Asterix I-IV

Asterix I-IV https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291187/bmid_asterix-i-iv-wpM-291187.jpg 5 110 13

Souborné vydání příběhů Asterix z Galie, Asterix a zlatý srp, Asterix gladiátorem a Asterix a Gótové.

špulo
25.10.2023 5 z 5

Toto sa nedá ohodnotiť na menej ako fulhavz. Nejde to. Vytýkajte tomu čokoľvek, menej si to proste nezaslúži. Kniha, ktorú otvoríte kdekoľvek, kedykoľvek a v akejkoľvek situácii, a vždy z vás vylúdi úsmev. Mňa v detstve títo dvaja minuli, tak si robím radosť teraz v strednom veku. A je to radosť veliká ;)).
"Bývalí Keltové, statní jonáci..."

mia.com
12.12.2019 5 z 5

Miluju Aterixe s Obelixem od mala a tak bylo načase si v dospělosti konečně pořídit komixy. Jsou prostě skvělé. Co k tomu dodat :)

Smrtka92
11.09.2019

Asterix a Obelix hrdinové mého dětství. Je pravda, že i dneska si ráda přečtu tyhle komiksy a i na animované zpracování. :-) postupně svoji sbírku jak filmovou tak i tu knižní rozšiřuju :-) Je fajn, že v některých dílech komiksu se dají najít děje některých filmů :-)

jenda88
06.07.2019 5 z 5

Super knížka.

Devil-Ivet
03.01.2019 5 z 5

Asterixe zbožňuji od dětství, ale až teď jsem otevřela komiks. Je to úžasné, veselé a ty kresby! Těším se na další díly. Toto se snad nikdy neomrzí :)

Ran
04.09.2018 5 z 5

Komiks má hezké ilustrace a každý příběh má skvělý a vtipný děj.

Tesinka_Laufey
03.08.2018 5 z 5

Po každém přečtení najdu něco nového a pokaždé se od srdce zasměju. Asterix je rozhodně jedna z postav, která nikdy neomrzí a je schopný zaujmout lidi různého věku.

Voda1
22.03.2017 5 z 5

Velmi hezká a vtipná kniha.

martinstefko
26.09.2016 5 z 5

Asterix je jednoduše klasická evropská postava.

Aki12
04.09.2016 3 z 5

Naprostá francouzská klasika, co se týče komiksu.

martinkaLLL
19.01.2016 2 z 5

Pěkný, ale dost se tam opakují stejné věty. Spíš si to zaslouží hvězdičky za ilustraci. V televizi bych řekla že je to lepší.

Heřmis
20.07.2015 5 z 5

U této klasiky nemohu jinak než plný počet. Jedná se skutečně o velmi povedený komiks a souhlasím s komentářem níže, že v dospělosti mě to baví minimálně stejně jako v dětství.

valda
04.05.2012 5 z 5

První díl souborných vydání legendárního francouzského komiksu o dvou Galech. O malém důvtipného Asterixovi a bodrém Obelixovi. Společně s druidem Panoramixem, který umí uvařit nápoj síly, a malým Obelixovým pejskem Idefixem, bydlí v jediné vesnici na severu Francie, která ještě odolává Caesarovým vojskům. Kromě stavění menhirů a pojídání divočáků si oba hrdinové musí poradit s římskými legionáři, najít Panoramixovi nový zlatý srp, vypořádat se s Góty a najít barda dřív než začne zpívat Caesarovi.
Komiksy o Asterixovi jsou prostě klasika, měl jsem je rád jako dítě, a překvapivě mě baví i teď. Pořád je to strašná sranda, a podle mě se baví nejenom děti, ale i rodiče, protože Goscinny umí skvěle využít prostředí starověku a děj má i velký přesah v tom, že obsahuje spoustu narážek na historii. Samotného mě překvapilo, že mě komiks baví stejně jako v dětství. Jinak o Asterixovi existuje i několik celovečerních kreslených a hraných, více či méně povedených filmů. PS: Obelixi, ty né, né.. Přece sám dobře víš, že si jako malý spadl do kotle. :-)