Asterix v Helvetii

Asterix v Helvetii https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7647/bmid_asterix-v-helvetii-vsm-7647.jpg 5 161 14

Asterixova dobrodružství série

Dekadentní místodržitel ve městě Condatum nemilosrdně okrádá Řím na daních. Kvestora, který přijede na kontrolu, přiotráví, aby zdržel vyšetřování. K stonajícímu je přivolán druid Panoramix, který prohlásí, že kvestora dokáže vyléčit, jenže do léčivého nápoje potřebuje poměrně vzácnou přísadu - Leotopodium alpinum, neboli plesnivec, a ten se dá najít pouze ve vysokohorských polohách v Helvécii. Asterix a Obelix tudíž bez meškání vyrážejí na cestu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix chez les , 1970

Skallarix
06.04.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších komiksových dílů Asterixových dobrodružství, které jsem četl. Srandičky z helvetských stereotypů a politiky, stejně tak z politiky římské (a nejen římské, mnoho paralel bychom mohli nalézt i dnes v té současné). Opět jeden z těch dílů, který umí dobře pobavit nejen mladší čtenáře - a možná i právě... Je tu dosti vtípků, které pochopí právě až dospělí.

FirstDaw8ID
06.08.2021 5 z 5

Další z velmi povedených dílů. Kresba se hodně posunula, vtípky baví a spousta je jich je lehce skrytých, jsou vážně chytré a to mě na těchto příbězích baví asi nejvíc. Číst to jako dítě, asi bych spoustu vtipů vnímal jinak nebo vůbec nepochopil.

Gordonlord
23.04.2021 3 z 5

Dobrá zápletka, humor postavený na orgiích a švýcarských stereotypech. Novinkou je, že mezi kladné postavy se vedle galů vůbec poprvé zařadil i Říman, který byl dokonce pozván k závěrečnému hodovnímu stolu v galské vesnici. Jsem rád, že jsou autoři občas schopni lehce porušit své stereotypy, protože systematika Asterixovych příběhů svádí snadno k tomu, aby do onoho zasmradleho stereotypu stejně lehce spadla.

Slovní hrátky a gagy jsou opět přítomny, i když ne v tak velkem množství jako u Zlatého srpu nebo předchozí Kleopatry.

Mezi nejpamátnější nápady patří hostinský, který každou půlhodinu vyřvával na své hosty "kuku" a oni museli obrátit přesýpací hodiny ve svém pokoji.

Pořád dobrá a zábavná Asterixovská... No nebojím se říci klasika.

yaoiyuri
10.01.2021 4 z 5

Nobody:
Hostinský: KUKU!

Díl plný orgií, narážek na Švýcary a sýrové fondue. Jen škoda poněkud nevyužité postavy kvestora Zánětnerva, na kterém sice stojí celá zápletka, ale mihne se tam jen na začátku a na konci, kdy se mu od Galů dostane nebývalé pocty. Mohlo se alespoň v pár panelech ukázat, jak se měl ve vesnici a jak se k němu stavěli tamější obyvatelé.

J.P.S.
19.09.2020 5 z 5

Jde o jeden z mála dílů (ne-li možná jediný?), kde jednou z vysloveně kladných postav je i Říman. Právě kvůli záchraně otráveného římského kvestora se Asterix s Obelixem vydají do Helvetie hledat Stříbrnou hvězdu (=protěž), aby Panoramix mohl uvařit protijed.

Úžasné utahování si ze švýcarské kultury aneb nejbezpečněji se cítíte zavřeni v sejfu :)) A když orgie, tak se sýrovým fondue, ale pozor: Za první upadlou kostičku chleba dostanete holí, za upadlou kostičku chleba druhou dostanete bičem, a za třetí kostičku letíte do Ženevského jezera se závažím na nohou :)) Gagy a hlášky v tomto díle mě naprosto rozsekaly :D :D

P. S.: Zajímalo by mě, jak asi chutnají "Dršťky z divočáka smažené v loji z pratura (s medem!)" :)))

Iamblichos
01.05.2020 5 z 5

Orgie s fondue ma rozsekali :-))

KillHurt
26.03.2020 5 z 5

Další díl, který mám doma už od dětství. Vážně uvažuji o tom, že právě tento sešit se ve velkém založil o můj smysl pro humor. Některé hlášky cituji i po skoro 25 letech. Dnes je ten sešit opravdu notně ohmataný.

Kuža007
09.09.2019 5 z 5

Jeden z nejnádhernějších Asterixů. Skvělý humor a hlavně příběh. Samé orgie a satira na Švýcary a Švýcarsko. Krásné.

Atlantis
12.11.2018 5 z 5

Přesně takového Asterixe chci číst. Příjemný humor, dostatečně smysluplná zápletka a hlavně vtipy na danou zemi, které nejsou na sílu a i když o dané oblasti (tentokrát Švýcarsko) máte jen všeobecné ponětí, vtipy si užijete a minimálně se pousmějete. Prostě klasický "starý" Asterix s Obelixem tak, jak je máme všichni rádi.

borknagar
10.01.2016 5 z 5

Asterix s Obelixem zažijí napínavé dobrodružství v Helvetii, když je druid Panoramix vyšle pro stříbrnou hvězdu. Opět nás čekají menší a větší šarvátky s římany, římské orgie a radovánky, krásná helvétská příroda, vnitřek trezoru a také precizní helvétskou náturu. Prostě bude plno kuku a kuku, až to některým poleze na nervy. Vše jako vždy dobře dopadne, zlo bude záslužně potrestáno a jako pokaždé nás čeká oslava návratu našich hrdinů......

Babouš
18.07.2015 5 z 5

Oproti ostatním Asterixům je tenhle trochu vážnější a myslím, že spíš pro vyspělejší čtenáře. Tolik narážek na dekadentní římskou kulturu (srovnání s divokými 60. lety?) a na Švýcary! Úžasné čtení.

Avatar Aang
08.05.2014 5 z 5

Byl to dobrý comics

tyzik.cejka
06.07.2013 5 z 5

krááááááááááááááááásné

Vojta
30.11.-0001 5 z 5

Můj nejoblíbenější Asterix ze všech. Je v něm všechno: akce, napětí, vtip, panenská příroda, orgie(něco podobného s fondue se pokusím někdy uspořádat) a správný konec, když ten zlej dostane na držku.