Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon

Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97282/zpivajici-mec-cajovy-drak-a-kocici-demon-97282.jpg 4 16 2

Asterion série

< 6. díl

Pradávné proroctví se naplňuje. Ve Zlatém lese, domově Malého lidu, se schyluje ke střetu s obávaným nepřítelem. V sázce je budoucnost celého národa. Co spojuje žebračku s obávanou skřítčí vládkyní, kuchaře a čajovnici, kata a nájemného vraha? Osudy neobvyklých hrdinů se proplétají v příběhu přátelství, odvahy, oddanosti a tajemné čajové magie. Ponořte se do světa skřítků a poslyšte píseň Zpívajícího meče...... celý text

farad81
10.03.2018 5 z 5

Fajn čtení

vitaly0472
04.02.2018 3 z 5

V Asterionu s družinou už jsme nějakou dobu strávili. Zlatý les a kultura asterionských skřítku je nám dobře známá. Vycházeli jsme z modulu Obloha z listí a drahokamu a teď zrovna jsme v půlce přiloženého dobrodružství Skřítci srdce. Musím se ale přiznat, že okolní prostředí je natolik exotické, že se do něj bez podrobnějšího popisu a znalostí všedního života místních se dá těžko ponořit. Proto jsem sáhl po této knize. Je to moje první příběhová kniha z Asterionu. Hned po otevření mě příjemně překvapila mapka. Jednoduchá, přehledná. Úplně jiná úroveň než ten zmatený počítačový paskvil z modulu. Když se ale podíváte podrobně, tak si všimnete, že některá důležitá místa chybí. V tak malém formátu velké množství lokalit by působilo nesourodě, to je pochopitelné. Objevují se tam taky místa, která v hlavním modulu nejsou. Pro hrání budeme používat obě dvě varianty. Příběh začal nadějně. Zobrazení temného Albirea se mi moc líbilo. Město bílého mramoru není zas tak bělostné. Jak se nabalovali další a další postavy, příběh začal utíkat o překot dopředu a čtenáři se nabízejí krátké epizody plné bleskových akci s úsporným popisem. Zjistíte, jak to ve Zlatém lese vypadá, jak to bylo s povstáním Zin Zara, poznáte postavy a zjistíte co je spojuje, ale prolétnete to a citový pouto k tomu nevytvoříte. Nebojíte se o osud hrdinů, smrt Tejči Vás nezarmoutí. Znalý čtenář fantasy by po ni nejspíš nesáhl, ale pro hráče v Asterionu je to poklad! O to víc je cennější, že je z pera autora herních modulů, takže je menší pravděpodobnost, že se stane faktická chyba nebo logická nesrovnalost. Taky hodně oceňuji seznam a popis čajů na konci. Všiml jsem si, že lidí se zájmem o fantasy jsou často metalisti a nebo návštěvnici čajoven. I moje hráči hned při první příležitosti zalezli do skřítčí čajovny a začali ochutnávat čaje. Vyžadovali popisy a já jsem horko těžko něco narychlo vymýšlel. Už je vyřešeno. Recepty na skřítčí vegetariánské karbanátky, placky, kapsičky a kuličky nám taky hru hodně obohatí. Díky takovým drobnostem hrání dostává pocitovou hloubku. Knihu ale musím hodnotit, jako jakoukoli knihu z tohoto žánru, proto 3 hvězdičky. Když bych Asterion neznal z herních modulů, tak by to bylo za dvě.

skřítkové česká fantasy Dračí doupě - hra Asterion (fantasy svět) česká fantastika

Kniha Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon je v