Asterix - Tajemství kouzelného lektvaru

Asterix - Tajemství kouzelného lektvaru https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394679/bmid_asterix-tajemstvi-kouzelneho-lektva-euj-394679.jpg 4 16 2

Knížka podle stejnojmenného animovaného filmu Cože?! Ve vesnici nepoddajných se zase něco děje! Po jednom nepříjemném pádu ze stromu se Panoramix rozhodne, že je načase pojistit budoucnost. S pomocí Asterixe a Obelixe se rozhodne vybrat svého nástupce, kterému předá tajemství kouzelného lektvaru!

Humor , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix – Le Secret de la Potion Magique , 2018

mia.com
10.09.2022 2 z 5

Takova tenka jednohubka, ovsem horsi, nez XII ukolu pro Asterixe, ktere byly vydany ve stejnem duchu. A uplne stejne take musim rict, ze to proste meli vydat jako specialni komix. Krasne obrazky tu sice jsou, ale ten text je o nicem. Samozrejme bez zhlednuti filmu nemate z knihy nic.

Terror
21.12.2020 1 z 5

Komiksového Asterixe mám hodně rád, ale tohle se tedy nepovedlo. Kniha vypadá nádherně, obrázky jsou naprosto skvělé, ale ten text... Představte si sedmileté dítě, které dvakrát zhlédne film, pak dostane sadu obrázků a úkol, napsat ke každému nějaký ten odstaveček. Pokud dítě není geniální (což není tento případ), začne nadšeně smolit podivné leporelo. "Jé, prasátko! Co tam tak o něm napíšu..." "Panoramix na stromě. Ale ve filmu přece spadl. Tak napíšu, že spadl..." Takhle přesně to vypadá. Děj je bez návaznosti, jde jen o popis toho, co vidíme na kresbě, občas doplněné o nějakou tu vzpomínku z filmu. Ten, kdo film neviděl, asi vůbec nepochopí, jak se vlastně "tihle" dostali "sem" a kde se sakra vzali zrovna "tady"?!
Jedna hvězda za kresby.

zfilmováno