Magnólie a démon

Magnólie a démon

Nekromantka či telepatka? Od všeho něco, plus sexappeal a vražedný instinkt kobry královské, to je Magnólie. Díky svým psychickým schopnostem a jazyku ostrému jako břitva se zatím dostala z každé šlamastiky. Nyní však narazila na tvrdší protivníky, než je ona - na zombie. Vítejte ve světě, kde magie je běžnou součástí života, vaše myšlenky jsou zboží jako každé jiné a smrt není zdaleka to nejhorší, co vás může potkat!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/142181/magnolie-a-demon-142181.jpg 3.923

Asterion

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mytago

Kroana3

S Magnólií se život nemazlil, a mileráda to dává svému okolí sežrat. Její vrstevníci jsou z mého pohledu absolutně k ničemu a těžko říct, co jí vlastně tak závidí...
Ačkoliv je hrdinka nekromantkou, dokázala jsem se do ní v pohodě vcítit, knížka mě opravdu bavila a přiznám se, že bych ani nepoznala, že ji psala ženská ruka. Takhle funguje nejen pro všechny fanoušky Asterionu, ale hlavně pro ty, kdo mají rádi dobré příběhy. Navíc oceňuju tajemného mistra a učitele, na kterém je očividně daleko víc, než by se zdálo.

Ben Nevis

Příjemné české překvapení. Jde vidět, že pokud zahraniční fantastika oplývá vtipem, často bývá ztracen v překladu. I Zeměplocha je často těžkopádná...

Tady je lehkost dosažená nespisovností a přidrzlou hlavní hrdinkou. Nabídnutý svět už těžko přinese nějakou originalitu. Sem tam si půjčí něco z Tolkiena apod., ale vyloženě nevykrádá. Máme tu protivníky současné, minulé i budoucí, ale rozhodně mi nechyběla osudovost typu Pán prstenů a postava Vyvoleného. Každá z postav žije svým životem a jedná podle své povahy a motivace. Ani ten nejmocnější z hrdinů není ušetřen selhání, ať už udělá svoji chybu nebo něco podělají služebníci.

Oceňuji, že knížka nabízí ucelený příběh a i když to není jediná knížka se stejnou hrdinkou, není třeba čekat roky na rozuzlení.

marmeli
19.08.2016

Skvělý kousek, který mi v prostředí české fantastiky chyběl :-) Přítomná je energická hrdinka s prořízlou pusou, šílenými nápady a ještě je příběhem zasazená do fantasy světa Asterion, který má stále co nabídnout. Musím říct, že to pro mě bylo velmi milé překvapení a hlavní hrdinku Magnólii jsem si hned oblíbila pro tu její střeštěnou povahu :-) Doporučuji všem milovníkům podobného čtiva, určitě nebudete zklamaní.

N10Tikky
25.01.2014

Dlouho jsem váhal jestli 3 nebo 4. Upřímně to na plný 4 nemá, ale 3,5 zadat nejde a 3 by bylo málo. :)
Svěží zábavná akční fantasy se zajímavou hrdinkou. Děj příjemně odsýpá a ani to extra logicky neskřípe. Takže sem s dalším románem se stejnou hrdinkou. :)