh třetí knihy bestsellerové série Asylum nás opět zavede mezi tři přátele, Dana, Abby a Jordana. Poslední rok jejich vysokoškolského studia se chýlí ke konci, a tak vyrážejí na výlet, aby si užili posledních společně strávených chvil. Jenže cestou do New Orleansu, kde měli v plánu navštívit Jordanova strýce, si trojice přátel všimne, že je někdo sleduje. Dan navíc dostává zprávy od člověka, který zemřel během minulé halloweenské noci. Když konečně dorazí do New Orleansu, podivné okolnosti se ještě stupňují a Dan si musí připustit, že vše, co se mu přihodilo v uplynulých letech, rozhodně nebyla náhoda, nýbrž osud. Osud, který ho poutá k velmi zvláštní skupině lidí, jež fanaticky obdivuje neblaze proslulé vrahy. A jediné, po čem Dan touží, je, aby přežil… Minulost je někdy lepší pohřbít.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Catacomb , 2015

m2056
09.01.2024 2 z 5

Kniha se čte dobře jen příběh už nemá společného s minulou knihou nic společného max 2. procenta. Jinak je příběh celkem nuda přišlo mě zbytečně to dávat do série jako třetí díl když kromě hlavních hrdinů je příběh v jiném prostředí než byl blázinec. Kniha mě moc nebavila.

Arkagas
28.04.2023 2 z 5

(SPOILER) poslední a závěrečný díl... Kdo by čekal vyvrcholení a nějakou obrovskou pecku, je na omylu. Poslední díl se kvalitou dá srovnat s prvním dílem a příběhově je to snad nejslabší. Naše trojice tentokrát pátrá stále po kořenech Danovi rodiny, který se dozvídá, že jeho matka a otec nezemřeli při autonehodě, ale byli zavražděni lidmi, kterým se nelíbila jejich práce investigativních novinářů, protože přišli na nelegální obchod s drogami a léky.
Dan a jeho kamarádi jsou sledováni, následně je Dan přepaden a přichází o prst, v čemž mají prsty tzv. řezbáři kostí.
Ti jsou napojení na historii ohledně Dana a Brooklinu a příběh se tím má nějak propojit, což za mě osobně bohužel nefunguje.
Je to kostrbaté, zmatené a wau efekt se nedostavil.
Katakomby mě navíc bavily ze všeho nejmíň a nezachránily to tady ani fotky v knížce bohužel.
Celkově mě to spíš zklamalo, ale tak občas je dobrý si přečíst něco pro děti.
King to holt není a já se vrhnu zase na něco od něj. Přečíst jsem si to chtěla, protože Dům Fúrií mě bavil moc, ale tohle se bohužel spíš nepovedlo.

Moje hodnocení:
Katakomby: 4/10
celá série: 5/10

Noshelfcontrol
13.04.2023 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k tomu, abych tuto sérii dočetla. Zopakovala jsem si první a druhý díl a musím říct, že Asylum je už pro mě taková nostalgie. Četla jsem ho 3x, zatímco Sanctum "jen" 2x. To je tak, když si musíte příběh před každým dalším dílem oživit :DD
Pak jsem se celá natěšená vrhla na Katakomby. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Prostředí New Orleans a těch dalších měst mě hrozně bavilo. Velká změna oproti NHC a Brookline. Jen nevím, jestli je New Orleans opravdu takové, jak ho autorka popisuje... jako by bylo celé takové špinavé a žili tam jen divné existence. Ale co já vím, nikdy jsem tam nebyla :D Ale přála bych si jet po té silnici vedoucí přes jezero :D

Každopádně příběh byl velice zajímavý, poutavý a napínavý. Občas se sice lehce táhl, ale to se dalo v pořádku zvládnout.
Jen mě moc mrzelo, že autorka nás tak hrozně dlouho napíná a najednou bum a konec. Trochu mi to připomnělo poslední řadu Hry o trůny, kde několik let napjatě sledujete příběh a pak pár dílů a je konec.
Prostě by si ta finálová část podle mě zasloužila více rozvést. Ke konci to nabíralo opravdu grády a pak už jen scéna v nemocnici. Čekala jsem prostě, že to nebude tak jednoduché :D
No a pak už jen malé mínus a to vztah mezi Danem a Abby, autorka tam celou sérii něco spiklencky naznačuje a nakonec co? Mají se vůbec rádi? Samozřejmě, že nečekám kdovíjaké líbačky, ale proboha vždyť jim je 18 let, tam bych očekávala něco trochu víc než vztah jak ze školky xD

Ale aby to nebylo zase jen negativní, moc se mi líbila zápletka s Danovými rodiči. A jejich propojení s předešlými díly. Líbí se mi jak potom spousta věcí začne dávat smysl. I další postavy, které se zde objevily mi byly hrozně sympatické. Možná až na Sabrinu :D

Jen mě mrzí, že se musíme s Danem, Abby a Jordanem už jednou pro vždy rozloučit. Jejich dobrodružství mě opravdu moc bavila. Milovala jsem Jordanův smysl pro humor. A i když se mi moc líbily všechny díly této série. Asylum bude pořád moje srdcovka ;-*

Zmitko.m
08.01.2023 4 z 5

Oproti předchozím dílům se mi Katakomby zdály trochu nepřehlednější a místy jsem se v ději trochu ztrácel. Čtvrtou hvězdičku dávám vyloženě za závěrečnou pasáž, která byloa opravdu napínavá a bavila mě z celé knihy vyloženě nejvíc.

AmyLee992
27.11.2022 3 z 5

První dva díly byly super, i když zvláštní. Tenhle mě nezaujal ani z poloviny, navíc jsem už pozapomněla, co se dělo v předchozích dílech.
Navzdory tomu se knihy čtou velmi rychle a svižně, děj "odsejpá", což si myslím je velký bonus. Pokud bude pokračování, docela bych si početla :)

karaliene
19.05.2022 2 z 5

Zřejmě už jsem tak stará, že k dobrému příběhu potřebuji i dobré podání. Toto byla stylistická slabota.

TerezaMondeková
07.04.2022 5 z 5

Třetí díl se mi líbil asi nejvíc. Líbí se mi autorčin styl psaní. Jednoduchý, rovnou k věci, žádné zbytečné protahování, ale pořád chytlavé a dokáže čtenáře udržet v napětí až do samotného závěru. Kniha byla plná akce, překvapení, napětí a tajemství. Pomalé odkrývání toho, co se dělo dřív a jakou to má spojitost s přítomností. Opět se líbilo přátelství mezi hlavními hrdiny. Jak si navzájem kryli záda, pomáhali si, nenechali jeden druhého ve štychu. Opět nechyběly ani zajímavé fotky jako zpestření příběhu.
Ale je pár věcí, které mě trošičku mrzí. Strašně jsem doufala, že se vztah Abby a Dana pohne dál. To jiskření mezi nimi... jsem zklamaná, že tomu autorka nevěnovala moc pozornost. Doufala jsem i v lepší epilog. Přišlo mi to jako moc rychlé ukončení. Navíc když si si vezmu všechny tři díly, tak je asi pravda, že těch záhad, hledání, tajemství, tajných spolků... bylo toho dohromady asi moc. Kdyby autorka něco vynechala a dala to třeba do úplně jiné série, tak by to bylo všechno lepší, jasnější. Ale i přes to všechno musím knize dát plný počet bodů. K této sérii se určitě vrátím.
P.S. Nevím proč, ale ta postavička na obálce mi připomíná panenku Annabelle!

kazatell
15.03.2022 3 z 5

Přes to že jsem se na třetí díl těšil, nečetl se proti předchozím dílům už tak dobře. Nehltal jsem každou novou stránku a obsah mi přišel nucený. Vlastně kniha byla dost nudná a k přečtení jsem se musel nutit. Teprve až posledních cca 40 stránek začalo mít náboj a začali být zajímavé. Do děje se vrátilo napětí a akce, která ale skončila tak rychle jak začala. Následný pokud o ukončení příběhu epilogem byl už jen lehkým zmírněním zklamání z tohoto dílu

iv.ča
08.01.2022 3 z 5

Knihu jsem dočetla během pár hodin. Dobře se četla, stejně jako její předchůdkyně. Ani neurazila a ani nenadchla. Díky za sérii. Oddechovka na zimní večery!!!

kirinka52
04.12.2021 2 z 5

Z této série musím říct že tento díl byl hodně velkým zklamáním. Nejlepším (nejděsivějším) dojmem na mě působilo Sanctum. Třetí díl mi přišel po hororové stránce odfláknutý a no celkově nějak zbastlený. Za mě je to zahozený potenciál. První dva díly si místo v mě knihovně najdou, třetí bohužel nikoliv.

saryk93
31.08.2021 2 z 5

Bohužel celkem zklamání. První díl byl vcelku příjemná oddechovka, druhý katastrofa (až na konec, ten byl fajn), na trojku jsem byla tedy hodně zvědavá. Zajímalo mě, jak celý příběh dopadne a zda mi poslední díl spraví chuť z celé trilogie. Bohužel se to nestalo. U prvního dílu jsem kladně hodnotila i zajímavé propojení příběhu s autentickými fotografiemi, které mi ale nyní připadaly už dost mimo mísu (v příběhu absolutně jiný popis než na fotce). Postavy mi postupem času začaly lézt na nervy a děj odehrávající se mimo Brookline už prostě nebyl to pravé ořechové. Doufala jsem, že se tato trilogie s krásnými přebaly stane chloubou mé knihovny, ale bohužel, znovu už se k ní vracet nejspíš nebudu.

DK197
02.05.2021 4 z 5

E-KNIHY: U této knížky mám problém s tím, že si téměř nepamatuji děj předchozích knih. A ani anotace nebo autorka mi moc nepomohly. Zbyly mi jen pocity z oněch dílů, které mi po čtení zůstaly. Přesto mě tento příběh zaujal, četl se rychle a nebyly potřeba hluboké znalosti předchozích částí. To, co se mi vybavilo, bohatě stačilo. Líbilo se mi to. Ačkoli to rozhodně doporučuji mladším. A proto hodnotím stejným počtem hvězd jako první díl, co se mi taky kdysi velmi líbil. Jestli byl jeden z těchto dvou dílů lepší než druhý, to už dnes říct želbohu neumím.

lucie2371
07.03.2021 4 z 5

Tento díl se mi líbil asi nejvíce ze všech. Avšak i tak to za mě na pět hvězdiček prostě není.

rycccy
08.02.2021 3 z 5

Knihu jsem měl doma další dobu. Byla v dlouhém pořadí koupených knih a nějak sem to oddaloval a nepomohlo tomu ani hodnocení knihy, abych jí začal dřív číst. Jaké nepříjemné překvapení tato kniha poskytla. Myslel sem, že jí ani nedočtu. Opravdu sem se musel přemáhat do čtení. Děj velmi skákal sem a tam. Postavy byli velmi nesympatické až sem si ve více chvílích říkal, jak sem mohl přečíst první dvě knihy.

Nicolka77
09.11.2020 3 z 5

Asi nejslabší že všech dílů, bylo to takové "zbytečne", kdyby to byly jen ty dva díly před bylo by to mnohem lepší. Ale takový konec jsem.opravdu nečekala! :)

MíšaS.
16.08.2020 odpad!

Tak tohle byla kosočvercovina na druhou.
Už předchozí díly stály za prd a jak jsem psala, kdybych je neměla půjčené všechny 3, ani bych po dalším díle nesáhla, ale tohle doopravdy nemělo hlavu ani patu.

Hell_Rihova
22.07.2020 4 z 5

Katakomby se mi z celé série líbily nejméně, ale i tak musím říct, že to stálo za přečtení. Myslela jsem si, že se ocitneme opět v Brooklinu, ale ne, kořeny všeho sahaly někam úplně jinam. Konec pro mě byl překvapením a jsem ráda, že jsem na tuhle sérii narazila, četla se mi velice dobře.

knihomol5554
04.07.2020 4 z 5

Celá trilogie byla perfektní až na druhý díl, ten mi přišel nejslabší. Na třetím dílu oceňuji, že děj byl úplně z jiného prostředí, protože NHC už jsem měla dost :). Nakonec i ta atmosféra, ač byla z jiného prostředí měla svoje kouzlo a napětí. Za mě teda 4/5 celé sérii.

666Jitka
29.05.2020 5 z 5

Tato trilogie mě hned chytla a nekompromisně vtáhla do svého strašidelného děje. Připadala jsem si, že jsem součástí všeho strach nahánějícího mrazivého dění.

Prinzessin
24.02.2020 5 z 5

Po precteni komentaru k poslednimu dilu, jsem byla ke knize lehce skepticka.. nicmene - za me je to nejlepsi dil z cele trilogie! Je pravda, ze dil nepojednava o psychiatricke lecebne ani skole, ovsem kniha se velmi dobre cetla, pribeh byl napinavy a cela zapletka davala smysl. Za me rozhodne nejlepsi dil. A jak zde jiz nekdo psal, ze kniha neni pro starsi 25ti let, ze je moc detska.. ono, po celem dni v praci, starani o domacnost a shlednuti hororu v televiznich novinach, jsem ve svych 30ti letech za tuto knihu rada. Prijemny relax. V dnesni dobe, kdy je spolecnost nastavena tak, ze i ve filmech pro nactilete musi byt porno a plno krve, je tezke publikum okouzlit.. za me TOP :-)