Asterix v Itálii

Asterix v Itálii https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374077/bmid_asterix-37-asterix-v-italii-Vlk-374077.jpg 4 41 8

Asterixova dobrodružství série

Populární komiksová dvojice Asterix a Obelix, kterou původně vytvořili Albert Uderzo a René Goscinny, je zpět! Píše se rok 50 př. n. l. a Itálie je pod římskou nadvládou. Julius Caesar touží po jejím sjednocení prostřednictvím kvalitních římských silnic, jejichž financování má na starosti zkorumpovaný senátor. Ten přichází s nápadem uspořádat mezinárodní závod Napříč Itálií, kterého se samozřejmě zúčastní i naši hrdinní Galové vedle reprezentantů dalších národů tehdejšího známého světa.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix et la Transitalique , 2017

Atlantis
03.04.2024 4 z 5

3,5* Bude hodně záležet, jak máte Asterixe načteného. Itálie je totiž hodně podobný koncept jako Gálie nebo Španělsko - prostě cestujeme po dané zemi a haha, hihi, tuhle narážku přece chápu. Není to vyloženě špatné, ale spíše takové okoukané. Chválím skryté gagy, které vám vyloženě nekřičí do obličeje, mám rád tuhle novou detatilní kresbu, humor je taky taky. Jenže jej hodně zabíjí český překlad. Je obrovská škoda, že si překladatel nedal větší práci a některé vtípky buď zazdil, nebo suše přeložil z originálu.

Kuža007
16.02.2024 5 z 5

Velice velice nadprůměrný díl celé série a jeden z nejlepších nové autorské dvojice. Sledujeme krásné závodnické dobrodružství Asterixa a především Obelixe napříč celou Itálií, občas mi to trochu připomnělo i Top Gear v dobách jeho největší slávy. Množství vtipných míst, nejlepší bezvýhradně byl maskový závodník Coronavirus a jeho spolujezdec Bacilus. Konečně byl do popření postaven víc Obelix. Zkrátka další výborný díl Asterixových dobrodružství.

Bája89
23.08.2023 4 z 5

Návrat do dětství. Asterix a Obelix jsou sázka na jistotu. A tenhle sešit se stal příjemnou projížďkou po Itálii s hromadou referencí.

Iamblichos
09.07.2020 5 z 5

Vzhladom na autorov Ferri-Conrad som k Asterixovi pristupoval s nedoverou -prvykrat ini autori nez Goscinny-Uderzo, avsak bol som velmi milo prekvapeny urovnou komiksu.
A zavodnik Coronavirus s maskou ma v kontexte aktualnej ruskovej doby rozsekal :-))) /vydanie komiksu z roku 2018, vskutku prorocke

KillHurt
26.03.2020 4 z 5

Cestu kolem Gálie miluju a jedna z mých prvních filmových vzpomínek je na komedii Tajný závod (1976), takže se mi autoři tématem trefili do vkusu. Jen ten konec je trošičku urychlený a bez větší pointy.

jendah97
22.02.2020 4 z 5

Příjemná projížďka napříč Itálií, při které navštívíte nejrůznější etnika obývající Apeninský poloostrov.

Mirka.K
18.05.2018 3 z 5

Trochu slabší než předchozí dva díly od Ferriho. Rozhodně nepomohla recyklace nápadu z počátku série. Vzniknou-li další díly s těmito autory, tak si je opět koupím, ale spíš z nostalgie než že bych byla jejich prací až tak nadšená.

bazyk21
13.05.2018 5 z 5

skvělé jako vždy, i když již s jinými autory

Autoři knihy

Jean-Yves Ferri