Nesvár

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Římský senát nechce Cézarovi schválit nové prostředky na expanzivní politiku s odůvodněním, že si ještě nedokázal ani plně podrobit již obsazená území (rozuměj: vesnici nám dobře známých Galů). Cézar proto opět hledá způsob, jak se tohoto trnu v patě zbavit. Nabídnuté řešení má jméno Tullius Destruktus - muž který dokáže zasít nesvár všude, kam vkročí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7658/asterixova-dobrodruzstvi-nesvar-7658.jpg 4.6105
Série:

Asterixova dobrodružství 20.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

La Zizanie, 1970


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Nesvár

yaoiyuri
10.07.2021

Caesar: Kde máš toho rozsévače nesváru?
Senátor: Pořád ještě ve vězení. Když ho vypustili do arény, lvi se požrali mezi sebou navzájem!

Skvělý a zábavný díl, má vše, co mi v souboji náčelníků chybělo. Za mě rozhodně jeden z nejlepších.
Zápletka chytřejší, než je obvyklý průměr – navíc má v dnešní době fake news, hoaxů, trollích farem a nejrůznějších štvavých kampaní hodně co říct. Postavy mají alespoň špetku charakteru a nejsou jen prvoplánoví / generičtí zlouni, intrikář, "římští velitelé" apod. sloužící pouze potřebám scénáře. I staří známí se vzhledem k okolnostem pěkně vybarvují. Jen jsem podle obálky čekala, že svár mezi Asterixem a Obelixem bude trvat déle.

Gordonlord
09.07.2021

Dobrý a svěží nápad na zapletku. Jinak co ještě dodávat, tohle je zase dobré.


Atlantis
16.02.2021

Nesvár je naprosto skvělý díl. Postaven na velice jednoduché a logické premise, tedy že se musí galská vesnice rozložit zevnitř, když to nejde zvenčí. A tak se místo války fyzické začne vést ta psychologická. A světe div se, naši Galové se začnou propadat do víru pomluv, urážek a klevet. Velice se mi líbilo zpracování, kdy je nesvár vidět v zelených bublinách, zatímco normální řeči jsou klasicky bílé.
Byl jsem velmi spokojen, škoda že nemá tenhle díl lepší reputaci.

Kuža007
19.11.2018

Nesvár byl vtipný, krásný a patří mezi top 10.

borknagar
10.01.2016

Další z povedených příběhů Asterixe. Příval vtipů, narážek, pomluv a hlavně řadou nesvárů, které řádně zamotají hlavu nejednomu z Galů v naší známé vesničce. A jak už jistojistě víme, Asterix je jistota dobrého čtení a zábavy. Tento sešit to jenom potvrzuje......

aychend
26.04.2013

Velmi vtipné :-DDD Jelousubmarino, pomoc mi uklidit zboží! Honem! Ta scéna s piráty a římskou lodí taky stála za to a hlavně dohady o předním a zadním voji. :-D Vrať se dozadu a kupředu!