Asterix a Caesarův vavřínový věnec

Asterix a Caesarův vavřínový věnec https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7648/bmid_asterix-a-caesaruv-vavrinovy-venec-WNf-7648.jpg 5 166 11

Asterixova dobrodružství série

Náčelník Majestatix s manželkou se v doprovodu Asterixe a Obelixe vyberou na nákupy do Lutécie. Při té příležitosti navštíví i bratra paní náčelníkové. Během večeře, kde se toho hodně vypije, dojde na chvástání se a hrdé řeči. Situace vyustí v pozvání na hostinu do nepokořené galské osady, na které má jako koření k hlavnímu pokrmu sloužit Cézarův vavřínový věnec. Chtě nechtě, Asterix a Obelix vyrážejí do Říma, aby se této "kulinářské speciality" zmocnili.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Les Lauriers de César , 1972

Kuža007
16.02.2024 5 z 5

Asi první první Asterix, kterého jsem v mládí četl, a teď, když jsem si přečetl po víc jak deseti letech, tak musím konstatovat, že neztratil nic ze své vtipnosti, humoru ani ze svého krásného příběhu. Množství vtipných a humorných momentů, např. Asterixova obhajoba, opilý Obelix či samotné finálové rozuzlení. Jeden z nejlepších, ba dokonce bych se nebál říci ani to, že možná i úplně nejlepší díl Asterixe v rámci celé této stále pokračující série.

Skallarix
11.11.2023 5 z 5

Caesarův vavřínový věnec je jeden z dílů, který jsem dostal jako malý kluk a tedy zároveň i díl, který jsem tehdy četl a prolistoval tolikrát a tolikrát. A teď, když jsem ho přečetl znovu, tak po zhruba dvaceti pěti letech, mě snad pobavil ještě více, než tehdy. Nejen pro možnou nostalgii, nejen pro souvislosti a vtipy, které mi možná dříve nedocházely, nebo mi nepřišly třeba tak vtipné. Za mě je to prostě jeden z těch velmi zdařilých dílů našich kreslených galských hrdinů.

FirstDaw8ID
18.11.2022 4 z 5

Příběhově lehce slabší než předchozí sešity, ovšem velice bývorné komické situace a zápletky to skvěle vyvažují. Jen se divím, jak rychle se Obelix, při své tělesné konstituci dokáže opít. :) A možná by tento díl fungoval ještě lépe než kdejaká brožurka upozorňující na nebezpečí alkoholu - ten přeci způsobil nejen úpadek nejúžasnějšího města, ale i samotné Římské říše.

FirstDaw8ID
07.09.2021 4 z 5

Příběhově lehce slabší než předchozí sešity, ovšem velice bývorné komické situace a zápletky to skvěle vyvažují. Jen se divím, jak rychle se Obelix, při své tělesné konstituci dokáže opít. :) A možná by tento díl fungoval ještě lépe než kdejaká brožurka upozorňující na nebezpečí alkoholu - přeci jen, ten přeci způsobil nejen úpadek nejúžasnějšího města, ale i samotné Římské říše.

Gordonlord
04.05.2021 4 z 5

Majestatix se v opilosti s bratrem své ženy vsadí, že mu uvaří jídlo kořeněné listem z Caesarova vavřínového věnce. A získat ho do Říma jedou pochopitelně Asterix s Obelixem.

Je tu spousta nových hlášek, svěžích zajímavých vtipů a naštěstí tentokrát humor nestojí na nekonečném mlácení Římanů. Nápady, humor a slovní hříčky jsou stále v zajetém duchu předchozích povedených příběhů, ale tentokrát mi přišlo, že mají lehce novou a cerstvou poetiku.

A navíc se tu tentokrát docela chlastá, a to nebylo úplně zvykem.

S radostí vidím, že i některé, pomalu zasmrádlé running joky se dočkaly osvěžujících nových prvků. Takže zase jednou vydatná comicsová krmě v nezaměnitelném a jedinečném stylu.

J.P.S.
19.09.2020 5 z 5

"Tak necháte se už sežrat, nebo ne? Šelmy jsou hladové, jeden lev už sežral pantera!"

Prostě BÝVORNĚ !!!

KillHurt
26.03.2020 5 z 5

Bývorně. Tady je nadsázka už mimo kategorie. Taky proč si neuvařit ragú z Caesarova vavřínového věnce, že? Výborné hlášky a skvělé vtipy s dobrou pointou.

Atlantis
05.08.2018 4 z 5

Premisa tohoto dílu je velmi na sílu a trošku to zavání, že tenhle díl vznikl na rychlo. To ale nic nemění na tom, že tempo, jakým se střídají místa a všudypřítomný vtip dělá za "Vavřínového věnce" výborný díl. Nebo tedy spíše BÝVORNÝ!

Ezios
15.01.2016 5 z 5

Skvělý díl, který má všechno. Velkou dobrodružnou výpravu, sarkasmus, klasické vtipné hlášky i nové skeče Asterixe a Obelixe. A k tomu slušnou pointu.

Rebel0007
19.05.2015 2 z 5

Tentokrát mně pobavil jenom opilý Obelix jinak podprůměr.

borknagar
09.03.2014 4 z 5

Pro mě trošku slabší díl, ale pořád švanda k popukání. Kdo má rád Asterixe, ani zde čtením neprohloupí. Poctivé čtyři hvězdičky :)

Gaius Julius Caesar Asterix Obelix

Autoři knihy