Asterixova odyssea

Asterixova odyssea https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43561/asterixova-dobrodruzstvi-asterixova-odyssea-vydani-43561.jpg 4 100 10

Asterixova dobrodružství série

Druidovi Panoramixovi dojde jedna ze zásadních přísad do kouzelného nápoje: kamenný olej, čili petroleum. A tak se musí Asterix spolu s Obelixem vypravit do Mezopotámie, aby ho získali, zatímco Římané se snaží vzniklé situace využít…

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

L´Odyssée d´Astérix , 1981

Luky110812
09.03.2023 5 z 5

Tuto knihu komiksu si syn přečetl sám. Od té doby patří do jeho TOP sbírky.

yaoiyuri
13.07.2021 4 z 5

“To jméno jsem přijal z obchodních důvodů! Ve skutečnosti se jmenuji Rosenblumenthalovič.”

Celá ta myšlenka s podvratným druidem/agentem mi přišla v rámci tohohle univerza dost přitažená za vlasy a nakonec i dost nevyužitá. Ale jinak - příběh je čtivý, cestuje se po Blízkém východě, potkáme i chudáky piráty... Za mě to splnilo to, co by mělo, i když ne 100%. V téhle sérii existují i mnohem slabší díly.

Gordonlord
11.07.2021 1 z 5

Tohle už byla dost bída. Jak jsem se později dozvěděl, tenhle díl dělá kompletně sám již pouze Uderzo, Gosciny byl tou dobou již po smrti. Rozdíl oproti Asterixovským klasikám je v tomhle případě více než propastný.

Pokus o humor selhává na všech frontách. Římský špeh s vynálezy ála James Bond se do příběhu hrozně nehodí a staré známé kulturní a historické odkazy či narážky, které mi přišly otravné a laciné i za zlatých časů, jsou tady už vážně servírovány dost "brainless" způsobem. Jinak tady vlastně žádný vtip, humor ani nápady, či nejdejbože vtipné dialogy nejsou.

Jediné, co mělo trochu nápad, byla cesta přes poušť, kdy po Asterixovi a Obelixovi nějaké kmeny stále střílely šípy s tím, že si je spletli s kmenem, s kterým jsou ve válce. A taky kresba je pořád fajn, i když ne už tak detailní a vymazlená jako dříve, ale pořád evokuje zlaté staré časy.

KillHurt
26.03.2020 4 z 5

Nebylo to špatné a narazil jsem na pár svěžích nápadů. Bohužel absence Goscinnyho je citelná a vytratila se jistá svěžest. Přesto se jedná o kvalitní a vtipnou zábavu.

haki34
20.09.2019 3 z 5

jak tak čtu těch pár komentářů předemnou, asi to není to nejlepší s Asterixem a Obelixem..ale syn přinesl z knihovny, tak jsem přečetla...
nevím, nakolik různé narážky pobaví školáky na prvním stupni, ale budiž..mně až tak neoslovily...navíc se mi nelíbil font písma - přišlo mi že se celkem nepohodlně čte.
Synovi to přišlo celkem fajn, četla se mu dobře, v 7mi letech dává 4* :))

hláška, u které jsem se fakt uchichtla : "To je mrtvička ! to znám, šváru chytlo to samý, když k němu přišel římskej kvestor vybírat nájem! "

Kuža007
09.09.2019 5 z 5

Myslím si, že tento Asterix by se měl spíš jmenovat: Srdečné pozdravy z Blízkého východu. Není to klasický Asterix, ale vtipný. Taková antická parodie bondovky.

Atlantis
30.07.2018 2 z 5

Ne ne, tohle není ten Asterix, jakého máme rádi. Opět to svedu na to, že příběh i kresba byla na Uderzovi, ale takhle ne. Modernosti typu Jamese Bonda mezi druidy vyloženě trhaly oči a rozkládaly děj a jinak bylo až bolestně vidět, že autor jel šablonou "Jsme v Izraeli, tak co by tam mohl Asterix vidět".
Tento díl s klidem vynechejte, o nic nepřijdete.

Lucien2008
03.03.2015 4 z 5

Moc dlouhá cesta

Avatar Aang
10.05.2014 5 z 5

tenhle díl byl hodně dobrodružný.

tyzik.cejka
25.04.2013 4 z 5