Asterix legionářem

Asterix legionářem https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7665/bmid_asterix-legionarem-vn2-7665.jpg 5 143 16

Asterixova dobrodružství série

Ve vesnici se objeví krásná Halabala, do které se okamžitě zamiluje Obelix. Sotva započatý románek rychle pohřbí zpráva, že Tragikomixe, Halabalina snoubence, odvlekli Římané do Afriky do legií. Asterix a (hlavně) Obelix v takové chvíli nezaváhají ani na okamžik a vyrážejí mládenci na pomoc.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix Légionnarie , 1967

YildizKorelidis
05.11.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů :D

Frizer
18.12.2022 5 z 5

Za mě nejsilnější a nejskvělejší Asterixův příběh. Sebranka tvořená Egypťanem, Gótem, Britem a dalšími je neuvěřitelná. Každý jednotlivý panel je úžasný a i po několikerém přečtení člověk najde něco nového. "Ruce jako lopaty"

FirstDaw8ID
18.11.2022 5 z 5

Parádní díl s nešťastně zamilovaným Obelixem, žárlivým Idefixem a římským vedením, které si s Galy neví rady, zvlášť když se ženou vpřed za svým cílem a z rozkazů si nic nedělají. Také se v tomhle díle dozvíte, jak na první pohled poznat nešťastně zamilované člověka, jak vypadá skutečný překladatelský oříšek nebo souboj římské legie proti jiné římské legii. Po prvním přečtení si mohu tento díl zařadit s čistým svědomím do oblíbených, protože má tu správnou esenci Asterixových dobrodružství, člověk se v něm na těch pár chvil příjemně ztratí, příběh nemá hluchá místa, humor je tu přesně takový, jaký očekávám a takzvané "running jokes" jsou tu příjemným zpestřením a vlastně tradicí.

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

Aby zachránili snoubence od Halabaly, nechají se Asterix a Obelix naverbovat do římské legie. V ní zjišťují, jaké podmínky mají římští vojáci a čirou náhodou jsou v jejich legii samí cizinci z celého světa. Piráti se zde objevují hned dvakrát a opakovaný je také vtip s poraženým stromem. Nejvtipnější zde byl tentokrát asi Egypťan.

Nermal
05.07.2022 4 z 5

Tento díl jsem četl jako úplně první ještě v němčině, přivezený ze Švýcarska - byl mi darován ještě před revolucí mým učitelem němčiny. Bráchovi jsem musel všechna okénka komiksu přeložit do češtiny a napsat na papír, aby si to mohl číst taky. Pamatuju si, že jsme se u toho komiksu tehdy hodně nasmáli.
(Některé postavičky se v němčině jmenovaly jinak - náčelník Majestix, mág Miraculix, dívka Falbala, atd.)
A taky si pamatuju, že v roce 1970 začaly vycházet Asterixovy příhody na zadní straně Sedmičky pionýrů. Vždycky jsme už napjatě čekali, až po týdnu vyjde další číslo.

Gordonlord
09.07.2021 3 z 5

Z humorných nápadů bych vypíchl například překladatele a jeho kousky a složení legie, do které Asterix s Obelixem v rámci sveho questu nastoupí.

Jinak už moc netuším co stále znovu psát. Dostávám i zde přesně to, kvuli čemu Asterixe čtu a to je po nějakých patnácti dílech už docela slušný výkon .

yaoiyuri
23.02.2021 5 z 5

TICHO! KONEC LEGRACE! TADY JSTE V ARMÁDĚ!

Skvělý díl — povedená zápletka, vtípky i narážky. Přesně to, co od Asterixe očekáváte. „Dobrovolnická“ legie je geniální včetně vykreslení cizojazyčnosti a stereotypů jednotlivých národů (opravdu překvapující, že nad šlichtou z vojenské kantýny se olizuje jedině Brit). Hledání informací o Tragikomixovi mělo takový „propustku A38“ nádech. A Gót jménem Vepřoknedlik – překladatelka si vážně dala záležet. :D Spolu z Velkopardubixem z Kotlíku jedno z nejgeniálnějších jmen vůbec.

J.P.S.
22.08.2020 5 z 5

Tento díl si bere na paškál francouzskou cizineckou legii a nepokrytě (a velmi zdařile!) si z ní utahuje:)) V příběhu je to samozřejmě legie římská, do níž se Asterix s Obelixem nechají naverbovat, aby se mohli přeplavit do Afriky a zachránit galského krajana, a zároveň se setkávají s rekruty ze všech národností římského impéria - právě tady je ta podobnost s reálnou cizineckou legií. A díky kouskům našich hrdinů se vojenský výcvik stává tvrdým a neúnosným hlavně pro samotné velitele :))

(P.S.: Tento díl byl zfilmovan jako "Dárek pro Caesara" , byť filmová verze čerpá i z jiných dílů)

Worbitka89
09.06.2020 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, pěkný komiks pro malé Asterixovi nadšence.

Kuža007
09.09.2019 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších Asterixů. Má vše. Skvělý příběh, humor a samozřejmě romantický podtext. Kdo by nechtěl splnit Halabale její přání? Osvobodit Tragikomixe.

Atlantis
30.06.2018 5 z 5

Pokud jste viděli Asterixe a překvapení pro Cézara, znáte tento komiks. Film byl ještě o některé části prodloužen, ale mně osobně více sedlo komiksové zakončení. Výborný výpravný komiks plný humoru s detailní kresbou.

borknagar
18.01.2016 5 z 5

Tento díl je jedna velká sranda a můj nejoblíbenější Asterix. Dobrodružství s velkým D. Zde se Goscinny vyřádil a pozadu nezůstal ani Uderzo. Jeho kresba, plná detailů je krásná, přesná a zábavná. Asterix legionářem vystihuje vše podstatné, proč Asterixe číst a báječně se pobavit......

Babouš
18.07.2015 5 z 5

Skvělé postavy, skvěle vykreslené charaktery. A Uderzova kresba je skutečně nádherná.

Rebel0007
19.05.2015 5 z 5

Moc povedené dílo hlavně překladatel a Egyptan stojí fakt za to:-D

aychend
27.04.2013 5 z 5

Tak tohle mě moc bavilo, hlavně tlumočení Egypťana a zmatek v římských vojscích, když bojovala proti sobě. :-DDD

tyzik.cejka
25.04.2013 3 z 5

na tohle jsem se tě těšil hodně hodně ale jak už to bejvá zklamání