Boj

Tým snů složený z Josse Whedona (Firefly, Buffy, přemožitelka upírů, režisér Avengers) a Johna Cassadaye (Planetary, Captain America) pokračuje ve své ohromující jízdě! Když Xavierovou školou otřese tragická smrt, zjistí X-Meni, že se v jejich středu celé roky skrývá smrtící nepřítel a že zná všechna jejich tajemství! A ne, tentokrát to není Magneto. Aby tohohle překvapujícího soupeře zvládli, musejí se znovu spojit. Což bohužel právě teď nebude zrovna jednoduché. Obsahuje sešity Astonishing X-Men č. 7–12....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434220/big_boj-AfA-434220.jpg 4.161

Astonishing X-Men 2.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

Dangerous, 2007

Kniha Boj

Atlantis
12.08.2021

Jedno velké meh a pokrčení rameny. První díl byl parádní i při druhém čtení, ale "Boj" byl takový nanicovatý. Nápad zajímavý, ale nevyužitý. Možná je to tím, že obecně nemám rád scény typu "byl to sen" nebo "virtuální realita", ale nějak jsem nevěřil, že jsou X-meni v ohrožení. A tak jsem komiksem projel bez toho, abych si jej do budoucna nějak výrazněji zapamatoval.

Voliarty
27.07.2020

Pred časom som sa vďaka UKK zoznámil s Whedonovými X-Menmi. Bolo to skvelé čítanie, ktoré ma bavilo. Preto ma mrzelo, že som prešvihol dvojku. O to som bol radšej, keď som sa dočítal, že Crew plánuje vydať celých Whedonových X-Menov.

Dvojka ma nenadchla tak veľmi ako jednotka. Prišlo mi, že v prvom diely bolo viac dialógov a viac sa rozoberali vzťahy medzi postavami a to ma bavilo, lebo to Whedon vedel. Čo je vidieť aj na tejto knihe. Postavy sú super, len mi príde, že je tu menšia interakcia medzi nimi.

Hlavný protivník ma zo začiatku nebavil, ale čím dej napredoval, tým viac sa to menilo a ku koncu som mu prišiel na chuť.

Kresba je tiež fajn, dobre v nej vynikne akcia.

Koniec tak, ako v prípade jednotky otvorený, takže kúpa trojky zaručená. Ale to by bola asi aj tak, lebo táto séria je skvelá.

KubaHanzelin
14.07.2020

Příjemná a přehledná kresba stejně jako v prvním díle, jen dějová linka mi nepřišla tak zajímavá, i když jsem rád viděl Profesora X taky jednou chybovat:)

Lenka.Vílka
10.04.2020

První co mě dostalo hned po otevření knihy je to modré "X" na první straně, které má být jakýmsi pokračováním v kresbě z první knihy. A zafungovalo to perfektně. Není to 3D kresba, ale stará dobrá halda kresba.

Úvod je skvělý. X-meni jsou zase na misi, která nevychází tak, jak by měla. Tedy, oni to dají, ale akorát všude poletují ty amatéři z FF. A mezitím to "záškodník" zevnitř" rozjel ve velkém. A musím říct, že to bylo vážně skvělý! Vážně, vážně skvěle napsaný. A v co se to potom vyvinulo? (A to doslova!)

Takže o nedostatek skvěle napsané a nakreslené akce se nemusíte bát. Úplně jako v prvním dílu. A konec? Aj karamba!

trudoš
13.10.2017

I když se mi příběh líbil, album jako takové trpí nešvary rozjeté série - v detailech se člověk špatně orientuje, nemá-li zmapovány předchozí události; objevuje se superpadouch, který je náramnou hrozbou, přesto je v průběhu pár sešitů zlikvidován; člověka vlastně nejvíc zajímá, co bude dál, protože drobné konflikty dávají na srozuměnou, že ta největší legrace teprve přijde - viz. chystaná zrada Emmy Frostové a návrat agentky Brandové do čela S.W.O.R.D.u. A taky se přiznám, že celá druhotná linie s konfliktem mezi X-Meny a Xavierem na mě působila drobet uměle, jako by to byla jen vějička pro budoucí komplikace.
V důsledku nemohu říct, že by mě samotná kniha nebavila, spíš mě mrzí, že se v řadě nepokračuje. Joss Whedon má cit pro emoce, vztahy a schopnost polidštit i tu nejméně lidskou figuru. Nepřekonatelný je především v hláškách, pro které si postavy jednoduše zamilujete, i když jsou vám třeba prosti srsti. Spojeno s parádní kresbou Johna Casadaye a výsledek je zákonitě nadprůměrný.

martinstefko
28.12.2015

Joss Whedon dal tímto scénářem lidem přesně to, co chtějí. Chtějí se pobavit, chtějí číst o svých postavách, chtějí nějaké zvraty a chtějí mít něco, na co se mohou těšit, nebo aspoň něco, proč si koupit další díl. V tomhle případě je to potřeba dovědět se, co bude dál. Jako klasický mainstream funguje komiks naprosto dostatečně a vzít se mu to nemůže. Trochu nadprůměrný komiks z něj pak dělá kresba Johna Cassadaye, kterého mám rád hlavně proto, že sem tam využije čistou linku, sem tam má černých ploch jak blázen, jindy zase dostatek šrafury. Hraje si s různými kresebnými styly a ono to vypadá dobře, výsledek stojí za to. Je to jen potvrzení toho, že tohle je skutečně výborný kreslíř, který mě oslovil hlavně svými dovednostmi v rámci série "Planetary". "Boj" se tak směle řadí ke komiksům, které s radostí přelouskáte, pobavíte se a pak si na ně dlouho nevzpomenete, protože není moc proč. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/01/456-ultimatni-komiksovy-komplet-40.html