Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Knihu jsem v nouzi vzala dceři z knihovničky. Když odmyslím, že to je psané pro náctileté .. bylo to příjemné čteni.

Ruushi-chan
26.06.2017 odpad!

Knihu jsem si vybrala čistě náhodně a to byla chyba. Možná jsem na tohle moc malý strašpytel, ale kniha mě vůbec nevyděsila a co hůř- vůbec mě nebavila. Hlavní hrdina mi připadal divný a děj (pro mě) vyloženě nudný. Asi jsem prostě moc vybíravý čtenář. Abych nebyla jen hnusná tak musím pochválit krásnou obálku knihy a úžasné fotky. Stejně tak i rozdělení kapitol vypadalo super. Škoda že se mi ten děj moc nezamlouval. Na pokračování se asi nevrhnu, ale kdo ví.

KnihomolkaMari
11.06.2017 3 z 5

Asylum je vcelku rozporuplná kniha. Ze začátku to dávalo jakousi pomyslnou naději na dobrou, strachuplnou knihu ale potom se to jaksi vleklo a ukázalo se, že je to takový průměr. Byly samozřejmě pasáže, které byly svým způsobem překvapivé ale jinak jsem se musela docela překonat abych knihu dočetla, na další díl to nijak nevidím.

EmoKačí
23.05.2017 5 z 5

Knížka dobrá,za dva dny přečtená. Vtáhlo mě to do děje. Musím si rychle koupit další pokračování :) Moc strašidelné to nebylo, jen místy. Byla úžasná a těším se na další ;)

verulik196
23.05.2017 4 z 5

Knížka se četla rychle a příjemně, ale mohla být lepší. Nebylo to moc strašidelné a ani napínavé. I tak se mi ale líbila a určitě si přečtu další díly.

katallinka
13.05.2017 3 z 5

Čekala jsem něco mnohem více strašidelného. Jinak námět zajímavý, ale mam pocit, že se něco dělo až na úplném konci.

MájaM.
12.05.2017 4 z 5

Tak nečekala jsem,že až tak špatně bude kniha hodnocená.
Já hodnotím knihu kladně:) Moc se mi líbilo zpracování i poutavý příběh. Ještě řekněte,že nemáte rádi opuštěné strašidelné místa,ještě bývalé blázince... :D Já knihu přečetla za 3-4 dny a velmi mě potěšila. Čekala jsem od této knihy přesně to, čeho jsem se dočkala:)
Jinak až v den,kdy jsem knihu dočetla,jsem si všimla,že název na obalu je fosforeskující:D

Cocina
21.04.2017 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, dobrý nápad. Já to precetla behem jednoho dne, chtěla jsem vědět, jak to dopadne :D. Za mě dobrá kniha

maxx
26.03.2017 5 z 5

Četl jsem už po druhé a hrozně mě kniha a děj baví. v květnu má vyjít třetí díl tak se moc těším na pokračování....

katushah
24.03.2017

Obálka děsivá a obsah knihy je spíše komický. Je to takový jednodušší příběh pro puberťáky, ale je chytlavý a dobře se čte. Možná zkusím druhý díl.

Punkies
21.03.2017 2 z 5

Ilustrace a přebal super. Takový depresivní, tajemný (proto mi k tomu potom, co jsem se do knihy začetla, celkově děj s postavami neseděl). Odsejpalo to, ale asi jsem už na příběhy středoškoláků moc stará :D

zbožňuju_knihy
26.02.2017 5 z 5

Ale jo, na to, že je pro náctileté, neurazí ani dospělé. Druhý díl už mi přišel slabý.

vrana55
22.02.2017 3 z 5

mě osobně knížka dost zaujala,mam v plánu přečíst si i pokračováni.jen bych vytkla slaby charakter hlavni postavy

kristyna.k
22.02.2017 3 z 5

Knížka se čte dobře, příběh je promyšlený, chvílemi to bylo hezké napětí, ale dvě hvězdičky bych ubrala za konečné rozuzlení. Nevím, proč mě zklamalo, asi jsem čekala nějaký složitější závěr. Nicméně knížka mne nenadchla natolik, abych si přečetla pokračování.

Sarfias
20.02.2017 5 z 5

Knihu doporučuji všemi deseti. Je pravda, že ze začátku jsem byla v rozpacích. Proč je kniha zařazena do dospělé literatury, když je to taková typická teen knížka?
Nicméně, pokud k ní takto budete přistupovat, nemůžete být zklamaní. Celý děj moc pěkně "šlape" a rozuzlení je zajímavě překvapivé. Ale stále bloumám nad tím..POZOR SPOIL...jestli za to fakt mohou duchové anebo je to nějaká davová psychóza :-) (pokud to tak mohu nazvat).
Za mě ale určitě přečtěte. Jen pokud je vám *.Náct.. možná se přeci jen trochu zachvějete místy strachy.

Bella1
19.02.2017 5 z 5

Už ta obálka je moc hezká a slibuje pěkné počtení. Kniha nezklamala, můžu jí doporučit.

Lanisa1966
16.02.2017 3 z 5

Myslela jsem si, že bude kniha více napínavá, ale asi to bude tím, že už nejsem teenager. Není to špatné počtení, avšak jsem od této knihy čekala více.

petka270
20.01.2017 5 z 5

Za mě velmi čtivá a napínavá knížka, jejíž řekněme autentičnost podtrhují fotografie. Samo prostředí už navozuje mírné mrazení. Postupné odhalování tajemství zvyšuje napětí a závěr je za mě vcelku strhující a poslední třetinu knihy jsem přečetla bez přestávky jedním dechem.

Teri_book
06.01.2017 5 z 5

Trochu jsem se bála díky těm komentářům tady,ale mně se moc líbila!

PeM
04.01.2017 1 z 5

Obálka hezká, velké plus za foto uvnitř a.....to je tak vše. Nutkání sáhnout po této knize byla velká, zážitek bídný. Zkusím dvojku, ale moc tomu nedávám...