Astragal

Astragal https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242015/bmid_astragal-OOs-242015.jpg 3 23 3

Poutavý autobiografický román ženy, která již v sedmadvaceti letech za sebou má devět let kriminálu, umocněný autorčinými výbornými vypravěčskými schopnostmi. Cynická revolta pramenící ze zmatení hodnot, ale zároveň pohnutý milostný příběh ženy, jež se na útěku z vězení seznámí se svou životní láskou. - Hvězda A. Sarrazinové zazářila na francouzském literárním nebi v polovině 60. let. Publikum nepochybně přitahovaly peprné okolnosti, jež doprovázely vznik jejích románů (většinou je napsala ve vězení), i její život jako takový: byla adoptovaným dítětem, které se ovšem "nepovedlo", neustále utíkala, otčím ji nechával zavírat do polepšovny, rodiče se jí zříkali a opětovně ji adoptovali, stala se z ní zlodějka, utíkala i z vězení, vdala se za kriminálníka, ale její přirozená inteligence, nadání, touha prosadit se a chuť žít jí nakonec přinesly úspěch. Pozornější čtenáři a literární kritikové v jejích knihách rozpoznali nepochybný talent. Když už se zdálo, že Albertine Sarrazinová dosáhne svého cíle - žít v dostatku a slávě se svým mužem, přihlásilo se alkoholem i kriminálem podlomené zdraví a spisovatelka ve svých 30 letech zemřela na operačním stole.... celý text

Literatura světová , Romány , Biografie a memoáry

Vydáno: , Odeon , Krásná literatura

L'Astragale , 1965

jivanic
02.03.2019

za mna velmi slabe. "nahody" nasilu, aby dej nejak drzal pokope, cely cas sa nic nedeje. tato autorka je podla mna trochu precenovana.

Saharka
17.03.2014 4 z 5

U nás neobjevená, celkem neznámá autorka, zajímavá nejen svým bouřlivým a nekonvenčním životem, ale i literární kvalitou svých děl, kde atraktivně zpracovává své zážitky. V Astragalu podává pohled na jednu, pro ni snad nejdůležitější, část života - při útěku z vězení si způsobí těžkou zlomeninu a zároveň se seznámí s mužem svého srdce.

Dobby
17.04.2012 odpad!

i když je to maličká knížka s ne moc velkým počtem stran, tak se nečetla moc dobře. a příběh o ničem. vůbec mě knížka nepohltila. téma vypadalo dobře, ale nelíbila se mi

autobiografie

Albertine Sarrazin