Asterix a Kleopatra

Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7645/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-a-kleopatra-7645.jpg 4.7163

Asterixova dobrodružství 6.

Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix et Cléopâtre, 1965

Kniha Asterix a Kleopatra

Ivan F

Niekedy je ťažké vymyslieť originálny komentár. V prípade tohto príbehu sa o to nejdem pokúsiť, pretože by som len opakoval chválospevy ľudí, ktorí pridali komentáre predo mnou. Len dodám, že príbehy Asterixa, Obelixa, Idefixa, Panoramixa (a všetkých ďalších ixov) plus Julka Cézara a všetkých tých čo sa na stránkach týchto nestarnúcich komiksov objavili (vrátane Kleopatry s jej pekným nosom a odpornou povahou) sa mi nikdy nezunovali a s radosťou ich čítam zas a znova. Pohodu, ktorú mi prinášajú, je na nezaplatenie.

FirstDaw8ID

Tohle mě neskutečně baví. Jsem jedním z těch, co jako první viděli (hraný) film, tudíž pro mě příběh komiksu nebyl ničím novým, přesto jsem si ho náramně užil. Příběh nikde nedrhne, humor je velice příjemný, pobaví i hieroglyfy v bublinách a egyptské prostředí je krásně nakresleno. Prostě spousta věcí, na které člověk následně rád vzpomíná. K tomuto dílu se určitě rád vrátím a vlastně nebude záležet na tom, jestli sáhnu po tištěné verzi, nebo se podívám na jednu z filmových adaptací. Rozhodně doporučuji do sbírky.

Gordonlord

Filmová předloha, jak hraná tak kreslená, dala tomuhle díku vlastně punc nesmrtelnosti. Jedná se vedle Zlatého Srpu o nejlepšího Asterixe, kterého jsem zatím četl. Těžko soudit, jestli jsou nějaké díly lepší, ještě jsem se k nim nedostal. Ale zde je opět fůra vtipných a nápaditých slovních hříček, origin Sfinžina uraženého nosu a cizokrajnost egyptského jazyka pro Galy z tématiky vyždímala snad maximum vtipných situací.

Děj je jednoduchý - galové pomahají Kleopatře vyhrát soutěž. Vsadila se s Caesarem, že stihne v šibeničním termínu vystavět chrám. Do cesty se jim staví konkurenční stavitel, ale i římská vojska. Spousta nápaditých situací, srandiček a hlášek, spolu s ikonickou kresbou a atmosférou a hlavně prostým, jasným dějem, ženou zápletku stále dopředu a není zde téměř místa na nějaký slabší moment.

Potěší i spousta vtipných a nápaditých detailů jak v kresbě, tak v dialozích.

Stejně jako Asterix a Zlatý Srp (který mi přijde o něco lepší, ale je možné, že v tomhle případě u mne hodně praucje nostalgie) se jedná snad o nejlepší díl Asterixovy ságy.

yaoiyuri

X: Už není čas, kapitáne! Co budeme dělat?
K: Potopíme loď. Výsledek bude stejný a ušetříme si výprask...

Animovaný film znám prakticky nazpaměť... a komiksová předloha rozhodně nezklamala. Obojí je skvost ve svém žánru. Jen mě překvapilo, jak moc se liší legendární nosík komiksové královny Kleopatry od té filmové.

J.P.S.
19.09.2020

Tak tenhle příběh z Římany okupovaného Egypta má opravdu grády. Jestli jste nevěděli, proč slavné sfinze chybí nos, tak za to ve skutečnosti může Obelix :))

Ale úplně nej jsou Egypťani pracující na stavbě, kdy si po směnách navzájem od bič a střídají se v bičování kolegů, kteří zrovna pracují :)) A chudák chlapík dělající přesčas :))

Ivan Kučera
10.08.2020

Nie je to úplne moja šálka kávy, ale musím dať 4*. Je to proste príliš rozkošné (piráti sa radšej potopia sami, keď vidia Obelixa), hravé (dabované rozhovory, titulkované informácie), vynaliezavé (dopravné značky), šikovné (noviny) a milé (suveníry). Inteligentnejšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Roztopašná zrážka dvoch tak rozdielnych svetov, ako je ten galský a ten egyptský. Hravé používanie citosloviec (ťuk ťuk, haf haf, plesk plesk). Exotická pieskovo-pyramídová výprava plná vizuálne podmanivých atrakcií.

KillHurt
26.03.2020

Tak tohle je klasika nad všechny klasiky. Asterix a Kleopatra je tak zprofanovaný příběh (díky animovaného i filmového zpracování), že jde u některých lidí vysledovat, jak mají v sobě zakořeněné některé historické nepřesnosti, které vnímají jako fakta. Tento díl je vpravdě epický a vůbec se nedivím, že si ho filmaři vybrali k adaptaci.

Atlantis
25.02.2020

Asterix a Kleopatra je díky animovanému filmu dnes již klasika. O to více jsem byl zvědavý, jak se bude původní předloha (tedy tento komiks) lišit. A můžu říct, že prakticky celá kniha je políčko po políčku přesná adaptace. Závěr je lehce odlišný, ale chápu, proč jej animák změnil.
Zapomeňte na 300 nebo Watchmeny, Asterix a Kleopatra je nejvěrněji adaptovaný komiks!