Asterix u Piktů

Asterix u Piktů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183469/bmid_asterix-u-piktu-183469.jpg 4 61 8

Asterixova dobrodružství série

Nejnovější album příhod neohroženého Gala Asterixe a jeho nerozlučného přítele Obelixe. Nečekaný nález na pláži je přiměje, aby se vypravili až na sever Británie k Piktům.

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix chez les Pictes , 2013

yaoiyuri
29.12.2021 4 z 5

Starý, a přesto nový Asterix. :) Je dobře, že Uderzo předal žezlo někomu mladšímu, kdo do série (zatím povedeně) vlil novou energii a nápady, protože jeho poslední kousky byly po scénáristické stránce tragédie.

Díl se nese v duchu klasických „Asterix v“ ještě z pera Goscinnyho, a je podobně svěží a zábavný jako jeho dávní předchůdci ze 60. let. Snad to scénáristovi Ferrimu a kreslíři Conradovi vydrží a i v budoucnu udrží kvalitu a především ducha původních komiksů a vyhnou se všem nešvarům moderních adaptací a předělávek.

Atlantis
30.09.2020 4 z 5

Bál jsem se, jak dopadnou Asterixova dobrodružství v rukou nové tvůrčí dvojice. Ale zároveň jsem se uklidňoval, že horší než Uderzovy díly to nebude. A nebylo. Asterix u Piktů je velice solidní díl, taková zlatá střední kvalita.
Chválím krásnou kresbu, kdy nemáte pocit, že by naše Galy tvořil někdo jiný, ale zároveň v tom cítíte určitou změnu. Vše je takové detailnější, živější. Příště bych uvítal více humoru a budu spokojen.

KillHurt
26.03.2020 4 z 5

1. díl v rukou nových autorů. Tady byli Ferri a Conrad ještě pod dohledem Uderza. Asterixe miluju a na klasické díly nenechám dopustit, ale z pár předcházejících dílů (nejvíc v Nebe mu padá na hlavu) jde již poznat, že Uderzovi dochází dech. V tomto díle jsem rád, že spojil síly s mladší krví a předal pochodeň. Noví autoři se chopili výzvy se ctí a Piktové připomínají starší díly z doby největší slávy. Navíc se povedlo implementovat modernější nádech.

Kuža007
19.11.2018 4 z 5

Asterix u Piktů sice pookřál, ale už to není Asterix R. Goscinnyho a A. Uderza. Přesto dobré.

Zmiu
12.11.2016 4 z 5

Připojuji se k souhlasným komentářům, po dlouhé době prima Asterix. Jako bych četla nějaký ze starších dílů.

Bargud
01.01.2016 4 z 5

Než jsem se do nového Asterixe nové dvojice (klobouk dolů) pustil, měl jsem obavy. Snad se vrátí ke starším dílům, a ne k tvorbě Uderza.
Obavy naštěstí byly zbytečné, Asterix a Obelix jsou zpátky! Budu se těšit na každý další díl. Ještě jednou klobouk dolů. Bravo!

trudoš
08.04.2015 5 z 5

Skutečně excelentní - po sérii lehkých zklamání z posledních alb Alberta Uderza je tohle opět návrat k tomu nejlepšímu, co Asterix kdy nabídl. Výborný příběh, skvělé gagy a nápadité scény. Osobně jsem příliš comebacku nevěřil, ale pánové Ferri a Conrad dokázali bez problémů navázat tam, kde mistři Goscinny a Uderzo skončili. Přitom se čtenáři kýčovitě nepodbízejí ani plánovitě nevnucují. Klobouk dolů a jen tak dál.

borknagar
02.01.2015 4 z 5

35. díl Asterixe je po delší době zase ten starý dobrý Asterix, avšak je zcela nový (a kdo si příběh přečte, pozná, že tu chybí hodně moc zavedených věcí z minula). Text je od Jean-Yves Ferriho a kresba od Didiera Conrada (avšak hodně moc podobná Uderzovi). A co si budeme povídat, jsem moc rád, že má Asterix pokračovatele. A přečtením Asterixe u Piktů si troufám napsat, že je Asterix v dobrých rukou a máme se na co těšit. Uvidíme novým dílem, který má vyjít v letošním roce (2015)....

Asterix

Autoři knihy