Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 816 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

Adadelka
Adadelka
31.12.2014 1 z 5

Na této knize se mi líbila akorát obálka. Čekala jsem toho opravdu víc a bylo to pro mě obrovské zklamání. Autorka se mohla více rozepsat a dotáhnout tuhle knihu k dokonalosti, je pro mě absolutně nudná a krátká, žádné pořádné napětí, nic...a přitom se z toho dalo vytěžit opravdu hodně.

zylla
zylla
28.12.2014 3 z 5

Dobrá knížka, ale styl jakým je psaná je spíše pro vyděšení mladších ročníků. Jak už tu někdo níže napsal takový S. King by celé téma jistě dovedl k hrůzné dokonalosti :-) a obálka je luxusní, fascinuje mě jak svítí:D

Mikisan
Mikisan
25.12.2014 3 z 5

Příběh má velký potenciál, jen minimiálně využitý. Přirovnal bych to to sešitkům Stopy hrůzy. Kdyby tohle téma zpracoval Stephen King, určitě by to bylo tisíckrát lepší.

aňulinka
aňulinka
05.12.2014 4 z 5

Nechápu jak s touhle knihou může mit většina z vás problém. . Za mě -je celkem napínavá,sice se do pulky knizky skoro nic neděje a je to spis nuda ,tak pak se to rozjede a uz to o něčem je! Ddočetla jsem ji a teda s takovým koncem jsem nepočítala:D:) aji bych doporučila

Matilda
Matilda
22.11.2014 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem od ní něco jiného, podle mě určena spíš pro mládež...Děj nebyl rozhodně špatný, i když v mnoha případech předvídatelný, a ani jsem se nebála tolik, jak jsem očekávala...

Simáček
Simáček
18.11.2014 4 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale mě se knížka líbila. Sice byl děj chvílemi zmatený a nedotažený, ale bavila mě. Nečekejte od ní žádný velký hororový příběh, ale pro mě to místy děsivé bylo :-D. Další díly si ráda přečtu.

Denisa.knizky
Denisa.knizky
15.11.2014 2 z 5

Jelikoz nejsem vikendovy ctenar tato kniha, zapletka i rozuzleni me nijak neprekvapily, autor dokaze vtahnout dodeje a misty je kniha i napinava, bohuzel vsak predvidatelna. Nelituju, ze jsem si ji precetla, ale bohuzel na ni urcite casem zapomenu.

papi
papi
09.11.2014 4 z 5

Knížka je hodně čtivá a hodně dobře se čte. Ale, že je na knížce napsáno, že je to hororová četba pro řteníře od 16 - ti let teda nesouhlasím. Myslím si, že prává 16 a víš to hororové moc nepříjde.
A konec mě tedy trochu zklamal. Ale jinak rozhodně za sebe doporučuji!

TerezkaV
TerezkaV
05.11.2014 4 z 5

Náhodou to nebylo vůbec špatné. Kniha se četla vlastně sama. Děj byl jednoduchý a i přesto dost zajímavý. Už se těším na dvojku.:)

greetchen
greetchen
27.10.2014 3 z 5

Styl knihy je příjemný, mrazivý, čtivý, jazyk dobře stravitelný. Bohužel za ním pokulhává samotný obsah. Děj je zbytečně natahovaný, nedotažený, místo rozbředlého omýlání stejných scén si autorka mohla víc pohrát s detaily, vykreslením postav, mrazivé scenérie... Buď měla být kniha o poznání užší, aby neztratila na čtivosti a obsah nepůsobil tak plytce, neco potřeboval prošpikovat většími lahůdkami. Nevytrhly to ani fotky, které mi přijdou do knihy zařazeny hala bala, ne vždy ilustrují to, o čem je zrovna řeč, i když jsou samozřejmě působivé. Naladěna domnělou podobností s "Podivuhodnými dětmi" jsem se dočkala spíše zklamání.

Sobotikova
Sobotikova
17.10.2014 2 z 5

Zpracování knihy předčilo obsah, opravdu jsem se snažila ji dočíst,ale ono se tam skoro vůbec nic nedělo :( Pro mne tedy docela nuda a asi opravdu pro jinou věkovou skupinu než pro mne.

Attia
Attia
14.10.2014 3 z 5

Určitě mě zaujala obálka, pak i obrázky v knize - opravdu zdařilé imitace dobových fotografií, ve spojení s textem působily opravdu děsivě. Nicméně, ačkoliv se na obálce píše o věkové hranici šestnáct let, je to spíš jen kvůli tomu hororovému tématu. Kniha měla velký potenciál, který se ovšem autorce nepovedlo využít. Děj je totiž celkově jednoduchý, krátké kapitoly, poměrně velká předvídatelnost, žádné obrovské zvraty. Za celou knihu nedošlo téměř k žádnému vývoji. Všechno směřovalo jedním přesně určeným směrem, takže mě Asylum nemělo čím překvapit. Charaktery postav byly "nádherně" ploché. I přesto nemůžu knize upřít dobrou atmosféru, určitě ve mně vyvolala nějaké emoce. Nicméně propracovanost obrázků a jednoduchost děje se zároveň trochu ubíjely, řekla bych. I přesto všechno se z Asyla vyklubal celkem pěkný horor, sice jsem se nikdy nedokázala úplně začíst, ale i tak mě kniha bavila. Hlavně ten prvek fantasy- nevysvětlitelné události, které knize přidávaly na děsivosti. Závěrem bych řekla, že jsem si Asylum ráda přečetla, možná protože hororové knihy příliš nečtu, takže to pro mě byla nová zkušenost. Ale vyloženě nadšená z knihy nejsem. Takže 70%

KatnissLavender
KatnissLavender
14.10.2014 4 z 5

Na knize jsou bezesporu nejděsivější ty fotky. Samotný příběh, ač se nabízel opak, moc děsivý nebyl. Nemůžu mu ale odepřít slušnou atmosféru. Kniha se četla sama a příběh byl zajímavý, ovšem dalo se z toho vytěžit mnohem, mnohem víc! Starý blázinec, to je přece jedno z nejlepších míst pro hororový příběh. I přes to, že mě příběh nepostrašil tak, jak jsem si přála nebyl špatný a stojí za přečtení....

Espejox
Espejox
13.10.2014 3 z 5

Rozhodně jsem čekal více. Přišlo mi to až moc jednoduše odvyprávěné, což je škoda, z takového příběhu by se dalo vymačkat mnohem více napětí a emocí.

nikyss
nikyss
07.10.2014 5 z 5

Skvělé téma jen to zpracování se nepovedlo. Opravdu škoda.
Obálka i fotografie nádherné.

LucieRossi
LucieRossi
01.10.2014 4 z 5

Neurazilo ani nepřekvapilo, závěr byl nečekaný. Celkově byla kniha dobrá.

monita333
monita333
01.10.2014 5 z 5

Když jsem narazila na tuhle knížku na internetu, hned mě zaujala (jak obálkou, názvem. tak i příběhem). Vždycky jsem se k ní se zvědavostí jak to bude dál, vrátila. Četla se mi opravdu dobře. Není to ani hodinka,co jsem ji dočetla a mám chuť si ji přečíst znovu. Már ráda hororovou tématiku, a protože jsem moc knížek tohohle žánru zatím nečetla, byla jsem hrozně nadšená. Z těch fotek mi občas běhal mráz po zádech, a taky z okamžiků v suterénu. No .... rozhodně bych nechtěla být na Danově místě :)

frukeška
frukeška
29.09.2014 3 z 5

Ta obálka je opravdu nádherná a ještě skvělejší je, že v noci nápis ASYLUM svítí, ale to je tak všechno čím mě tato knížka nadchla. Možná sem moc očekávala no :) Děj vůbec není takový, jak jsem si představovala, všechno je zjednodušené a příběh, který by vás vtáhl s sebou do knihy ve finále není žádný.. :)
Prve jsem chtěla ohodnotit dvěma hvězdičkami, ale obálka mě přemluvila na tři.
Nevím.. pro toho, kdo se na knihu těší, tak ať si sám přečte jaká je to nuda :)

helsingalia
helsingalia
27.09.2014 4 z 5

Když jsem ji dostala do ruky, doufala jsem v trochu něco jiného. Nakonec byla tato kniha plná překvapení. Někdy positivních, někdy negativních. Čekala jsem příběh(y) z 19. - 20- století z prostředí psychiatrických léčeben. Nakonec z toho vzniklo něco mezi románem, strašidelnou historkou k táboráku a fantasy. Přesto jsem, knihu zhltla jedním dechem a užila jsem si jí. Za ten konec ale strhávám jednu hvězdičku. Přece jenom to mohlo skončit jinak.

anishta
anishta
15.09.2014 3 z 5

Obálka knihy vypadá skvěle, fotky během textu mi přišly zbytečné a nahánění stránek samostatnými stranami jen s označením kapitoly bylo už úplně mimo. Ale je fakt, že kniha vypadá na první prolistování hodně dobře. Co se týče příběhu, tak to bylo pro čtenáře mladší 15. Jednoduše napsáno a dočetla jsem to jen pro to, že jsem věděla, že prvních 100 stran mi trvalo necelé dvě hodiny a to jsem pomalý čtenář, takže jsem zbytek sfoukla stejně rychle. Nebylo to jakože úplně nudné, ale podle obálky jsem čekala ježení vlasů apod. To se nedostavilo.