Nebe mu padá na hlavu

Nebe mu padá na hlavu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43554/asterixova-dobrodruzstvi-nebe-mu-pada-na-hlavu-43554.jpg 3 101 11

Asterixova dobrodružství série

Galská vesnice je na nohou: svou návštěvou je poctil Twynsdalec, fialový človíček z vesmíru, který přiletěl v obrovské kouli plné zázraků mimozemské techniky. Vzápětí se objeví další kosmická loď s mimozemšťany. Tentokrát jsou to však pokrytečtí Nagmové, kteří touží po Panoramixově lektvaru…

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Le ciel lui tombe sur la tete , 2005

Gordonlord
Gordonlord
11.11.2022 odpad!

Nedivím se, že se po tomhle díle kompletně vyměnil tvůrčí tým. Uderzo a Gosciny vytvořili svého času napsoto kultovní a nadčasová Asterixovská dobrodružství, ale tohle už přesáhlo hranice trapné prázdnoty. Válka mimozemšťanů o kouzelný nápoj je fakt přiblblá zápletka, naprosto rozbourávající atmosféru dřivějších příběhů.

A nezachrání to ani jediná nápaditá hláška knihy : "Když se Asterix napije, někdo si to vypije". To je prostě málo, tohle v tom ufounském prázdnu ani tu jednu hvězdu nedokáže rozdmýchat.

ArkAngel
ArkAngel
25.08.2022 2 z 5

Když už jste udělali x příběhů o Asterixovi a nevíte, jak pokračovat, přihoďte tam mimozemšťany a nechte, ať se Galové zapojí do mezihvězdného konfliktu. S kouzelným lektvarem jsou Galové opět nepřemožitelní, protože tento nápoj předčil svou mocí veškeré technologie ve vesmíru. Tragické.

yaoiyuri
yaoiyuri
29.12.2021 3 z 5

Vzhledem k tomu, že mám v očích stále pachuť ze včerejší četby Caesarovy galéry, dávám 3*, protože to bylo o chlup lepší, ale v kontextu celého díla je to opět nezajímavá, neoriginální a nevtipná slabota.

Začátek (cca první 3 stránky) vypadal ještě slibně, ale pak to šlo z kopce. Zápletka je opět 100krát provařená tahanice o lektvar, mimozemšťani a jejich technologie se do tohoto univerza vůbec nehodí.
Dorazilo mě poděkování / věnování Waltu Disneymu na konci, protože v celém díle jsem nenašla ani kousek odkazu na jeho tvorbu (a v Twynsdalecích už vůbec ne).

Khazara
Khazara
05.07.2019 1 z 5

Tohle mě vážně nebavilo a to ve všech ohledech. Především to jde poznat na odfláklé kresbě, kdy chybí různé detaily v pozadí (v některých případech je třeba místo domku jen jednobarevný obrys atd.) a ta parodie na USA vs Japonsko byla také o ničem.

Atlantis
Atlantis
11.01.2019 odpad!

Hnus! S přehledem nejhorší komiks s Asterixem, který kdy vznikl. Pocta Disneymu? Kde? Že ten mimozemšťan má bílé rukavice jako Mickey Mouse? A ano, čtete správně - mimozemšťan. Naši oblíbení hrdinové se setkávají s návštěvníky z vesmíru. Dává to asi stejný smysl, jako když se s nimi potkali četníci. Pitomý díl, který ještě zhoršuje neosobní počítačová kresba.

Kuža007
Kuža007
19.11.2018 2 z 5

Asi nejhorší Asterix. Bohužel. Chudák Uderzo to myslel dobře, ale dopadlo to strašně.

Babouš
Babouš
18.07.2015 odpad!

Chápu, že chtěl Uderzo vyseknout poklonu Disneymu, ale tohle se skutečně nepovedlo: uměle vytvářená nová pravidla, počítačové ilustrace, vtipy na úrovni první třídy. Pro děti možná OK, pro fanoušky Asterixe ale brutální pošlapání odkazu.

Heřmis
Heřmis
19.02.2015 2 z 5

Ano, souhlasím, že Asterix a k tomu mimozemšťané je spojení, které mě také zaskočilo a určitě už jsme zažili mnohem lepší díly.

borknagar
borknagar
29.10.2014 2 z 5

Nejslabší Asterix ze všech, kdyby nevyšel, nic by se nestalo.......

tyzik.cejka
tyzik.cejka
25.04.2013 odpad!

co to má bejt tohle by se nemělo ani vydávat

Vojta
Vojta
30.11.-0001 2 z 5

Asterix a mimozemťani? To nejde k sobě. Už ta cesta do Ameriky mi přišla trošku na pováženou, ale to se dalo ještě přežít, protože u toho byl René Goscinny. Kdežto u tohoto díla byl jenom kreslíř Alberto Uderzo, což se dost projevilo.

Autoři knihy

René Goscinny
francouzská, 1926 - 1977
Albert Uderzo
francouzská, 1927 - 2020

Kniha Nebe mu padá na hlavu je v