Asterix - Caesarův papyrus

Pod nejnovějším albem jsou podepsáni opět Jean-Yves Ferri a Didier Conrad, autoři předchozího svazku Asterix u Piktů. Ústředním motivem jsou tentokrát Caesarovy Zápisky o válce galské a příběh se odehrává současně v Galii a v Římě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269689/asterix-caesaruv-papyrus-YfD-269689.jpeg 4.538

Asterixova dobrodružství (36.)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Egmont (ČR)

Le Papyrus de César (2015)

Počet stran:48
Jazyk vydání:český
Ilustrace/foto:Didier Conrad
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-252-3566-9

Kniha Asterix - Caesarův papyrus

trudoš
09.11.2017

I když Jean-Yves Ferri scénáristicky stále překonává většinu sólových příběhů Alberta Uderza, pocit nadšení jako u předchozího alba Asterix u Piktů se tentokrát nedostavil. Samotná zápletka není špatná, navíc je ze sympaticky důvěrného prostředí (pro mě) a prošpikována různými narážkami na tu či onu roli v nakladatelské branži. Jen mi přišlo, že to nejlepší zúročili autoři hned v první půlce a ta druhá se už odvíjela tak nějak samospádem. Gagy i slovní přestřelky stále fungovaly, ale gradace příběhu byla nulová, přičemž postava samotného Asterixe začala být lehce ikonická sama pro sebe. Zatímco Obelix je stále ten stejný plnoštíhlý trouba, z jeho chytřejšího kamaráda se stala všestranná figurka, která se jen usmívá. Chyběla mi špetka osobitosti, kterou Asterix dříve vždycky měl - horkokrevný, statečný, tvrdohlavý, dobrácký. Uměl se vztekat a občas se i mýlit, ne být jen hrdinou na plný úvazek. Jinak ovšem paráda a doufám, že se vysoko zdviženou laťku podaří sérii udržet i do budoucna.

JeKa
06.05.2017

Asterix a Obelix jsou mí kamarádi už od dětských let a na jejich příběhy dodnes nedám dopustit. Samozřejmě, že ty první, staré, jsou nejlepší, ostatně, všechno, co znáte od dětství je vždycky lepší, ať už jsou to Kačeři anebo Čtyřlístek, přesto myslím, že tohle je důstojný mladší bratříček a rozhodně jsem se u sešitu dobře pobavila.

Rilian
28.03.2017

Asi bych se přidal k několika zdejším komentářům. Oproti starším dílům, je to asi nejslabší Asterixův příběh. Ale samozřejmě jsem se výborně bavil.

Zmiu
22.11.2016

Ještě lepší než Asterix a Piktové. Spousta nových zajímavých nápadů, a po dlouhé době jsem se zase u Asterixe zasmála.

Tapeworm
19.07.2016

Trošku slabší díl, ale i přesto zábava.

Benjiki
21.01.2016

Nemůžu si pomoct, ale spíš slabší Asterix. Hodně narážek, jak už je zvykem, to jo, ale nemá to tu šťávu ani dostatečnou zápletku. Pořád je to srdcovka a věřím že je série v dobrých rukou, ale třeba Piktové od stejných autorů byli mnohem lepší.

borknagar
02.01.2016

Nový Asterix a pro mě velké překvapení. Bavil jsem se a to se u některých posledních Asterixů úplně říct nedalo. Kresba úžasná, detailní, k nerozeznání od původní kresby. Ano, Asterix je v dobrých rukou. Těším se na další sešity a doufám, že nebudu čekat příliš dlouho......

Bargud
01.01.2016

Další díl Asterixe pánů Ferri a Conrad, další velké spokojení.
Nyní se nebojím prohlásit, že je Asterix v dobrých rukou. Už se těším na další galské dobrodružství :)

komiksy

Autoři knihy