Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

IvanaB
11.08.2019 5 z 5

Mně se to teda líbilo moc :-) Přečteno asi za dvě tři hodiny, občas jsem se přistihla, že zadržuju napětím dech. Tři kamarádi, rodinná tragédie - takový Harry Potter v psychiatrické léčebně. I další díly byly dobré, Katakomby možná o trochu slabší. Mládeži určitě můžu doporučit.

Svica
29.07.2019 3 z 5

Kniha má dobrý námět, je lehce mrazivá a pro cílovou skupiny i atraktivní. Grafické zpracování je výborné, i když s příběhem samotným to moc nesouvisí. Děj se pomalu vleče a jsou tak zbytečné pasáže, ale nakonec to do sebe relativně dobře zapadne. Kniha neurazí, ale ani nijak moc nepotěší.

Luna7
19.07.2019 4 z 5

Grafickým zpracováním hodně připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové, což mě potěšilo. Nicméně ze začátku jsem byla rozpačitá. Fotky moc nesouvisí s příběhem, jak jsem byla zvyklá ze Sirotčince, ale spíš umocňují zvláštní atmosféru. Hororem bych to nenazvala, ale mrazivou atmosféru to mělo. Nakonec se mi to líbilo, konec mě i překvapil a těším se na další díl.

WowKokinko
24.04.2019 4 z 5

Slušně děsivá kniha pro mládež, která se líbila i mně. Myslím, že jsou tam dobře zvolené fotografie, které pomáhají vytvořit strašidelnější atmosféru.

Metcheque
22.04.2019 4 z 5

Poměrně povedený "adult-horor", který zkušeného kingistu asi nepřekvapí (je tam jedno klišé za druhým), ale teenage čtenáře zákonitě přikove strachy k pohovce.

kinee
16.04.2019 3 z 5

Kdyz se podivate na fotky z knihy Asylum-Madeleine Rouxova,tak vas zamrazi. Autenticke fotky lidi v blazinci a ruznych lecicich metod. Ale ta kniha odpovida doporuceni od 16 let. Neni to nic hrozneho,cte se pekne a je napinava. Tech 300 stranek je roztahanych,takze za tri dny mate precteno.

Rihatama
16.04.2019 4 z 5

Čekali jste Kinga? Chyba. Americká bloggerka si vypůjčila docela obehrané téma strašidelného blázince. Vymývání mozku, ilegální experimenty, klystýry, šoky... to člověka napadne jako první. Rouxová nicméně napsala pěkný strašidelný příběh a la béčkové horory. A zhostila se své práce se ctí. Děsit jsem se neděsila, napjatá, jak to bude dál a dál a kdo za tím vším stojí, ale určitě ano. Vůbec to její psaní není pitomé. Takové pohodové čtení na dovolenou.

evilunicorn
29.03.2019 1 z 5

Vědom si poměrně nízkého hodnocení zde a vzhledem k tomu,že šlo o YA, nepřistupoval jsem ke knize s větším očekáváním.Jak se ukázalo, udělal jsem jedině dobře.Děj není ani trochu děsivý (to už snad Medvídek Pú mě děsí se svojí bezstarostností víc).Polovina knihy se zaobírá jakýmsi milostným vzplanutím mezi dvěma hrdiny a řešením vztahů mezi přáteli.Postavy se chovají nelogicky,a co mě na knize vysloveně vadilo,bylo takové vyslovené přeskakování.SPOILER!! Když jste podezřelí z vraždy a vyslýchají vás 3 hodiny,tak to nepřejete jednou větou,ne!? A co se týká vizuálního stylu knihy.Fotografie k příběhu obecně fungují,to je jasná věc,ale co ten zelený otravný filtr,jak z Instagramu??To vážně bylo do očí.Těžký podprůměr.

Vikos
20.03.2019 5 z 5

Skvělá knížka, líbily se mi obrázky i strašidelné části :)

anibeni
21.02.2019 3 z 5

Tak tohle se mi četlo těžce... příběh byl svým způsobem super, ale samotné prostředí příběhu doplněné tou spoustou fotek bylo na mě asi trochu moc.. Nicméně jsem ale vydržela a byla zvědavá, jak to vlastně všechno dopadne..

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Trochu přehnané. Přesto mě to bavilo.

OniDourou
20.01.2019 4 z 5

Asylum je dobrá knížka, která ve vás dokáže vyvolat napětí.
Na obalu knížky je sice napsáno, že je to horror, ale pokud nejste úplné bačkory, tak se v podstátě nemáte moc čeho bát.. :D
Trošičku ale zamrzí, že to není horrorové, ale nýbrž jen strašidelné, protože jsem si sliboval trošičku (ale vážně jen trošičku) více.. no prostě více horroru.. :D
Zápletka je taktéž velice zajímavá a v závěru vás překvapí (tedy alespoň mne překvapilo), kdo vlastně může za vraždy, které se na půdě bývalého blázince staly.
Už teď se těším, až si přečtu pokračování.. :p

NymphMaeve
09.01.2019 4 z 5

Očekávala jsem něco hororového (motiv blázince a sériových vrahů), zpracováním na způsob Sirotčince slečny Peregrinové (fotografie v příběhu), ale to jsem se spletla. Pokud to mělo být děsivé, tak se to moc nepovedlo. Bylo to temné, záhadné, tajemné a všelijaké, jen ne hororové, jak je uvedeno na obálce. Je vidět, že četba je opravdu primárně pro mladší čtenáře nad 16 let, ale musím říct, že mě to bavilo. Jednoduché, čtivé, napínavé a určitě originální. Čte se to opravdu rychle, každá druhá stránka je fotografie. Těším se na další díly, protože zůstalo mnoho nezodpovězeného a já to prostě musím vědět :D

evca7271
26.11.2018 4 z 5

Kniha byla fajn,ale mohla byt jeste trochu vice strasidelna.Jinak se tesim na dalsi dil.

Allla9
07.11.2018 4 z 5

Kniha mě celkem zaujala. Upoutala mě i obálkou.

kaja3190
04.11.2018 5 z 5

Sice to nebylo nějak extra děsivé, ale hlavní je, že mě to bavilo a docela dobře se to četlo.

petgona
21.10.2018 1 z 5

Par krat som mala chut knihu odlozit, hlavne na zaciatku. Dan aj Jordan mi boli od zaciatku absolutne nesympaticki a Abby asi od polovice. Docitala som to len zo zvedavosti. A neviem ci to bolo tak cudne pisane aj v originale alebo to zabil az preklad, ale nieco tak neprirodzene posobiace som uz dlho necitala.

libor2845
02.10.2018 5 z 5

Román, který od začátku do konce prosakuje ponurou atmosférou. Dobové fotografie pěkně doplňovaly napjatou atmosféru. Kniha velmi čtivá a strhující. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit negativními komentáři od přečtení.

hu_87
06.09.2018 3 z 5

Zvláštní příběh, který ovšem nenabývá takové strašidelnosti, jak se může na první pohled dle obálky, zdát. Čte se ale snadno. Nemůžu říct, že by mě zklamala, ale zas nijak extra nenadchla, takový průměr.

lukino41
17.08.2018 3 z 5

Tato kniha by se na první pohled mohla zdát jako horor, avšak na ten druhý zjistíte, že to je v podstatě ničím zvláštním na mládež mířená kniha, neboť chybí budování napětí typické pro horor. Často úplně postrádala jakékoliv popisné části. Na druhou stranu měla kniha celkem strhující příběh a zabudované fotografie mi zde vyhovovaly více než u Sirotčince slečny...