Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

Maria95
15.08.2018 2 z 5

Z knihy mě zaujal obal, byla jednoduchá na čtení a celkem rychle jsem ji přečetla..čekala jsem něco víc strašidelnejsiho

Narejka
14.08.2018 3 z 5

Zajímavé, ale nebylo to až tak poutavé, že bych nemohla přestat číst.

bara2004
22.07.2018 2 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a začátek byl velice poutavý. Když jsem viděla knihu, hned mě zaujal obal a věděla, že ji musím přečíst. Líbil se mi nápad i fotky z léčeben. Postupně mě ale začáteční nadšení opouštělo. Děj mě přestal bavit a v ten moment jsem věděla, že knihu už budu číst z donucení, protože mi bylo líto přestat v půlce. Možná jsem moc nedávala pozor a nevím jestli konec úplně chápu. Bylo to zvláštní a možná bych konec trošku zpomalila a lépe vysvětlila. Ale možná to je jen můj pocit.

buldozer5
19.07.2018 5 z 5

Udělal jsem velkou chybu, že ještě před koupí knihy jsem si k ní pročetl zdejší komentáře, které mě zpočátku dokázaly celkem dost ovlivnit. Když jsem se pustil do čtení, nahlížel jsem na knihu jako na něco nepovedeného, co určitě bude stát za houby, a že si ji čtu vlastně jenom proto, abych se pak přidal ke všem těm negativním komentářům tady a pěkně to zkritizoval. Postupně jsem ale začal přemýšlet, proč se tolika lidem vlastně nelíbí.
Mě naopak hrozně bavila, z příběhu přímo vyzařovala hrůza, protože opuštěná psychiatrická léčebna-přesně z takových míst mi naskakuje husí kůže. Musím teda uznat, že se děj občas poněkud táhl, ale to nic nemění na to, že kniha byla čtivá a po celou dobu jsem si ji užíval. Autorka v knize zmínila spoustu dějových linek, které v prvním díle neuzavřela a zřejmě se jim bude věnovat v těch dalších, takže si je určitě přečtu, jen co na ně v knihkupectví narazím.
A ještě nakonec musím vyzdvihnout skvělé fotky, které celému příběhu dodávaly tu správnou atmosféru.
Btw, stejně jsem se nepoučil a podíval se na hodnocení dalšího dílu, který si ale lidé chválí podstatně víc, tak uvidíme. :D

knimoholka
13.07.2018 2 z 5

Tak tohle bylo dost slabé. Přišlo mi, jako kdyby to někdo splácal narychlo, zápletka byla nedotažená a ani nápad s léčebnou nebyl nijak originální. Což by mi samo nevadilo kdyby to celé bylo víc propracovanější. Zaujal mě popis a obálka, ale knížka mě nakonec docela zklamala.

šipek
22.06.2018 2 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Sáhl jsem po této knize v knihovně, jelikož se jednalo o mé oblíbené téma tak jsem se na knihu těšil. Přečetl jsem jí celou, ale několikrát jsem jí měl v ruce, že jí odložím.

Lisa123
06.06.2018 3 z 5

Od knihy jsem asi měla větší očekávání. Dobře se četla, jelikož mi přijde celkem jednoduše napsaná, děj byl však pro mě dost nesmyslný a nevím, jestli jsem ho správně pochopila. Postavy jsou však sympatické. Druhý díl se chystám číst pouze ze zvědavosti a také proto, abych si ujasnila všechny souvislosti děje.

EleanorJane
03.06.2018 4 z 5

Nečekala jsem , že mě tato kniha tak osloví. I když jsem si původně myslela, že to bude trošku strašidelnější. Má velice poutavý děj. Kdo má rád trochu duchařiny, ideální...

elis0383
23.05.2018 odpad!

No, uz dlouho jsem neodlozila knihu nedoctenou. Teto se to podarilo. Vzdala sem to a ani se za to nestydim. Ztrata casu. :-(

Stringless
08.05.2018 3 z 5

Kniha mě zprvu zaujala obálkou, příběhem i tím, jak je celá seskládaná dohromady!
Jenže... jak jsem se postupně začítala, začala jsem v ději tápat. A tápala jsem v něm až do poslední stránky, kdy jsem knížku odložila s pocitem, že mi prodali výtisk, kterému chybí tak sto stran. Dlouho nic a najednou záplava událosí, o jejichž spojitosti s hlavními postavami a vlastně celou dějovou linkou má jasno snad jen sama autorka!
Což je ohromná škoda, jelikož prostředí zápletky i osudy vedlejších postav jsou velmi slušně propracované!
Za mě po dlouhém rozmýšlení slabší tři hvězdy!

machomurka
25.04.2018

Větší blbost jsem hodně dlouho nečetla. Nesmyslný příběh, slabá zápletka,hlavní postavy, na kterých vám nezáleží. Opravdu neberte do ruky, pokud tedy nejste po lobotomii :)

Terisek99
22.04.2018 5 z 5

Slušná kniha.

invocation11
24.03.2018 odpad!

Tak takhle vypadá snaha napsat za každou cenu bestseller pro mladé... Jazykově nevyzrálé - souhlasím s komenty níže; takto si představuji román, napsaný školákem ZŠ, a ne někým, kdo o sobě hrdě tvrdí (cituji), že je: „absolventkou Beloit Collage v oboru tvůrčí psaní a herectví." To je pro mě daleko děsivější, než celý příběh Asylum...

Obsahově s prominutím o ničem, jen pořád dokola kolotoč: Půjdem do sklepa?/Oni se mnou nemluví!/Byli jsme ve sklepě/Jupí, mluví se mnou! Cílovka 16 let? Doufám, že jde o překlep z původních dvanácti, páč v šestnácti se tomuhle člověk tak akorát vysměje: „A pak našel ještě obálku, na kterou někdo černým inkoustem napsal: 3808. Ach ne. Už zase..." Měla jsem se bát? Aha... pardon, nějak mi to nedošlo...

Dokonce ani fotografie (krom obálky) nezaujaly - i ty totiž působí prvoplánově. V Sirotčinci sl. Peregrinové byly fotky aspoň atmosférické, ale tady obsahově úplně povrchní, až to působí dojmem - hej, oblíkni si bílej plášť, vezmi kostru z kabinetu a uděláme ve škole pár hustejch fotek... Zadejte si do Googlu "fotky z psychiatrické léčebny" - TO je děsivé. Mám-li skutečně hodnotit, max 0,5* za obálku a nápad s postavou sochaře (ač taky nic nového, viz film Přicházím s deštěm).

Aaginka
16.03.2018 3 z 5

Celkem ujde. Ale ta atmosféra a ty fotky to je bomba.

Diamond
16.03.2018 5 z 5

Neskutecna atmosfera... urcite doporucuji. Sice je to pro mladsi ctenare, ale pohlti vas... prvni dva dily jsou bomba, trojka uz je slabsi.

janka3673
26.02.2018 3 z 5

Mala som pocit, že kniha je určená pre veľmi mladého čitateľa a snaží sa ho nevystrašiť. Škoda :( malo to väčší potenciál.

jana9674
17.02.2018 odpad!

Uz dlouho jsem necetla tak hroznou knihu...

Janisska
07.02.2018 1 z 5

Uf, to byla ale blbost.....omlouvám se, ale něco takového jsem už dlouho nečetla.

Missynka
04.02.2018 3 z 5

A víte co? Mně se knížka líbila. Ano, je nejspíše psána pro mladší čtenářskou základnu, ale i já ve svých 26 letech jsem se bála a fotky, které jsou provázeny celou knihou ještě více umocňovaly jakousi stísněnost. Knihu jsem měla hodně rychle přečtenou. Zajisté za to mohou větší písmena nebo rozdělení kapitol.
Asylum se poměrně rychle rozjíždí, hodně věcí se postupem děje rozkrývá a věřím, že co nevysvětlil první díl, vysvětlí druhý nebo třetí. Za mě se jedná opravdu o pěknou YA knížku s hororovými prvky a tíživou psychologickou atmosférou. Přece jen, jako puberťák se asi nechcete úplně ocitnout v bývalé psychiatrické léčebně, kde se odehrávala léčba sériových vrahů za pomoci šílené vědy.

zuzka894
30.01.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem "zhltla" za pár dní. Úplně mě pohltila. Četla jsem všechny tři díly a nelituji. Naprosto úžasná kniha. Je to sice určeno pro náctileté, ale já jsem si ji oblíbila. Pořádně napínavé, strašidelné, prostě pecka. Doporučuji přečíst.